Bambaşka bir Levent Yüksel vardı sahnede...

Pop müziğin en değerli besteci ve yorumcularından Levent Yüksel’in haftabaşı Zorlu PSM'de gerçekleşen konserindeydim. 1993’te yayımladığı ilk albümü Medcezir’den bu yana takip ettiğim , dillere dolanan birçok şarkıya imza atan sanatçı, unutulmaz tüm şarkılarını dinleyicileriyle birlikte söyledi o gecce.

Haftanın öne çıkanları

Sahnede gerçekten bambaşka bir Levent Yüksel vardı. O mütevazi kibar adam söylediği şarkılar ile dünden bugüne resital tadında bir konser verdi. Müzik hayatına İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'ndaki eğitimiyle başlayan Fatih Erkoç ile çalışmalarına ile devam ederken müzik kariyerini Sezen Aksu ile tanıştıktan sonra daha yükseklere çıkararak bugünlere getirdi. Aşkın Nur Yengi ve Sertab Erener ile çalışmalarıyla profesyonel müzik hayatına başarı kazandıran sanatçı her daim beğendiklerimden, son dönemde peşi sıra konserler veren Yüksel geçtiğimiz aylarda özel bir gecce için sahne aldıkları Fahir Atakoğlu, Sertab Erener ve Aşkın Nur Yengi ile gerçekleşen projeyi yakın zamanda tekrarlamaları gerektiğini bilmeli.


Konser esnasında söylediği müzik kariyerinin en özel şarkılari ile daha ilk şarkıda seyircisini çemberine aldı diyebilirim. Son dönem hastalığımız konseri telefona kaydetme veya canlı yayın olayını bir ara bırakıp Levent Yüksel sahnesine odaklandım. O kadar özel o kadar içten di ki ilk albümü çıkalı 25 yıl olmuş daha yepyeni gibi keyif ile dinledik Medcezir’i, Kadınım’ı Bi daha yı, Zalim’i hepsini en sonunda sürpriz yapıp bis bölününde söylediği Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk ile bizi bizden aldı hiç boş yeri kalmayan koca salon alkışlar içinde uğurladı Yüksel’i.

Ve o gecce Levent Yüksel’in sürprizi geçen yaz başı çıkardığı Arabesk albümü idi. Poll Production etiketiyle çıkan ‘’ Hayatıma Dokunan Şarkılar ‘’ da neler yoktu ki. Mutlu Ol Yeter ile başladığı şarkılar Kaderimin Oyunu,Yalnızım Dostlarım, İtirazım Var, Yalan, Hor Görme, Bir Kulunu Çok Sevdim, Sus, Beni Böyle Sev, Yorgun Gözler bu muhteşem şarkıları peşi sıra okurken projeyi menajeri Handan Taşkın’ın fikri ile gerçekleştirdiği söyledi. Çok ta muhteşem olmuş, bildiğimiz şarkıları yorumunu bildiğimiz ama beklemediğimiz bir isimden dinlemek ayrı bir keyif oluyor bazen.

Güçlü vokalleri Yasin ve Güler yanında başarılı aynı zamanda çoşkulu orkestrası güzel bir Levent Yüksel geccesi yaşatan sanatçıyı kutluyorum.


Kış konserleri Murat Dalkılıç konseri ile başlıyor!

Kış konserleri bu sezon; Ferhat Göçer, Buray, Gülşen,Yıldız Tilbe, Berkay, Hande Yener, Cengiz Kurtoğlu, Deniz Seki, Ömür Gedik, Hakan Altun, Yaşar, İrem Derici, Merve Özbey, Fettah Can, Emre Kaya, Derya Uluğ, Göksel, Bengü ve Serkan Kaya sevenleriyle buluşacak. İlk konser 19 Ocak Cuma akşamı Murat Dalkılıç sahnesiyle start veriyor.

Kış Konserleri programı:

26 Ocak 2018 – Fettah Can

10 Şubat 2018 – Cengiz Kurtoğlu

16 Şubat 2018 – Buray

23 Şubat 2018 – Berkay

24 Şubat 2018 – Hande Yener

02 Mart 2018 – Denzi Seki

09 Mart ‘2018 – Yaşar

23 Mart 2018 – İrem Derici

24 Mart 2018 – Merve Özbey

30 Mart 2018 – Hakan Altun

31 Mart 2018 – Ferhat Göçer

07 Nisan 2018 – Yıldız Tilbe

14 Nisan 2018 – Gülşen

21 Nisan 2018 - Derya Uluğ

27 Nisan 2018 – Göksel

04 Mayıs 2018 – Emre Kaya

05 Mayıs 2018 – Ömür Gedik

11 Mayıs 2018 – Serkan Kaya

12 Mayıs 2018 – Bengü


Baba Fettah Can’dan yeni şark! "Kalakaldın mı?”


Bugüne kadar bestelediği ve yorumladığı şarkılarla müzik piyasasında büyük farkındalıklar yaratan Fettah Can’ın yeni single çalışması “Kalakaldın mı?” müzikseverlerin beğenisine sundu.. Ünlü sanatçı, eşi Cansu Kurtcu ile bestelediği ve kendi düzenlediği single çalışmasını, eşiyle ortak olarak açtıkları yapım şirketleri CF Müzik etiketiyle piyasaya sundu. Sözleri Cansu Kurtcu’ya ait olan şarkının klip çekimleri ise Nihat Odabaşı yönetmenliğinde yapıldı.

Geçtiğimiz Ekim ayında ikiz bebekleri Vera ve Oğul’u kucağına alan başarılı müzisyen, son albümünden bu yana yaklaşık iki yıllık sessizliğini de bu projesi ile bozmuş oldu.Önümüzdeki aylarda çıkaracağı yeni albümü için şimdilerde beste arayışlarında olan Fethat Can yakında başlayacağı Türkiye turnesi öncesi hazırlıklarında.


Şimdiye kadar bestelediği ve yorumladığı şarkılarla müzik piyasasında büyük etkiler yaratan Fettah Can’ın yeni single çalışması “Kalakaldın mı?” müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Usta sanatçı, eşi Cansu Kurtcu ile bestelediği ve kendi düzenlediği single çalışmasını, eşiyle ortak olarak açtıkları yapım şirketleri CF Müzik etiketiyle piyasaya sundu. Sözleri Cansu Kurtcu’ya ait olan şarkının klip çekimleri ise Nihat Odabaşı yönetmenliğinde yapıldı.

Geçtiğimiz Ekim ayında ikiz bebekleri Vera ve Oğul’u kucağına alan başarılı müzisyen, son albümünden bu yana yaklaşık iki yıllık sessizliğini de bu projesi ile bozmuş oldu.

Hürmüz kapalı gişe devam ediyor!

Geçen Ekim sonunda gerçekleşen prömiyerinin ardından büyük beğeni toplayan ve kapalı gişe oynayan "7 Kocalı Hürmüz’’ müzikali yoğun istek üzerine Ocak ve Şubat aylarında da izleyiciyle buluşmaya devam ediyor.


Yıllarca birçok önemli tiyatrocu tarafından sahnelenen ‘’7 Kocalı Hürmüz’’ müzikali usta tiyatrocu Müjdat Gezen’in yorumuyla yeniden sahnelendi. Yapımcılığını ve yönetmenliğini Gezen’in yaptığı müzikalinin başrollerini Birce Akalay, İlker Ayrık, Yonca Evcimik, Ercan Bostancıoğlu, Suzan Kardeş, Ömür Arpacı, Mehtap Ar, Arzu Okay, Can Bana, Aykut Taşkın, Barış Taşkın, Cengiz Okuyucu ve Cengiz Gezgin’in paylaştığı müzikal, büyük beğeni toplaması üzerine Ocak ve Şubat aylarında da temsillerine devam ediyor.

Dev kadrosu yanında , Atilla Özdemiroğlu’nun ünlü bestesi “Yalnız Kullar (Tanrım)” parçasının yanı sıra Sadık Şendil’in vasiyeti üzerine İstanbul türküleri de yer alıyor.

Kostüm tasarımını Leyla Gezen ile Bahar Korçan’ın, koreografisini Pınar Ataer’in üstlendiği oyunun müzikleri Emirhan Cengiz tarafından hazırlanmış.

Sahne dekoru Barış Dinçel imzalı müzikalde,hepimizin bildiği gibi farklı meslek gruplarından 6 kocası olan Hürmüz’ün ( Birce Akalay) yedinci kocayla evlenmek istemesi mizahi bir dille anlatılıyor.

21 Ocak ve 4-10-18-21 Şubat tarihlerinde Maslak TİM Show Center’da izlenebilir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: