''Benim Dünyam'' filminin başrolü aslında ''Melis Mutluç!''

Ela karakterindeki, Beren Saat’in küçüklüğünü canlandıran, Melis Mutluç yaşına rağmen aslında filmin başrol oyuncusu diyebilirim.

Haftanın öne çıkanları

Uğur Yücel’in hem yönetip hem de Beren Saat ile başrolünü paylaştığı ''Benim Dünyam'' filmi vizyona girdi. Yapımını 'TMC'nin yapımcılığını Erol Avcı’nın yaptığı film gala gecesinden itibaren adından pozitif cümleler ile bahsettiriyor.

Büyükada'da 1950 li yıllarda geçen filmde kör ve sağır olarak dünyaya gelen Ela’nın hikayesi anlatılıyor.Ela, rolünde Beren Saat iki yaşında geçirdiği rahatsızlık dolayısıyla kör ve sağır oluşu nedeniyle yabani bir yaşam biçimiyle büyümesi ortama ayak uyduramaması sonucu ailesinin hayatını engellilere adayan Mahir Hoca (Uğur yücel) ile tanışması ile değişimi anlatılıyor.''Benim Dünyam'' filminin, gala gecesinde 'Kanyon'da gülerek filme giren izleyicilerin, gözyaşlarını silerken görmem filmin başarısını bir kez daha kanıtladı.

''Benim Dünyam'', 'ne değişik hayatlar var' sorusunun yanında insan oğlunun azminin, zafer ile sonuçlanacağını gösteriyor. Filmde Ayça Bingöl anneyi, Turgay Kantürk babayı, Hazar Ergüçlü kız kardeşi başarı ile canlandırırken Ela karakterindeki; Beren Saat’in küçüklüğünü canlandıran Melis Mutluç yaşına rağmen aslında filmin başrol oyuncusu diyebilirim. Ellerini gözlerini kullanışı kendini yerden yere vuruşları ile filmin vuruş noktasında . Melis Mutluç 2003 doğumlu 5 yaşından beri birçok dizide rol almış pek dizi izlemediğim için fark edememişim. ( Yol Arkadaşım, Bu Kalp Seni Unutur Mu?,Cuma ya Kalsa, Muhteşem Yüzyıl ve şimdilerde Aramızda Kalsın dizilerinde ) ‘’ BENİM DÜNYAM ‘’ Mutluç’un ilk filmi, yaşına karşın ayakta alkışlanacak bir rol sergiliyor. Filmin cast direktörü Gözde Ceyhan’ı da tebrik etmek gerekiyor.


Sanat yönetmenliği açısından başarılı fakat finale doğru bazı sahnelerde makyaj hataları da olsa '' Benim Dünyam'' bu sezonun en iddialı yapımlarından biri. Hatta ve hatta bir engellinin eğitimi için ideal bir kaynak. Uyarlama olmasına rağmen Uğraş Güneş ve Can Yücel senaryoda başarılı bir ikili olmuş.


Dediğim gibi tüm oyuncuları ve genel ekibiyle ''TMC'' başarılı bir iş ortaya çıkarmış, her zaman ki gibi film hakkında fazla bilgi için sinema salonları sizleri bekliyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: