Bodrum’da sezon Acı Ot Festivali ile başlıyor!

Ege’nin belki de Türkiye’nin en popüler tatil beldesi Bodrum’da 2019 sezonu bu hafta gerçekleşecek 2.Bodrum Acı Ot Festivali ile başlıyor.

Haftanın öne çıkanları

Yoğun geçen ve halen devam eden kış mevsiminden biraz da olsa sıyrılıp temiz hava alabilmek adına çevremde birçok dostun Bodrum’da gerçekleşecek ve bu yıl ikincisi yapılacak olan Ot Festivali için Bodrum’a gideceğini biliyorum. Alaçatı’da bu yıl 10.yılını gerçekleştirecek olan Alaçatı Ot Festivali'nin kalabalıklığından sıkılanlar bu yıl Bodrum’da yerel otları ve meyveleri 9-10 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşecek festival ile Bodrum’da keyif alacaklar gibi, havanın bugünlerde mis gibi olduğu Bodrum’da bu hafta sezon açılıyor.


Festival süresince Ortakent Köy (Yahşi) içinde yer alan iki ana meydan trafiğe kapatılarak yerli üreticilerin topladıkları doğal otlar ve yöresel ürünlerin yanı sıra, Bodrum’a özel birçok gizli kalmış yöresel tatlar ziyaretçilerle buluşacak.Lezzet dolu standlar ve şeflerin hünerleri ile beraber festival süresince el işi ve kültürel değerleri olan yöresel kıyafetler sergilenecek. Tabii yöresel dans ve halk oyunları yanında beldenin birçok yerinde eğlence start almaya başlıyor.

Zaten yaz daha doğrusu hayat Bodrum’da hiç bitmiyor ki yakın zamanda gerçekleşen Deha Bilimlier, Rubato,Necati ve Aykolar, Güliz Ayla,Melis Dağ, Reşat Dilek, Dj Berna Öztürk, Dj Hakan Küfündür, Mansur Ark, Melis Danişmend ve Burcu Güney ile Bodrum Geceleri tüm hızıyla devam ediyor.
Bakalım bu hafta gerçekleşecek 2. Bodrum Acı Ot Festivali ile Bodrum’da 2019 yazı nasıl şekil alacak çok yakında sayfamda!

Moda Kayıkhane’de Gazino geccelerine devam!

Tarihi dokusu yanında açıldığı 26 Haziran 2017 tarihinden bu yana İstanbul gecelerine ayrıcalık katan Moda Kayıkhane 9 Mart Cumartesi gecesi "Taş Plak Geccesi" ile gazino geccelerine geri dönüyor.


Muazzez Abacı, Yeliz, Ersan Erdura,Pakize Suda, Nil Ünal, Güzin ve Baha,Tüdanya, Yeşim,Nilgün Onatkut ve Atilla Yelken’in sahne alacağı bu özel gece tam nostalji tadında olacak, birbirinden özel yorumcuların şarkıları ile eski gazino ortamı yad edilirken Abacı’nın assolistliği yanında hafta sonu Nanna Restaurant’ta dinlediğim Yeliz’in o muhteşem yorumuyla adeta dilimize marş olmuş şarkılarını, Seni Sevmeyen Ölsün ile tanıdığım Tüdanya’yı ve diğer sanatçıları dinlemek güzel olacak gibi. Şef Osman Nar orkestrası eşliğinde gerçekleşecek geceyi Elhan Tok sunacak.

Moda Kayıkhane’nin deniz ile iç içe olan restaurant mekanında deniz mahsulleri yanında birçok speciyaller ağız tadını bilenler için muhteşem. Özellikle salata ve mezeler başarılı, Pazar kahvaltıları ise yaklaşan güzel havalar için ideal.

Yaklaşan Moda Kayıkhane konserleri;


08 Mart- Soner Olgun,

13 Mart- Six Pack,

14 Mart - Ahmet Aslan & Mehmet Akbaş,

15 Mart- Aşkın Nur Yengi,

16 Mart- Cenk Eren,

22 Mart- Zerrin Özer,

27 Mart- Mehmet Erdem,

29 Mart- Fatma Turgut.

Grup Mercanlar’dan ’’Düşlerim”


2007 yılında kurulan Almanya’nın başarılı müzik gruplarından Grup Mercanlar, konser ve kültürel etkinliklerde yeni bir çizgi oluşturmuş, müzikal zenginlikleri geleneksel tınılarla birleştirerek ve geniş repertuvarlarıyla dinleyicileriyle buluşturmaya devam ediyorlar.

Hakan Kalaycı, Avrupa saz Müzik Okulu’nun müzik öğretmenleri Ahmet Aslan, Aykut Aslan, Cem Güler ve Bülent Kesen ile birlikte başarılı müzikal çalışmalarına devam eden Grup Mercanlar, geleneksel düşünceden kopmadan, yenilikçi bir düşünceyle müzikal projelerini müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Almanya’nın Frankfurt şehrinde müzikal yaşantılarına devam eden Grup Mercanlar bu kez Anadolu’nun müzikal öğeleri ile yenilikçi yaklaşımlara “Düşlerim” şarkısıyla ve klibiyle damga vurmaya hazırlanıyorlar.

Söz ve müziği grubun solisti Hakan Kalaycı’ya, düzenlemesini ise Kurtuluş Şan’a ait olan şarkı Seyhan Müzik etiketi ile geçen hafta tüm dijital müzik platformlarında yerini alan şarkı Hakan Kalaycı’nın başarılı yorumuyla dikkat çekiyor.


6. Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nın onur konuğu Selim İleri


CNR EXPO Yeşilköy’de, 350’den fazla yayınevinin katılımı ile düzenlenecek 6. Uluslararası CNR Kitap Fuarı, 09 -17 2019 tarihleri arasında kitapseverlerle buluşacak.

Yurt içi ve yurt dışından yüzlerce yazarı konuk etmeye hazırlanan CNR Kitap Fuarı’nın bu yılki teması "Kitap ve Mutluluk Kutadgu Bilig" olurken fuara onur konuğu ise Selim İleri olacak.

Temaya uygun olarak fuarda sayısız etkinlik, imza günleri, panel ve söyleşilere yer verilecek.

İstanbul’un merkezinde, Metro, Metrobüs, Marmaray gibi tüm ulaşım araçlarına yakın bir lokasyonda konumlanan ve her kış kitapseverleri CNR EXPO Yeşilköy çatısı altında buluşturan CNR Kitap Fuarı’nı bu yıl 600 bine yakın okurun ziyaret etmesi bekleniyor

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından düzenlenen, İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve KOSGEB tarafından desteklenen fuar 25 bin metrekare alanda organize edilecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: