Bonjuke ile Avrupa da Türk eğlencesi...

Son yılların başarılı sanatçılarından Gülşen Avrupa Turnesi kapsamında 02 Nisan Cumartesi Frankfurt da sahne alacak.

Haftanın öne çıkanları

Popüler şarkıları ve sahne performansları ile beğendiğim kadın vokallerin başında olan Gülşen geçen yıl çıkardığı '' Bangır Bangır'' albümündeki tüm şarkıların söz ve müziklerini kendisinin yapmasıyla Pop müzik de bambaşka bir kulvarda yoluna emin adımlar ile devam ediyor.Gülşen ilk albümü '' Be Adam''ı piyasaya süreli tam tamamına 20 yıl olmuş. Albümün ilk şarkısı '' Gel Çarem '' ve diğerleri ile müzik dünyasının özel isimleri arasında olmaya devam ediyor. ''Of Of'', '' Ya Tutarsa'', ''Sarışınım'', '' Kara Böcükler'', '' Seyre Dursun Aşk'', 70 li yılların unutulmazları arasında olan ''Delisin'' ve onlarca güzel şarkı ile sahnede sanatçı. Gülşen aynı zamanda Bülent Ersoy, Hülya Avşar ve Sibel Can gibi sanatçılara verdiği şarkılar ile besteci kimliği ile ön plana çıkıyor.

Gülşen Avrupa Turnesinde yılbaşından beri Rotterdam, Bulgaristan, Bremen konserleri ile sevenlerine şarkılarını söylüyor. Ülkemizde yaşanan üzücü olaylar nedeniyle 18 Mart Stuttgart ve 19 Mart Kölnn konserleri ileri tarihe ertelenmiş. Sanatçı 02 Nisan tarihinde Bonjuke organizasyonuyla Frankfurt da bir ihtimal '' Dan Dan '' ile sahneye çıkacak. Bu arada Gülşen 20 yıl konserini 10 Nisan Pazar günü Bostancı Gösteri Merkezinde gerçekleştirecek.

Bonjuke tam 7 yildir yaptigi her event ile Avrupa gecce hayatına damga vuran, verdiği partiler haftalarca hatta aylarca kendinden söz ettiren, sadece civar şehirler değil, tüm komşu ülkelerden gelen Türk kökenli gençleri bir araya getiren, kendi dalında en büyük bir organizasyon .

Bonjuke Avrupa'da yetişen yeni nesil, büyüyen kitle için büyük ve kaliteli organizasyonlar olmamasından dolayı Cumartesi akşamları ya da tatil günlerinde gençlerin imkansızlıktan hiç bir yere çıkamamaları, yabancı mekanlarda, diğerlerine ayak uydurmak zorunda kalmalarından dolayı kurulmuş. İste bu boşluğu çok iyi takip eden ve değerlendiren Caner Zehir, daha önceki internasyonal organizasyonlardaki tecrübesi, mekan sahiplerinde bıraktığı pozitif irtiba ve güvenlilirlik sayesinde hiç kimsenin akil edemediği, hatta normal günlerinde hiç bir yabancıyı içeriye almayan mekanlarla yaptığı anlaşmalarla olağan üstü işlere imza atmaya başlamış ve böylelikle Bonjuke serüveni başlamış.Bu 7 sene içerisinde çok büyük organizasyonlara imza atan Caner Zehir, bir çok ünlü sanatçı yada DJ'ye Avrupa yolunu açan isim olmuş. Bu tarzda yapılan organizasyonlarda katılımcı sayısı 700-800 kisi iken Bonjuke eventlerinde bu sayı 2500 altına hiç düşmemiş. Etkinliklerin yapıldığı mekanlar ise hepsi birbirinden özel ve büyük. Fakat aralarında öyle bir isim var ki, tüm Avrupada nam salmış bir marka. Adı Moon13 (Eski ismi ile Cocoon Club) yillarca Almanya'nin en iyi Clubler listesinde 1 numarada yer almış bir isim ve yıllardir Caner Zehir idaresi altında Bonjuke eventlerine ev sahipliği yapıyor. Hatta 25.03.2016 tarihindeki doğum günü partisine yine bu mekan evsahipligi yaptı. . Bu gecenin müzik direktörlüğünde ise Avrupanin çok yakından tanıdığı başarılı Dj ve Prodüktör Halil Vergin yaptı. Aynı geccede
Halil Ergin'e Dj kabininde Kemal San, Da Dino, Isky ve Barış Karakuş seçkileriyle eşlik ettiler. Hayli kalabalık geçen Bonjuke 7.yıl geccesinde yine harika bir atmosfer yaşandı.

Yapılan eventler ve sunulan müzik ile yepyeni bir akıma yön veren Bonjuke, daha önce "İstanbul Eğlence Tarzı" gibi bir olguyu silip, yerine "''Avrupa-i Türk Eğlence'' tarzı'nı getirdi.

Daha önceden hep İstanbul'daki mekanlara özenen gençler, zamanla bunu tam tersine çevirmeyi başardı. Kısa bir süre önce "Bonjuke" Turkish From Europe concepti ile İstanbul'un en önde gelen eğlence mekanlarından Gayrettepe Masquarade'te 4 Mart da çok önemli bir organizasyona daha imza attı. "Bu bir başlangıçtı" diyen Caner Zehir, şimdilerde Frame ya da Sortie gibi yeni adreslerle, yep yeni girişimlere adım atmaya hazırlanıyor.

Peki yaz aylarında ne mi yapacak Bonjuke? Bu sorunun cevabı da çok basit. Çünkü tüm Avrupalı Türkler yaz aylarında Egenin incisi Bodrum'a akın ediyorlar. Yaklaşık 2,5 ay gibi uzun bir sürede yine müzik direktörlüğünü Halil Vergin'in üstleneceği gecceler, basta Sapphire, Posh ve Dona Beach olmak üzere, Bodrum'un en güzel mekanlarında fanları ile buluşacak.

Sadece DJ eventleri değil, bunun yanı sıra cok büyük konserlere de imza atan Caner Zehir, geçen yıl sonunda Frankfurt da Demet Akalın konseri ile zaferini bir kez daha ilan etmişti. 02 Nisan da gerçekleşecek Gülşen konserinden sonra 07 Mayıs tarihinde Sibel Can orkestrası ile Frankfurt da sevenleriyle buluşacak. En beğendiğim sanatçılardan olan Can yeni albümü yanında popüler şarkıları muhteşem sahne performansı ile gurbetçi kardeşlerimize keyifli saatler yaşatacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: