Bu yaz herkes Alaçatı'da!

Eskiden yaz denilince hep Bodrum gelirdi akla, ama her daim de Bodrum Çeşme savaşı olmuştu basında, bir türlü anlamadılar Çeşme küçük bir ilçe, Bodrum ise başlı başına bir şehir gibi, kısacabir çok Belediye’den oluşuyor Bodrum artık yılın 12 ayı yaşanılan bir yer, yakın zamandır da Alaçatı katıldı bu savaşa.

Haftanın öne çıkanları

Ege’nin bu müstesna beldelerinden önce yaz Çeşme Alaçatı’da takvim 30 Ağustos’u gösterdiğinde hava sıcak olsa da sezon biterdi. Birkaç yıldır durum değişti tabi, yaz geç gelince yatırımcıların daha da kazanma gereklerinden mevsim yavaş yavaş uzamaya başladı.

Ve 2019 yazında bir baktık ki neredeyse tüm İstanbul mekanları tası tarağı toplamış annemin memleketi Çeşme & Alaçatı’ya taşınmış. Kimler yok ki bu göçte kimler…

Geçtiğimiz yılın Alaçatı’da en popüler mekanı olan "Limon Köyiçi" bu yaz da kapılarını erkenden açtı, rahat ve şık ortamı, kaliteli servisi, eğlenceli gecceleri yanında İslam Dinç’in özel olarak hazırladığı kokteyler illaki tadılmalı, Dinç’in vişne püresinden hazırladığı patlayan şekerli meyve kokteylini, illaki denemelisiniz. Dj kabininde Yiğit Özdemir seçkileri ile "Limon Köyiçi’’nin bahçesi bu yaz daha hareketli olacak.


Bodrum’da geçen yazın en eğlenceli mekanı olan "Jungle 8"i işleten Sarp Yaman ve Yiğit Demirbaş bu yaz rotayı Alaçatı’ya çevirmişler. Bu hafta açılacak Alaçatı’nın en yenisi "Kong Alaçatı"da yine sınırsız eğlence ve değişik kokteyller ve iddalı bir menü söz konusu olacak.


Biraz Mykonos biraz Miami havasında var olacak "Alaçatı Kong"da kapıdan girildiğinde misafirleri karşılayan 2’şer metrelik iki zürafa, içeride yer alan değişik tablolar, ağaçlar ve çarpıcı enstalasyonlarla sezon boyunca Alaçatı’nın enleri arasında olacak gibi, Sarp Yaman bir şeyi yaparım dediyse en güzelini yapar. Birbirinden özel DJ'leri ile "Alaçatı Kong’’ Çeşme Alaçatı tatilinizde keyif alacağınız mekanlardan biri olsun.


Birkaç yıl evvel ilk Alaçatı’da açılan daha sonra İstanbul’un gözdesi olan ‘’Esnaf’’, yaz sezonuyla beraber yeniden Alaçatı’da Ergun Yıldız’ın işlettiği mekanda eğlenmemek ayıp diye düşünüyorum. Darbukasıyla insanları çoşturan Serhat Gönüllü ve tüm ekibiyle mekana gelen müşteriye evinin misafiri gözüyle bakan şef Mehmet Ali Yati’yi kutlarım. Bu arada "Esnaf Alaçatı’’ gibi bu yaz açılacak "Esnaf Beach"e de rezervasyonsuz gidilmemeli diyorum.

İstanbul’un marjinal mekanı ‘’Klein’’ birkaç yıl Bodrum’da yaz tatili yaptıktan sonra bu yaz oda rotayı Alaçatı’ya çevirdi.

Eğlencenin prensi sevgili Mehmet Davran namı diğer Memo Davran bu yaz kendi memleketi İzmir’de. Hacı Memiş Mah. 2038 Sok da açılacak "Kafi Alaçatı’’yı işletecek olan Davran Ramazan Bayramı boyunca Kafi sahnesinde birer gecce aralıklar ile Mert Davran ve Müge Zümrütbel’i ağırlayacak. Galiba bu yazın en şamata gırgır mekanı olacak "Kafi Alaçatı’’…


Solto Beach içine açılacak "Risen Shine Alaçatı’’ deniz ve güneş ile birlikte çok şık olacak gibi, Gürsel Avcu ismini duyanlar kalite ve keyif için burada olacaklar diye düşünüyorum.

Yasin Gündüz’ün işlettiği ‘’Hoşçakal Alaçatı’’ bu sezon Kemalpaşa Caddesinde açılan beldenin en yeni oteli ve meyhanesi.

İstanbul’da açıldığı günden beri bir türlü yer bulunamayan Aslı Bilimlier ve Ebru Erbaş’ın işlettikleri ‘’Balkabağa’’ bu yaz Kemalpaşa Caddesi No.124 de en leziz mezeler en eğlenceli geceler ile misafirlerini ağırlayacak.

Hep eğlence olacak değil ya Alaçatı sokaklarında yürüyüş yaparken Karaköy Fransız Geçidinden tanıdığımız "Dondurmino’’nun nefis dondurmalarını tatmamak olmaz.


2010 yılından beri mavi ve beyazın birleştiği beldenin ilk otellerinden olma özelliğini taşıyan "Kurabiye Alaçatı Butik Otel" aldığı ödüller yanında konaklayan herkesin bir kere daha geldiği şık bir otel, seçkin personeli, şık bahçesi , muhteşem kahvaltısı ile tatilin en güzelinin yaşandığı bir yer.

Ve Ayayorgi tarafının en yenisi COVE de Dj Mert Levent seçkileriye Çeşme geccelerinde gün batımı pek bir güzel olacak gibi.

Bodrum’da bu yaz

"People Bodrum’’ yaz sezonuna hazır ... Geçen yılın galibi Tayfun Topal’ın işlettiği mekan 1 Haziran’da açılışı Cenk Eren ile yapıyor.. Bu sezon sanatçı kadrosunda değişiklikler var mesela zengin kadrosuna Rubato,Yaşar ve Fatih Ürek’de eklenmiş ... Deniz Seki, Mehmet Erdem, ve Cenk Eren ile devam ediyorlar. Jüpiter Group’un başarılı İşletmesi People’da yemekler executive Chef Asım Yıldız lezzetiyle devam ederken, yemek müzikleri ve sahne sonrası müzikleri İstanbul gecelerinin ünlü dj Emrah Ekiz ‘ e emanet olacak, işinin ehli Ekiz yepyeni remixleri, hareketli geçişleri ile People da yaz gecelerine yine renk katacak. Müdür Hüseyin Kılınç ve ekibi yanında Bar şefi Özgür Aldım’ın nefis kokteylleri ile yaz geceleri Türkbükü’nde nefis geçecek gibi. Geçen yaz olduğu gibi kadroya Selami Şahin, Linet ve Aşkın Nur Yengi’de zaman zaman katılır diye düşünüyorum.

Türkbükü yine şen yine iddalı artık gelenek hale gelen’’ 5 Oda’’ gecccelerinde Ali Sayar Çarşamba ve Cumartesi geceleri dj kabininde olurken, Salı, Perşembe ve Cuma geceleri "Bodrum Serafina Restaurant"ta misafirlere müzik ziyafeti verecek. Haaa unutmadan "5 Oda’’nın şefi Bektaş Çelik ile ekibin hazırladığı yemekler ve kokteyleri yemeden Türkbükü'nden geçilmez, Türkükü girişinde Miam, Hoca’nın Yeri ,Atılay Balık ve Türkbükü Dondurmacısı artık Türkbükü'nün vazgeçilmezleri, Türkbükü geccelerinde Türkbükü Sahne Bayramın ilk geccesi sezonu Demet Akalın ile açıyor, ikinci gecce Hakan Altun, üçüncü gecce Tan Taşçı olurken 7 Haziran geccesi Ziynet Sali, 8 Haziran geccesi ise Serkan Kaya sahnede olacak. My Cabaret'te 4 Haziran geccesi Ferhat Göçer, 5 Haziran Özgür Alter, 6 Haziran geccesi ise Ayta Sözeri sahne alacak. Chiatürkübü'de bayram ile birlikte açılacak Başak Ceylan Torun’un bizlere tanıttığı Türkbükü'nün iddalı beach ve restaurantlarından olacak.Bodrum geccelerinin belki de en keyifli mekanı Bodrum Marina Yatch Club yılın 12 ayı açık, Barış Yıldırım’ın işlettiği marina da ki mekan da yaz boyunca Pazartesi akşamları Garo Mafyan & Ayşegül Aldinç, Salı Garo Mafyan & Meltem Cumbul ,Çarşamba Diptonik, Perşembe Garo Mafyan & Seran Bilgi, Cuma Maya Azucena, Cumartesileri Pınar Arpınar, Pazar akşamları ise Kargalar Kafeste sahne alırken yıllardır gelenek hale ayda bir gece Ferhat Göçer konserleri de devam edecek. Bu arada Yalıçiftlik’de faaliyet gösteren Bodrum Park Resort de yaz boyunca Ferhat Göçer ile dönüşümlü olarak Yol Project sahne alacak. 11 Mayıs akşamı 1.Marka Kent Bodrum Ödülleri Gecesine ev sahipliği yapan Bardakçı Koyundaki Azka Otel de Ramazan Bayramı bayağı eğlenceli geçecek gibi, 3 Haziran gecesi Ömür Gedik & Ferda Anıl Yarkın sahne alırken 04 Haziran Safiye Soyman & Faik Öztürk, 5 Haziran Banu Zorlu, 6 Haziran Seda Sayan, 7 Haziran Fedon, 10 Haziran Aslı Zen, 11 Haziran Umut Açıkgöz sahnede olacaklar.


Bodrum Antik Tiyatro konserleri Temmuz başı start alırken Bodrum Barlar sokağında bulunan Bodrum Black’de her Çarşamba gecesi Deha Bilimlier sahne alacak. Yıldız Tilbe, İzel ve Zeynep Sağdaş’a yaptığı şarkılar ile ünlü Dj Serdar Ayyıldız da Bodrum Black sahnesinde. Yine Barlar Sokağı’nın sahil tarafında Erdinç Büyüksarı’nın işlettiği Mandalin canlı performansları ile 2019 yazında da popüler olacak.


Yalıkavak da pek yakında D Plaj Evlerinde açılacak Barbelo’nun işletmeciliğini ise gece hayatının sevilen ismi işinin ehli Didem Özgen yapıyor. Sakin ve şık ortam da güzel yemeklerin servis edileceği Barbelo için Özgen verdiği bir demeçte ‘’ Bodrum’un en coll beach’ine hazır olun ‘’ demiş, benim bildiğim Didem Özgen dediğini yapar yaz ortası Barbelo’da olucam oradan aktarıcam sizlere Barbelo’yu.......

Ve bu yaz Mandarin Otel içinde açılan Kai Beach de birbirinden özel isimler sahne alacak, 4 Haziran Rafet El Elroman sahne alırken daha sonraları Defne Samyeli, Şebnem Dönmez, Hande Subaşı gibi isimler şarkılarıyla gecelere neşe katacaklar.

Türkbükü’ne açılacak Ganj Türkbükü deniz güneş ve dans müzik ile bütünleşecek.

Cansu’dan "Artık Anlıyorum’’Tanıdığım en şeker en kibar insanlardan biri Cansu, onu Gülben Ergen, Murat Boz ,Fettah Can, Hande Yener,Fettah Can, Demet Akalın’a verdiği şarkılardan tanıyoruz. 2011 yılında çıkardığı HİS albümüyle müzikteki başarısını yorumuyla da kanıtladI Cansu, 2013 yılında çıkardığı Batak adlı single ile başarısını devam etttirdi.

Üretken sanatçı eşi Fettah Can ile beraber ikizleri Oğul ve Vera’nın doğumuından sonra geçici bir süre müzik suskunluğu yaşamıştı, ama Cansu bu süreçte yakaladığı yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başladı bile, şimdilerde yeni çıkardığı teklisi ‘’ Artık Anlıyorum ‘’ ile yeniden buradayım sinyallerini verdi bir anda, Sözü kendisine müziği ni Volga Tamöz ile beraber yapan sanatçı.Şarkının yayınladığı ilk günden bu yana digital platform da başarısına başarı katıyor, Bedran Güzel tarafından Ayvalık’ta çekilen ‘’ Artık Anlıyorum ‘’ bu yılın en güzellerinden.

ŞEHİR TİYATROLARI AÇIKHAVA YAZ OYUNLARI BAŞLIYOR!


Şehir Tiyatroları’nın artık bir gelenek haline getirdiği “Yaz Oyunları” 11 Haziran 2019 Salı akşamı başlıyor. Sezon boyunca beğeniyle izlenen Felatun Bey ile Rakım Efendi, Hastalık Hastası, Bizim Aile, Amanvermez Avni ve Cibali Karakolu oyunlarının yer aldığı “Yaz Oyunları,” 11-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde saat 21.15’te sahnelenecek.


Felatun Bey ile Rakım Efendi 11 Haziran 2019 Salı 21.15

Hastalık Hastası 12 Haziran 2019 Çarşamba 21.15

Bizim Aile 13 Haziran 2019 Perşembe 21.15

Amanvermez Avni 15 Haziran 2019 Cumartesi 21.15

Cibali Karakolu 16 Haziran 2019 Pazar 21.15
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: