Cahide gecceleri!

Kaç yıldır orada eğleniyorum keyif alıyorum bilemiyorum ama epey de oldu zannedersem. O kapıdan içeri girerken değil de o kapıya yaklaşırken içimde bir mutluluk ürpertisi dolaşıyor.

Haftanın öne çıkanları

İşte orası yaklaşık son on yılın en önemli eğlence mekanı Cahide, İzzet Çapa ve kurmaylarının işlettiği bu şahane mekana her gelişimde sanki akrabalarıma, ahbaplarıma geliyormuşum gibi his uyanıyor içimde. Aslında gidegele ahbap bile olduk onlar ile. Kapıda o soğuk geccelerde bizleri karşılayan Özgür Kapucu, Çağlar Yazman ve Yasin Demiryürek içeri girdiğimizde geccenin mimarları her müşteriye ayrı bir kibarlıkla hizmet sunan Barış Demirtaş, Vural Akarsu ve Sebai Yılmaz ile tüm personel yanında geccenin yüksek düzeyde geçmesi için çırpınan Burak Kılıç, yakın zamandır müziğin en güzelini sunan Dj Emrah Ekiz, Cahide'nin en ünlü Dragueenleri Ahsen, Nihat, Metin hepsi ama hepsi gelen misafirlerinin eğlenmeleri için çabalayan dostlar onlar.

Cahide'de o süslü objelerin her yerde oluşu, servisin ve sovların mükemmel ötesi olması insana neşe katıyor. Kış aylarında başka yaz aylarında bir başka güzel olan Cahide'de Salı gecceleri sahne alan ünlü sanatçılar da eğlenceyi tavana yükseltiyor. Yılbaşından bu yana Dilber Ay ve Gülden Karaböcek sahnelerinden sonra bu Salı 29 Ocak'da Selami Şahin, 5 Şubat'da Nejat Alp & Arif Susam, 12 Şubat'da ise "Yalnız Kızlar Geccesi" olacak Cahide'de.


"Elemiyoruz, ellemiyoruz" sloganıyla yola çıkan ve 20-24 Şubat 2013 tarihlerinde yedincisi düzenlenecek olan ANKAmall 2. El Film Festivali bu kez ritim konsepti ile sinemaseverler ile buluşacak. Festival bu yıldan itibaren Türk Sineması emekçilerine ve duayenlerine sinemaya katkılarından dolayı "AHDE VEFA ÖDÜLLERİ" adı altında teşekkür ediyor.

Festival 7.yılında 7 isme ödül verecek bu isimler yönetmen Çetin İnanç, yönetmen Safa Önal, ilk kadın sinema yazarı Sevin Okyay, Türk Sinemasını altın defteri Agah Özgüç, oyuncular Sümer Tilmaç,Selda Alkor ve ismi daha sonra açıklanacak 7.isim . 24 Şubat 2013 Pazar gecesi ANKAmall Sanatolia Sahnesi'nde verilecek ödüller gerçekten diğerlerinden çok farklı olacak.

Aslında pek sevmem kebapçıya gitmeyi daha ziyade İtalyan restoranları veya bistrolar tercihimdir. Kebapçıyı tercih etmememin sebebi aşırı pide ,meze ve et çeşitleri ile abur cubur yanında ortamın yoğunluğu gürültüsüdür. Ama geçenlerde kalabalık bir arkadaş grubu ile gittiğimiz "Et-inn"de düşüncelerim değişti. Sahrayıcedid'de bulunan mekana girdiğimde ferah ve rahat bir ortam ile karşı karşıya kaldım. Geniş ve aralıklı masalar işinin ehli servis elemanları, otel lobisini andıran geniş bekleme salonları 1500 kişilik kapasitesiyle şehrin en büyük restoranlarıdan olan "Et-inn"de organizasyonlarınız için özel 2 yemek salonu, 1 toplantı odası ve kış bahçesi bulunuyor. Siz yemek yerken çocuğunuzun çocuk oyun odasında eğitmenler nezaretinde oyun oynarken gönül rahatlılığıyla çocuğunuzu masanıza yakın ekrandan izleyebiliyorsunuz. "Et-inn"de özel olarak hazırlanmış mezeler, et çeşitleri özellikle döneri ve tatlı çeşitleri fevkaledenin fevkinde. Ağız tadını bilenler ve rahatlığını sevenler için "Et-inn" bir numara.


ÇEMBERİME TAKILANLAR;

1- Maltepe'd yeni keşfettiğim birbirinden güzel türkü evleri.

2-Ömür Gedik yeni single "Neden Yoksun"da İtalyan sanatçı Al Bano ile düet yaptı. Şarkıyı Türkçe söylediler ama Lansman geccesinde Al Bano yoktu Gedik’e sahnede Emre Kınay, Gönen, Levent Dörter, Murat Aziret, Rashıt ve Serkan Altunorak şarkılarıyla eşlik ettiler.

3-Emir Ersoy & Projecto Cubano'nun 23 Şubat 2013 Cumartesi akşamı Bostancı Gösteri Merkezi'nde sürpriz sanatçıların sahne alacağı muhteşem gecce. Latin ezgilerinin çalınacağı geccede 2000 kişinin dans edeceği bir pistte dans okulları ve dans severler hünerlerini sergileyecek.

4-Berkun Oya’nın yönettiği "Babamın Cesetleri" 31 Ocak Perşembe Krek sahnesinde.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: