Çoçuklar tiyatro da buluşuyor!

100. yılını kutlayan Şehir Tiyatroları’nın bu yıl otuz birincisini düzenlediği “Çocuk Şenliği”, 20 Nisan 2015 Pazartesi günü başlıyor.

Haftanın öne çıkanları

Her yıl Şehrin Tiyatrosu ile şehrin çocuklarını bir araya getirerek İstanbul halkı ile tiyatroarasındaki bağları güçlendiren, çocukların belki de hiç görmedikleri sanat dalları ile tanışmasını sağlayan Çocuk Şenliği, bu yıl da dopdolu bir programla çocuklarla buluşacak.

Etkinlikler, 20-24 Nisan 2015 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul, Gaziosmanpaşa, Kağıthane Sadabad ve Ümraniye Sahnelerinde gerçekleştirilecek.

31. Çocuk Şenliği’nde 16 tiyatro ekibi 32 seans çocuk oyunu sergileyecek. Ayrıca; Çocuklara yönelik resim, heykel, dans, rap, yoga, pantomim gibi konularda 20 atölye; Yetişkinler için alanında uzman pedagog ve psikologlarla 12 söyleşi;Orf, klasik müzik, rap, engelli mehteran takımı gibi 5 konser gerçekleşecek.

Şenlikte ayrıca tiyatromuzun “ünlü” simaları masal okuma etkinliklerinde çocuklarla bir araya gelecek.

Şehir Tiyatrolarının Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu’nun önderliğinde gelişen şenlik de Güneşin Çocukları, Taşlar, Küçük Kara Balık, Sihirli Sayılar, Dişler ve Düşler, Sevimli Böceklerin Maceraları, Kralın Yeni Giysisi, Uğur Böceği gibi çocuk oyunları sergilenecek.


Yavuz Şeker’i kaybettik!

Şehir Tiyatrolarının gülen yüzlerinden biriydi o fuayede her gördüğümde sanki hoş geldiniz der gibi selamlardı seyirciyi çocukluğumdan beri kaç oyunda onu izledim bilemiyorum ama tiyatroya fazlaca giden biri olarak onlarca oyunda izledim diyebilirim Yavuz Şeker’i.

Bir Şehnaz Oyun, Çalıkuşu, Metro Canavarı, Hırçın Kız, Nekrassov ve en son geçen Ocak ayında izlediğim Bir Yaz Geccesi Rüyası idi. Bu yıl sahnelenen oyunun 2. gününde izlemiştim. Harbiye Sahnesinde kulis de oyuncu arkadaşlar ile konuşurken yine tatlı bir tebessüm ile göz göze gelmiştik zaten onu görünce tiyatro sevdam bir film şeridi gibi geçerdi gözümün önünden hele hele Gırgıriye serisinde sinemada az mı gülmüştük onun ayı oluşuyla.

Evet hayatımızda bizi hep güldüren güldürdüğü kadar da düşündüren bir Yavuz Şeker’i kaybettik. Ve bu yıl 27 Nisan da verilecek Afife Tiyatro Ödüllerinde Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülüne Bir Yaz Geccesinde ki rolü ile de aday Şeker.


Gülben Ergen ve yeni şarkısı!

Çıkardığı albümler ile her daim alkış toplayan Gülben Ergen yeni albümü öncesi Oğuzhan Koç ile düet yaptığı "Aşkla Aynı Değil" adlı şarkıyı DMC etiketiyle piyasaya sürdü.

Taşkın Sabah’ın düzenlemesini yaptığı, söz ve müziği Oğuzhan Koç’ait olan şarkının klibini Nihat Odabaşı ile Sapanca’da çekmiş Ergen.

Bunlarda ilginizi çekebilir: