'Çukur' Kansersiz Yaşam Derneği'ne destek veriyor!

İki sezondur pazartesi akşamlarının galibi , Ay Yapım imzalı ‘Çukur’, sezon finaline çok az kala “Çukur’da Umut Var” diyerek yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Kansersiz Yaşam Derneği ile el ele veren dizinin ekibi, 27 Mayıs Pazartesi gecesi İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda binlerce seyirciyle birlikte sezon finalini seyredecek.

Haftanın öne çıkanları

Kanser hastası çocuklar ile kök hücre ve kan bağışına farkındalık yaratma amacıyla yola çıkılan bu proje kapsamındaki geccede elde edilen gelirler, Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlanacak.

Toygar Işıklı’dan Kubilay Aka’ya, Redd’den Zeynep Bakşi Karatağ’a pek çok müzisyen ve sürpriz Çukur oyuncularının dizinin dillere dolanan şarkılarını söyleyecekleri konserle başlayacak galada, binlerce seyirci dizinin heyecanla beklenen sezon finalini oyuncularıyla birlikte izleyecek. “Umut Yaz, 4381’e SMS at; çocuklara umut ol #çukurdaumutvar” sloganını geçtiğimiz bölüm Çukur’un duvarlarına taşıyan dizi, gala gecesi ile pek çok çocuğa umut olacak.


Geccede gerçekleşecek konserde Toygar Işıklı’dan Kubilay Aka'ya, Redd'den Zeynep Bakşi Karatağ'a pek çok müzisyen ve sürpriz Çukur oyuncuları, dizinin dillere pelesenk olan şarkılarını söyleyecekler.

Geçtiğimiz yıl ‘Çukur’ Tohum Otizm Vakfı ile el ele vererek “Çukur, Otizmin Farkında” projesine imza atan ekip seyircilerin, dizinin unutulmaz şarkı ve müziklerini dinlediği unutulmaz konserin gerçekleştiği ve sezon finalini, ‘Çukur’ ekibiyle birlikte izledikleri geceden elde edilen gelirle, pek çok otizmli çocuğun eğitimine destek sağlamıştı. Bu yıl da Kansersiz Yaşam Derneği için düzenlenecek gecenin biletleri Biletix den satılacak.


Şebnem Dönmez sahnede!

Ekranın popüler isimleri her daim sahneyi düşünür, hele bir de sesi güzelse daha da popüler olur, bugüne kadar kimler sahneye çıkmadı ki Hülya Koçyiğit, Meral Orhonsay, Bahar Öztan, Hülya Avşar, Gülben Ergen ve diğerleri son dönemde Bergüzar Korel, Gonca Vuslateri, Gökçe Bahadır ve en son dikkatimi çeken Şebnem Dönmez oldu geçen hafta Karaköy’de.

Sanatçının konser afişini instgram da görünce bu geceye katılmam gerekiyor dedim kendi kendime iyi ki de gitmişim o gecce Vor Klein’e umduğumdan çok iyi bir yorum vardı karşımda şık mekanda daha çok kadın izleyici ile keyifli sempatik çok güzel bir Şebnem Dönmez gecesi yaşadık. Gelen misafirler arasında Ceren Akdağ, Ayşe Tolga ve Ömer Filikçi tanıdık isimler arasındaydı.


Bir zamanlar Dream Girl adıyla anılan sanatçı 90'lı yılların Türkçe Pop şarkıları ile bayağı iyiydi sahnede, Zuhal Olcay, Sibel Alaş, Sertab Erener şarkıları ile şık bir performans sergiledi o gece tane tane okuyuşu, şarkı aralarındaki esprileri ile çok beğendim, bu hafta yaz sezonu diye kapanan Serhan Sokulgan’ın işlettiği Vor Klein’e sonbahar da yeniden Şebnem Dönmez dinlemek için gideceğim.

Reform Yourself bu yıl Feriye’de.

Sağlıklı yaşam trendinin festivali Reformist, markalara ve festival ziyaretçilerine farklı deneyim platformları sunan Dream Sales Machine tarafından 18–19 Mayıs 2019 tarihleri arasında "Reform Yourself" temasıyla Feriye'de düzenleniyor.

Katılımcılara tek çatı altında sağlıklı yaşam ve spor odaklı kapsamlı bir deneyim yelpazesi sunan Reformist, aynı zamanda katılımcıların kendi programlarını oluşturabilecekleri bir festival kurgusuna sahip. Uzman trainerlar ile çalışma fırsatı da sunan Reformist'in bu güzel etkinliğine geçen yıl DSM işbirliğiyle Fenerbahçe’de katılma imkanını yakalamıştım.

Şehrin stresinden ve kaos ortamından uzaklaşarak bireylerin kendi güçlerini keşfedebilecekleri ve sağlıklı yaşamın tüm bileşenlerini bir arada bularak yeni deneyimler elde edebilecekleri sağlıklı yaşam ve spor platformu Reformist'in ikinci buluşması birçok etkinliğini de beraberinde getiriyor.

"Reform Yourself" temasıyla gerçekleştirilecek festivalde katılımcılar yogadan crossfit’e uzanan geniş bir yelpazede pratiklerle aktif yaşamı sahiplenme, daha önce deneyimleme fırsatı bulamadıkları farklı derslere katılıp ilgi alanlarını genişletme, açık mutfak alanında yepyeni tarifler öğrenme ve tüketim toplumunda üretken bireyler olmak için yaratıcı atölyelere katılma fırsatı yakalayacaklar.


Sağlıklı yaşam ve spor odaklı geniş bir deneyim alanı sunan Reformist, katılımcıların kendi programlarını oluşturabildiği bir festival kurgusuna sahip. Etkinlik, yogadan çıkıp sağlıklı bir mutfak deneyimi yaşama, yönlendirmeli meditasyona katılıp grup derslerini deneyimleme, alışveriş yapıp seminerlere katılabilme imkanı sağlayan bir platform oluşturuyor. Festival ziyaretçisinin zihinsel, fiziksel ve ruhsal reformunu gerçekleştirme fırsatı sunan Reformist, bireylerin hayatlarına yönelik sorumlulukları alma bilincine sahip olmalarını ve tümüyle yenilenmek için gereken ilk adımı atmalarını amaçlıyor. Katılımcılar Reformist'te uzman trainer’lar ile çalışma şansını da yakalıyor.

Reformist'in stüdyo alanlarında ziyaretçiler profesyonellerle öğretici ve eğlenceli derslere katılabilecek, kişisel güçlerini keşfederek daha önce deneyimleme fırsatı bulamadıkları farklı derslerde ilgi alanlarını genişletebilecek. Stüdyolarda verilecek dersler arasında yoga dersleri, nefes ve meditasyon pratikleri, pilates, bale fitness, zumba, urban dance, jumping fitness, crossfit, kickbox, spinning ve grup dersleri yer alıyor.

Festivalin seminerleri ise akademisyen ve uzmanların katılımıyla gerçekleşecek. Katılımcılar seminerlerde bilgilerini tazeleme imkanı bulacak, yaratıcı atölye çalışmalarına katılabilecek.

Yüzü aşkın dersin yer aldığı Reformist 2019 programı

Reformist'in açık mutfak alanında usta şefler ve uzmanlar eşliğinde taptaze tariflerle pratik ve lezzetli sofralar kurmanın sırları da katılımcılarla paylaşılacak. Pratikler arasında sağlıklı barlara uğrayıp yenilenmek de yer alıyor. Ayrıca giyimden aksesuara, spor ekipmanlarından tasarımlara, dekoratif ürünlerden sağlıklı atıştırmalıklara kadar Reformist dünyasının ruhunu tamamlayan markalar da pop up store alanında ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Ceyda Pirali ve Karma!

Besteci, aranjör, pianist Ceyda Pirali yeni albümü ‘Karma’yı Kalan Müzik etiketiyle bu hafta müzik marketlerde yerini alacak, 11 parçanın yer aldığı beste ve aranjeler Ceyda Pirali ‘ye ait.

JW stüdyolarında kayıtları yapılan albümün mix ve mastering’ini Bora Ebeoğlu yapmış. Albümde bestesi Cengiz Onurala ait ‘Giderim Bu Diyardan’da vokaliyle Oya Küçümen, ‘Edirne Blues’te klarnettte Serkan Çağrı davulda Volkan Oktem eşlik etti.


Ceyda Pirali’nin piyanosuyla çıkardığı temalara, ekip arkadaşlarının da katkısıyla, ustalıkla icra edilmiş muzip emprovizeler, dinleyicilerin Albümde jazzi tebessüm ettirecek ve klasik müziğinin zengin perspektifiyle coğrafyamızın lezzetli karışımı sıkça hissediliyor bu albümde.

Geçen yıl Almanya’da Hochsaurlandkreis Orkestrasi icin yazdığı ‘ADA’ isimli Türk batı ezgilerinden oluşan senfonik eserinin dünya promiyeri ile başarılı bir performans sergileyen sanatçı, kurucusu olduğu Piatango grubu ile ilk albümleri ‘Yeni Aşk’ kapsamında konserler vermeye devam ediyor.

Duygu yoğunluğu beste ve çalımların ustalığı ile ‘KARMA’ aslında bir başucu albümü niteliğinde.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: