Dadaş Film Festivali bu yıl 'komedi' filmleri ile Erzurum da şölen yaşatacak!

Türk Sineması bahar mevsiminin gelmesiyle Festival startını verdi. Antalya Altın Portakal Film Festivali ve Adana Film Festivali'nin organizasyon tarihi ile ilgili henüz kesin bir bilgi yokken yurdun dört bir yanında Film Festival tarihleri şimdiden belirlendi.

Haftanın öne çıkanları

Bunlardan ilki Erzurum da 02-07 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 9. Uluslar arası Dadaş Film Festivali 'Komedi ' ana temasıyla sinema severlere şölen tadında bir hafta yaşatacak. T.C. Kültür Bakanlığı- Sinema Genel Müdürlüğü sponsorluğunda , Erzurum Valiliği, Erzurum Büyük Şehir Belediyesi, Atatürk Üniversitesi desteği, Anadolu Kültür ve Sinema Derneği ve Dadaş Film organizasyonu ile gerçekleşecek.

9. Uluslar arası Dadaş Film Festivali birbirinden önemli filmlerin yarışacağı ulusal yarışma filmleri, ulusal özel gösterimler, basına saygı belgesel filmi, Alman filmleri, animasyon ve çocuk filmleri, Erzurum'lu çocuklar tarafından hazırlanan 'Çocuk Haklarında Komedi' resim sergisi, Türk Komedi Filmlerinin afiş sergisi ve kortej gerçekleşecek.

Yarışma bölümünde jüri Başkanı Gani Müjde olurken Ömür Gedik, Aslı Selçuk, Murat Han ve Ahmet Sarı jüri de olacak.
Ustalara Saygı ve Restorasyonu Yapılmış Filmler bölümünde Hababam Sınıfı ve Muhsin Bey filmleri gösterilecek. Onur Ödülünü Ertem Eğilmez, Yavuz Turgul, Şener Şen ve Halit Akçatepe alacak.

Film sergileri bölümünde 60 çocuğun 'Çocuk Hakları ve Komedi' adlı resim sergisi, 12 çocuğun hazırladığı 'Komedi' adlı fotoğraf sergisi, Arşivci Vadullah Taş tarafından hazırlanan 'Türk Komedi Filmlerinin Afiş' sergisi 9.Uluslararası Dadaş Film Festivali'nin dikkat çeken bölümlerinden olacak.

Fetival de ayrıca Hababam Sınıfı film oyuncularına ödül ve TRT 1 ekranlarında ilgiyle izlenen Seksenler dizisi oyuncularına plaket verilecek. Tüm gösterimlerin ücretsiz olacağı festival de aynı zamanda Festival jürisi de olan Ömür Gedik sevilen şarkılarını Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezinde festival izleyicileri ile paylaşacak.
Bu yıl daha kapsamlı daha çoşkulu olacağı şimdiden belli olan 9. Uluslar arası Dadaş Film Festivali Türk Sineması için artı bir etkinlik.


Mayıs gelmeden Harbiye Açık Hava Tiyatrosunda Haziran programları belli oldu.

İstanbul da yaz aylarının en etkili ve en popüler mekanlarından Harbiye Açık Hava Tiyatrosu şehirde yaşayanların olmazsa olmaz mekanlarından biridir. Bu yaz içinde şimdiden ajandalarımıza not edeceğimiz etkinlikleri yavaş yavaş açıklamaya başladılar bile.

İlk etap da Şehir Tiyatrolarının bu sezon alkış almış birbirinden güzel oyunları sahne alacak Harbiye Açık Hava Sahnesinde. 06 Haziran da Şark Dişcisi, 07 Haziran da Kabare, 08 Haziran da İstanbul Efendisi, 11 Haizran da Hıdrellez, 13 Haziran da Kösem Sultan, 14 Haziran da Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, 15 Haziran da Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz adlı oyunlar sahnelecek gösterimler saat 20.45 de başlayacak.

Konser ve tüm organizasyonların bir numaralı ismi BKM konser tarihlerini açıklamaya başladı.
19 Haziran MFÖ, 20 Haziran Sıla, 21 Haziran Zülfü Livaneli,22 Haziran Anadolu Ateşi, 24 Haziran Sertab Erener, 25 Haziran da Erol Evgin isimleri şimdilerde belli olanlar.


Cumartesi Akaretler W Lounge moda ve müzik rüzgarı vardı.

Genç tasarımcılar Yağmur Toprak, Benan Bal ve Elif Şimşek’in kendi koleksiyonlarını parti ortamında sergiledikleri geccede birbirinden çarpıcı kıyafetler sergilendi Akaretler W Lounge da.

Yağmur Toprak’ın Black Department / Zeus markasının yeni kreasyonlarını, Elif Şimşek Suppermassine koleksiyonunu, Benan Bal ise 2014 Erkek yaz koleksiyonunu sergilediği geccede popüler hayatın tanınmış simaları dikkat çekti W Lounge da.
Dopamin Fm'in organize ettiği Ozan Özkaynak ve Murat Erdoğan yanında tüm ekibin misafirlerin eğlenmesi için çırpındığı geccede Altan Balgır ve Ömür Sarı Dj kabininde adeta müzik ziyafeti çektiler.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: