"Gören Gönülller" geccesinde bir çift güzel göz Sibel Can!

“Gören Gönüller” projesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleri ile Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda büyük bir organizasyona imza atıldı. Sibel Can’ın sahne aldığı geccede görme engelli ve az gören öğrencilere daha aydınlık bir gelecek sağlayabilmek amacıyla gerçekleştirilen bu özel gecceden elde edilen gelir "Gören Gönüller" projesine aktarıldı.

Haftanın öne çıkanları

300 öğrenciye bağışlanan akıllı cihazların sayısınında hedef 1000'e çıkarmak. Tamamen görme engelliler için tasarlanmış olan bu özel cihazlar, öğrencilerin gerek eğitim, gerekse günlük hayatında yaşam kalitelerini artırarak, yardıma ihtiyaç duymadan başkalarından bağımsız hareket edebilmelerini amaçlıyor. Programın açılış bölümünde gösterilen vtr de bu makinaları kullanan görme engelli ve az görenlerin yaşama olan bağlılıkları ve yaşam savaşında varoluşlarından sonra imkan dahillinde herkeslerin bu makinalar için bağış desteğinde bulunması gereğine bir kez daha inandım.


Tamamen görme engellilere özel olarak tasarlanmış bu cihazlar telefon özelliğinin yanı sıra; dokunmatik, metin okuma, ses ile komut verme, yazıları büyütme, sesli olarak adres tarifi yapma, renk tanıma, OCR, NFC ve acil yardım imdat butonu gibi önemli özellikleriyle görme engellilerin hayatına ışık oluyor

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Demet Kapıcıoğlu açılış konuşmasında destek veren herkese teşekkür ederken . Kapıcıoğlu vakıf olarak 2011 yılından bu yana göz ve göz sağlığının önemini vurgulayan çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bu alanda gelişmiş teknolojileri izleyerek toplumun yararına sunduklarını belirtti.
Ve sahnede Sibel Can yine muhteşem bir yorum mükemmel bir görsel şölen ile gecceye neşe sevgi kattı, mutluluk verdi. Kulisinde sahne öncesi ziyaret ettiğim sanatçı yoğun bir Avrupa Turnesinde olduğunu yaz konserlerinden evvel böyle özel bir gecce de sahne almaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Sanatçı siyah kostümü parlament mavisi şalı ile sahneye yeni albümün ilk klip şarkısı "Sevmek" ile çıktı. Salon adeta bir sevgi seli ile ayakta alkışladı sanatçıyı dünden bügüne şarkıları ile gönülleri bir kez daha mutlu etti. Kenan Doğulu, Tarkan şarkılarında salonu görmeniz gerekiyordu. O mütevazi o samimi bakışları kibar yorumu ile alkış tufan herkesler mi tempo tutar gerçekten öyle idi. Sanat müziği şarkılarındaki ahenk , "Mavi Mavi" de tempo, "Kanısın"da ki hüzün hepsi Sibel Can’ın sahnesinin bir parçası idi.

Bu yıl ses sanatçılığının 30.yılını yaşayan Sibel Can’ın ilk sahnesine gidememiştim ama daha sonra Maksim, Bostancı Gösteri Merkezi, Rumelihisarı, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu, Günay ve Bodrum Antik Tiyatro konserlerinde izlemek benim için bir ayrıcalık olmuştu.İlk albümü "Günah Bize"den Nisan sonunda çıkardığı "Arabesque"e kadar tüm albümlerinde ki şarkılarında çoşku, hüzün ve duygu Sibel Can’ın mütevazi kişliliğinin bir aynası, O gün bir kez daha inandım ki sahnede başarılı olmak öyle kolay olmuyor Can öyle güzel bir ekip oluşturmuş ki A'dan Z ye tüm kadro gerçek bir uyum içinde çalışıyor.

Sibel Can konserinin bir bölümünde seyirciler arasında şarkılarını yorumlarken onları kırmayıp hemen hepsiyle fotoğraf çektirmesi, cilvesi, gülümseyişi bir ömre bedel.

Birbiri ardına sıralanan şarkılar hiç bitmesin diye düşlediğim bir konser ile hayatımın 30 yılına yansıyan Sibel Can görseli vardı "Gören Gönüller"geccesinde bu arada vokalisti Burhan’ın sahneye hakimiyeti ve güçlü yorumu mükemmeldi. Şimdi Harbiye Açıkhava Tiyatrosu konserini heyecan ile beklerken konser finalinde tüm orkestranın ayrı ayrı dans show ile sergiledikleri "Kış Masalı" şarkısı yorumu bir başka idi.

Teşekkürler Sibel Can, Teşekkürler "Gören Gönüller"projesine destek verenler.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: