"Hababam Sınıfı Yeniden’’ kardeşlik duygusunu hatırlatacak!

Herkesin olduğu gibi benim de hiç sıkılmadan izlediğim keyif aldığım filmlerden belki de birincisi "Hababam Sınıfı’’ filmleri. Rıfat Ilgaz’ın bu ölümsüz eseri Ertem Eğilmez’in yönetiminde hatıralarımıza kazındı yıllardır, ekranda bir karesini, müziğini duyunca adeta etkisi altına girdiğimiz yüzümüzde gülümseyiş beliren bir filmler serisi o.

Haftanın öne çıkanları

Bu hafta sinemalarda yepyeni bir Hababam filmi gösterime girdi. Adı "Hababam Sınıfı Yeniden." Galasına katıldığım ve keyif ile izlediğim film, Hababam ruhunu ve kardeşlik duygusunu 2019’da yaşatmaya hazırlanıyor, HANN yapımı film, salonları dolduran davetlilerden tam not aldı. Uzun zamandır kahkahalar ile dolu bir gala geccesi yaşadık diyebilirim.

Filmin yönetmeni Doğa Can Anafarta ve oyuncuları Altan Erkekli (Mehmet Hoca), Toygan Avanoğlu( La Minör Bülent), Hande Katipoğlu (Buckingham Huriye), Sadi Celil Cengiz (İsot Kamil), Yusuf Çim (Yakışıklı), Fırat Albayram (Format Hasan), Özge Özacar (Didem), Giray Altınok (Racon Faruk), Sami Aksu (Duba Nuri), Nazlı Pınar Kaya (Selma), Irmak Aydın (Ayça), Mustafa Karaoğlu (Düzgün Ömer), Hasan Say (Düldül), Hülya Duyar (Dudu), Osman Alkaş, Deniz Yeşil Mavi (Beton Fikret), Nural Demirhan (Sıfırcı Bedaat), Vural Ceylan (Bekçi) ve Hababam’ın ilk öğrencileri Ahmet Arıman, Teoman Ayık, Tuncay Akça ve Ergun Sözen de kırmızı halıda basınla bir araya geldi. Filmin konuk oyuncularından Burak Kut da film ekibiyle beraberdi.


Gala geccesinde;

Sözü ilk alan, son dönemin dikkat çeken genç yönetmeni Doğa Can Anafarta “Elimizden geldiğince güzel ve eğlenceli bir film çekmeye çalıştık. Çok güzel bir cast, muhteşem bir senaryoyla Rıfat Ilgaz’ın ölümsüz eserini tekrar hayata geçirdik. Orijinal esere sonsuz saygı duyarak ve asla onun seviyesine ulaşamayacağımızı bilerek, içten ve güzel bir iş yapmaya çalıştık. Eski Hababam oyuncularıyla aylarca çalıştık, sağ olsunlar gelip bize destek verdiler. Altan Erkekli gibi büyük oyuncularımız bizi desteklediler. İnşallah seyircinin de mutlu olacağı ve devamının geleceği çok eğlenceli, günümüzü anlatan bir film çekmeye çalıştık. Gösterdiğiniz bu yoğun ilgiye de çok teşekkürler” dedi

Filmin Mehmet Hoca’sı Altan Erkekli: “Öncelikle, öğrencileri oynayan arkadaşlar gerçekten bir öğrenci ruhuyla geldi. 4 hafta boyunca o coşkuyu, o heyecanı yaşadılar ve bitirdikleri anda da sanki mezuniyet töreninde gibi ağlaşarak ayrıldılar setten. Onların hocaları, müdürleri olarak, her zaman iyi insanlar yetiştirmek isteyen öğretmenlerin ruhunu taşıyarak, ülkeye ve cumhuriyete yararlı gençler yetiştirecek insanların ve eğitimcilerin ruhunu yaşayarak onlarla beraber oldum. Eskiyle rekabet içinde değiliz. 2019 gençlerine Hababam Sınıfı nasıl olur diye gösterdik.

Yusuf Çim: “Kendi açımdan heyecanlı olduğum bir iş. Çünkü ben bu işle büyüdüm. Abim, ablam ve babam bile Hababam Sınıfı’yla büyüdü. Bunun ağırlığı ve duygusu üzerimde ve bu o kadar güzel ki.”


Hande Katipoğlu: Bu öyle birşey ki daha çekimler başladığında gurur duyduk bu filmde oynadığımız için. Çeken de, oynayan da, arkasında bulunan herkes, bu gururla yaptı bu işi. Umarım genç arkadaşlarımıza ve çocuklara Hababam Sınıfı’nı tekrardan hatırlatırız.

"Ben katili oynuyorum diyerek önce herkesi güldüren" Toygan Avanoğlu: “Rengarenk bir karakter. Teklif geldiğine çok sevindim. Tekrardan aynı hikayeyi canlandırmak yerine, başka bir senaryoyu başka karakterle canlandıracağımız için ayrıca sevindim ve hemen kabul ettim”


Özge Özacar: Böyle büyük bir filmin, böyle büyük bir efsanenin altından kalkamayacak olmak beni korkuttu. Elimizden gelenin en iyisini yaptık. Çok heyecanlıyım, ilk sinema filmim. Hababam Sınıfı’nda yer almak, bu kadar sevgi dolu iyi insanlarla çalışmak benim gibi genç bir oyuncu için mükemmel bir deneyimdi.

Filmin konuk oyuncularından Burak Kut ise: Benim için çok kıymetli. Filmde konuk oyuncuyum ama çekimlere katıldığım kısa sürede müthiş bir enerji gördüm. Muazzam bir film olduğunu düşünüyorum. Sanırım 7 yaşından büyük bütün çocukların aileleriyle izleyeceği bir film oldu ve bu çok kıymetl

Bu “Hababam” 4 kuşaktır hepimizi 7’den 77’ye güldüren hikayelerinin yeniden çekildiği bir film değil. Bu “hababam”, Türkiye’nin adeta “kahkaha mirası” okulun ve öğrencilerinin sıralarında oturan günümüz gençlerinin hikayesi! Filmde küfürün olmayışı, genç yeteneklerin başarılı performansları yanında hepimizin ekranlardan tanıdığı Hande Katioğlu ve Toygan Avanoğlu fevkaledinin fevkindeler..

Nasıl Star Oldular!


Haftasonları köşesine bu hafta yine kimi konuk edecek diye merak ettiğim ender isimlerden biri Hakan Gence, şimdilerde yeni kitabı "Nasıl Star Oldular" ile de pek popüler. Son dönemin televizyon ve şov dünyasındaki en beğenilen, gözde oyuncuları, milyonların sevgilisi olana kadar geçen serüven dolu yolculuklarını anlatan kitabı kitapçılar listelerinin ilk sıralarında.

Hakan Gence, ekranların 16 genç yıldızı ile ‘şöhret hikayelerini’ konuşmuş,bugün milyonların sevgilisi olan, televizyon dünyasının en aranılan isimleri yıldız olma hikayelerini en samimi sorularla ‘Nasıl Star Oldular’ kitabıyla okuyuculara aktarmış. Kitapta; Afra Saraçoğlu, Alp Navruz, Ayça Ayşin Turan, Boran Kuzum, Can Yaman, Cansu Tosun, Demet Özdemir, Dilan Çiçek Deniz, Ecem Uzun, Eda Ece, Hazar Ergüçlü, Hilal Altınbilek, Kubilay Aka, Miray Daner, Nilay Deniz ve Pelin Öztekin’in söyleşileri yer alıyor.

Kitabın lansmanı hafta içi Frankie İstanbul’da gerçekleşti.Geceye Engin Altan Düzyatan, Hande Doğandemir, Ayça Ayşin Turan, Ecem Uzun, Pelin Öztekin, Nilay Deniz, Alara Özbey, Ayşe Akın, Barış Yalçın, Aytaç Şaşmaz, Buse İskenderoğlu, Şevval Şahin, Doğuş Çabakçor, Zeynep Mansur gibi isimler katıldı.

Hakan Gence, “Birkaç yıl öncesine kadar sıradan hayatlar yaşayan; kameralardan, set ışıklarından ve hayran bakışlarından uzak işlerde çalışan ve yaşadıkları küçük şehirlerde ‘büyük hayaller’ kuran ve bugün şov dünyasının önde gelen isimlere kitaba verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Yıldızların keşfedilme hikayelerinin yanı sıra kitapta, şöhretin yıldızların hayatlarında neleri değiştirdiği, yıldız olmanın eğlenceli ve bilinmeyen yönleri de samimi, akıcı bir dille okuyucuyla paylaşılıyor. Hakan Gence’nin röportajları, fotoğraf sanatçıları Emre Yunusoğlu ile Muhsin Akgün’ün fotoğrafları eşliğinde okuyucuyla buluşuyor.

"Bana da Söyle" Ziynet Sali


Sahnesiyle şarkısıyla duruşuyla çok beğeniyorum Ziynet Sali ‘yi ve Sali şarkılarını. Her şarkısı bir başka güzel sonbahar da çıkaracağı yeni albümü öncesi sanatçı yakın zamanda DMC'den yayımladığı "Bana da Söyle" şarkısıyla bu aralar radyoların gözdesi.

Ferdi Tayfur’un şarkısı "Bana da Söyle’’yi bir başka güzel okumuş sanatçı. Mustafa Ceceli aranjesiyle şarkı bambaşka bir kimliğe bürünmüş, hele Nihat Odabaşı’nın çektiği klip ile mükemmel olmuş.

Sanatçı yoğun sahne programı içerisinde bu hafta sevenleri ile buluşacak. Sali'yi en son Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda izlemiştim, yakın zamanda o güzel yorumu dinlemek güzel olur.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: