İstanbulname sahnede!

Tim Show Center kuruluşunun 10.yılında "İstanbulname" adlı müzikal ile perdelerini açtı.

Haftanın öne çıkanları

Ferdi Merter’in yazdığı Şakir Gürzumar’ın yönettiği 2 perdelik müzikalde başrolleri Nükhet Duru, Caner Cindoruk ve Pelin Akil paylaşıyorlar.

Diğer rollerde Cezmi Baskın, Melda Gür, Ozan Çobanoğlu ,Kayhan Yıldızoğlu ve birbirinden değerli oyuncular rol alıyor.
Yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği müzikalde 8 kişilik orkestra ile ‘’ İstanbulname ‘’ bu yılın en neşeli ve kalteli işlerinden biri.


1920 li yıllarda İstanbul’un bir mahallesinde geçen müzikalde Uğurböceği karakteri ( Nükhet Duru ), Madam Eleni ( Melda Gür ), Kabadayı Ali ( Caner Cindoruk ), Hasan Çavuş ( Cezmi Baskın ), Angel ( Pelin Akil ) başlarından geçen eğlenceli bir hikaye anlatılıyor. Müziklerini Cengiz Onural ve Bora Ebcioğlu yaparken Selçuk Borak’ın hazırladığı koreograf ile sahnede adeta devleşiyor dansçılar ve oyuncular. Pera ve Beyoğlu ve eski İstanbul temasınını taşıyan güzel bir dekor hazırlayan Sertel Çetiner’i kutlamak lazım.

Nükhet Duru'nun şarkıları, Pelin Akil’in kantoları yanında yılların evvelinde Çıtırkızlar grubundan tanıdığımız şimdilerde tiyatroda başarılı işlere imzasını atan Melda Gür mükemmel bir rol sergiliyor, keza ilk defa sahnede izlediğim sinema ve dizi oyuncusu Caner Cindoruk da yılların oyuncusu tadında şahane bir rol sergiliyorlar "İstanbulname" de.

Gala geccesinde izlediğim müzikali çok beğendim kaçırmayın derim. Oyun 13-18 Şubat tarihlerinde Maslak Tim Sahnesinde.

“Peter Pan” ve “Sindirella” Buzda Dans gösterileriyle çocukları unutamayacakları bir sömestre tatili bekliyor…

Dünyaca ünlü çocuk masalları “Peter Pan” ve “Sindirella”yı buz pateniyle birleştiren bu olağanüstü gösteri; ileri teknolojiyi kullanımı, renkli kostümleri ve değişik sahne dekorlarını harmanlayarak yarattığı yepyeni konseptle izleyenleri büyülü bir şovla buluşturuyor.


Dünya çocuk edebiyatının en ünlü karakterlerinden biri olan Peter Pan ve arkadaşları, gösteriyi izleyen tüm çocukları büyülü bir dünyaya götürüyor.

Peter Pan, “Varolmayan Ülke” adındaki küçük bir adada, arkadaşı Tinker Bell ile birlikte diğer çocuklara uçmayı öğreten, maceradan maceraya koşan ve büyümeyi reddeden bir çocuktur. Wendy, John ve Michael da bir gecce Peter Pan ile birlikte uçarak “Varolmayan Ülke”ye doğru fantastik bir yolculuğa çıkar ve korsanların lideri kaptan Hook ile korkusuzca savaşırlar.

Sihirli masal “Sindirella” şimdi buzda dans gösterisiyle herkesi büyüleyecek…

Çocukların en sevdiği büyülü hikayelerden biri olan Sindirella, şimdi buzda dans konseptiyle çok farklı bir gösteri olarak izleyenlerin karşısında. Masalda üvey annesi ve kardeşleriyle yaşayan Sindirella’nın baloya gitmesine izin verilmez. Ancak balo öncesi bir peri gelir ve büyülü bir dokunuşla Sindirella’nın etrafındaki fareleri uşaklara, balkabağını atlı arabaya, eski püskü kıyafetleri muhteşem bir balo elbisesine dönüştürür. “Sindirella Buzda Dans” gösterisi yetenekli buz patencileri, orijinal kostümleri ve etkileyici müzikleri bir araya getirerek o büyülü dokunuşu seyirciye yansıtıyor ve ortaya kaçırılmaması gereken muhteşem bir gösteri çıkıyor…

03 Şubat 2016 Çarşamba 18.00 / Cinderella On Ice
04 Şubat 2016 Perşembe 15.00 / Cinderella On Ice
05 Şubat 2016 Cuma 15.00 ve 20.00 / Peter Pan On Ice (2 Seans)
06 Şubat 2016 Cumartesi 14.30 ve 19.30 / Cinderella On Ice (2 Seans)
07 Şubat 2016 Pazar 13.00 ve 17.30 / Peter Pan On Ice (2 Seans)

2016 Kış Konserleri başlıyor!

Müzik dünyasının birbirinden popüler isimleri, İkitelli Mall of İstanbul Moi Sahne’de gerçekleştirilecek olan kış konserleri ile İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor... Organizasyonunu Pera Event’in üstlendiği etkinlik, İstanbul’un en iyi akustik sahnesi olan Mall of İstanbul Moi Sahne’ ye üç ay boyunca yıldız yağdıracak. Fettah Can, Bülent Ortaçgil, Mehmet Erdem, Birsen Tezer, Ceza,Feridun Düzağaç, Murat Dalkılıç, E. Oğur&İ. Demircioğlu, Ferhat Göçer, Berkay, Göksel, Hüsnü Şenlendirici, Mustafa Ceceli, Bengü, İncesaz, Halil Sezai, Ayhan Sicimoğlu, Burhan Öcal & Borusan Quarted, Yaşar, Jehan Barbur, Mabel Matiz, Koray Avcı ve Cem Adrian gibi bir çok ünlü isim dillerinden düşmeyen şarkılarını İstanbullu müzikseverler için söyleyecek.


Son birkaç yıldır Harbiye Açıkhava Tiyatrosunda yaz konserlerinde başarılı bir performans sergileyen Pera Event Nisan sonuna kadar ki süreçte kaliteli konserlere imza atacak. Yakın zamanda kesinleşen konserlerde 29 Ocak- Fettah Can, 30 Ocak- Bülent Ortaçgil , 31 Ocak- Mehmet Erdem, 05 Şubat – Birsen Tezer ,07 Şubat –Feridun Düzağaç, 14 Şubat- Murat Dalkılıç, 19 Şubat- Erkan Oğur & İ.Hakkı Demircioğlu, 20 Şubat – Ferhat Göçer, 28 Şubat – Berkay, 06 Mart – Hüsnü Şenlendirici, 13 Mart- Bengü, 18 Mart- İncesaz, 01 Nisan –Burhan Öcal & Borusan Quartet , 06 Nisan – Yaşar, 08 Nisan –Jeyan Barbur, 10 Nisan- Koray Avcı , 13 Nisan – Cem Adrian sahne alacaklar.

Zorlu PSM de konserler tam gaz devam ediyor!

2015 Kasım sonu Ajda Pekkan’ın muhteşem performansıyla başlayan ‘’ Vestel Gururla Yerli Konserleri ‘’ tüm hızıyla devam ediyor.

İstanbul’un eğlence hayatına kailte katan Zorlu PSM de gerçekleşen bu konserler Şubat ayında da sanat severler ile buluşacak.

Konser takviminde,
02 Şubat da Burhan Öcal & Borusan Quartet,
09 Şubat da Volkan Konak,
16 Şubat da Şevval Sam & Kurtulan Ekspres ,
23 Şubat da Ayhan Sicimoğlu’s Mambo Delight sahne alacak.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: