'Masal Şatosu: Sihirli Davet’ 30 Ağustos Cuma vizyonda!

Heyecan dorukta Türkiye’nin ilk fantastik çocuk aile filmi olan 'Masal Şatosu: Sihirli Davet 30 Ağustos Cuma günü vizyona giriyor.

Haftanın öne çıkanları

Başrollerini ünlü youtuberlar Berk Coşkun ve Ecrin Su Çoban başrollerini paylaşırken, Aleyna Tilki'nin kardeşi Ayça Tilki de oyuncu kadrosunda yer alıyor. İki başrolüde geçenlerde Harbiye Açıkhava Tiyatrosunda Ziynet Sali konseri esnasında gördüm, kim bu gençler dememek elde değildi her ikisininde o kadar hayranı var ki, okulların açılması öncesi herhalde ciddi izleyiciye sahip olacak ‘ Masal Şatosu: Sihirli Davet’.

Sosyal medyada büyük ilgi gören 'Masal Şatosu: Sihirli Davet'in fragmanı yayınlandığı gün Youtube 'Trend Videolar Listesi'ne hızlı bir giriş yaparak ilk sıralamaya bayağı hızlı girdi.

Burak Kuka'nın yönettiği, Ayşe Başak Gülsoy’Un senaryosunu yazdığı 'Masal Şatosu: Sihirli Davet', bir cüce tarafından bahçeye gömülen sihirli harita ve tebeşirin ‘Neşe' (Ecrin Su Çoban) tarafından bulunması ve ağabeyi ‘Mete' (Berk Coşkun) ile paylaşmasıyla başlayan macerayı beyazperdeye yansıtacak.


Türkiye'nin ilk fantastik çocuk aile filmi olan ‘Masal Şatosu: Sihirli Davet'te çocukların sihirli objeleri toplayarak hapsolan masal kahramanlarını kurtarmaya çalışması konu ediliyor.

DMC Müzik yapımın ortaklarından Samsun Demir, Ziynet Sali, Bilal Sonses gibi müzik dünyasının ünlü isimleri filmde konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Haftasonu Aleyna Tilki Sapanca Fest 2019’da

23-24-25 Ağustos 2019 tarihlerinde Sakarya'nın Sapanca ilçesinde düzenlenecek olan Sapanca Fest 2019 Doğa ve Yaşam Festivali'nde her akşam düzenlenecek olan konserler ve gün boyu sürecek etkinlikler, söyleşiler ile renkli bir festival yaşanacak gibi.

Bölgede bulunan doğa,yaşam ve spor kulüplerinin de katılacağı bu güzel etkinlikle de tabii ki konserlerde olacak. 1.gün rap 2.pop 3.rock geceleri ile Sapanca halkı müziğe doyacak. Yaklaşık günlük olarak 30.000 kişinin katılması beklenen Sapanca Fest 2019 da, 23 Ağustos da Gazapizm, 24 Ağustos da Aleyna Tilki, 25 Ağustos Pazar gecesi ise Yüksek Sadakat sahne alacak.

Dj Faruk Koç’un seçkileri ile renk katacağı Sapanca Fest’de oyuncu Çiğdem Batur’da etkinliğe söyleşi ile katılacak. Birçok sürpriz etkinliğin gerçekleşeceği Sapanca Fest’de benim için en ilginç etkinlik yakın zamandır epey ses getiren Aleyna Tilki’yi sahnede canlı canlı dinlemek değişilik olacak.

Doğa ile iç içe Sapanca’da gerçekleşecek Sapanca Fest 2019 ‘da yöre halkı ile beraber yakın yerlerden gelecek halkın keyif alacağı bir eğlenceli bir haftasonu olacak.

Bu arada artık geleneksel hale gelen Sapanca Kırkpınar Sanat Akşamları 29 Ağustos- 13 Eylül tarihleri arasında Kırkpınar Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşecek. Birbirinden ünlü sanatçıların sahne alacağı konserler yanında çocuk tiyatroları gibi birçok etkinlik gerçekleşecek.

29 Ağustos – Cem Adrian,

4 Eylül- Erol Evgin,

7 Eylül- Ferhat Göçer,

8 Eylül- Birsen Tezer,

14Eylül- Nazan Öncel sahne alacak.


KADINA DAİR HER ŞEY 13-14-15 EYLÜL’DE WATERGARDEN KADINCA FEST’TE


13-14-15 Eylül tarihlerinde Anadolu Yakası'nın en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Ataşehir Ataşehir Watergarden Türkiye'nin kadınlara özel alışveriş festivali Kadınca Fest'e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Banu Noyan organizasyonu ile gerçekleşecek olan Kadınca Fest'te hiçbir yerde bulamayacağınız, bugüne kadar keşfetmediğiniz özel tasarım ürünler sizleri bekliyor. Ebru Şallı, Neslihan Yargıcı, Yağız İzgül ve birçok sürpriz isimin olacağı Kadınca Fest farkındalık yaratacak. Alışveriş, Söyleşi, Müzik ve Eğlence Kadınca Fest’de buluşacak.

Pilates uzmanı Ebru Şallı, ünlü şef Yağız İzgül, duayen modacı Neslihan Yargıcı, evinizin mimarı Selim Yuhay, kadınlara özel bu festivalde, Kadınca Fest misafirleriyle buluşacak ve merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlayacak.

Ünlü isimlerle yapılacak söyleşilerin yanı sıra dekorasyon, moda, saç, makyaj trendlerinin konuşulacağı, ünlü şeflerin mutfağın püf noktalarını ve çok özel tarifleri paylaşacakları muhteşem, rengarenk bir Alışveriş Festivali’nde kadına dair her şey var.

Sürpriz isimlerin katılacağı festival kapsamında çocuklara özel eğlenceli ve eğitici atölyeler de yer alacak.

HARBİYE’DE MÜZİK DEVAM EDİYOR!


Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu ve en değerli markası Türk Hava Yolları, Açıkhava konserleri ile müziğin dev isimlerini Harbiye Sahnesi’nde buluşturacak. Poll Production organizasyonuyla bu yıl ilki gerçekleşecek olan Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri, 21-30 Ağustos tarihleri arasında birbirinden değerli sanatçıları Harbiye’de ağırlayacak.

Özel repertuarların ve sürpriz sahne şovlarının yer alacağı ‘Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri’ 10 gün boyunca dinleyicilerine muhteşem bir müzik ve gösteri şöleni yaşatacak. Unutulmaz şarkıların seslendirileceği konserlerde müziğin sesi Türk Hava Yolları ile zirveye ulaşacak!

21 Ağustos’ta Cengiz Kurtoğlu&Hakan Altun ile başlayacak konser serisi, sırasıyla Deniz Seki&Rafet El Roman, Haluk Levent, Serdar Ortaç, Anadolu Ateşi, Bülent Ersoy&Selami Şahin, Berkay, Nükhet Duru, Mustafa Sandal gibi dev isimlerle devam edecek ve 30 Ağustos’ta Murat Dalkılıç konseri ile son bulacak.

'Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri’ Etkinlik Takvimi:

21 Ağustos - Cengiz Kurtoğlu&Hakan Altun

22 Ağustos - Deniz Seki&Rafet El Roman

23 Ağustos - Haluk Levent

24 Ağustos - Serdar Ortaç

25 Ağustos - Anadolu Ateşi

26 Ağustos - Bülent Ersoy&Selami Şahin

27 Ağustos - Berkay

28 Ağustos - Nükhet Duru (Sinema Senfoni Orkestrası Eşliğinde 'Film Gibi')

29 Ağustos - Mustafa Sandal

30 Ağustos - Murat Dalkılıç


Kadın Yönetmenler İstanbul’a geliyor!

Uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenleri ve filmleri, "Directed by Women Turkey”, adıyla İstanbul’da buluşacak. Dünyada dört yıldır New York ve İspanya başta olmak üzere birçok ülkede Eylül ayında "Directed by Women Worldwide Film Viewing Party"adıyla gerçeklestirilen festivalin Türkiye organizasyonu olan Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali, 13-15 Eylül 2019 tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezinde gerçekleşecek.

Her dilden, dinden ve kültürden farklı bakış ve hikâyelere sahip kadınların çektiği 30 finalist film yer alıyor. Belgesel, kurmaca, animasyon kategorilerinde gösterilecek filmlere ulusal ve uluslararası olmak üzere en iyi film ödülü verilecek. Festivalin bu yılki jürisinde Bennu Yıldırımlar, Meryem Yavuz, Çağrı Vila Lostuvali ve Ceylan Özgün Özçelik yer alacak.

Festivalin Türkiye Platformu, kadın kısa filmcileri teşvik etmek, sayılarının ve üretimlerinin artmasına katkıda bulunmak, dünyanın her yanından kadın sinemacıları bir araya getirerek kültürel ve sanatsal etkileşim yaratmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra nitelikli kısa filmleri seyirci ile buluşturmak, kısa filme olan ilgiyi arttırmak, kısa filmin bağımsızlığına ve metrajına sahip çıkmak, kültürlerarası diyalog ve farkındalık yaratmak festivalin hedefleri arasında.

Festival boyunca film gösterimleri, atölye çalışmaları, söyleşiler gerçekleştirilerek sinemacılar ile seyircilerin buluşması sağlanacak. Yazılı ve görsel sosyal medya alanlarını da kullanan festival Amerika ve Avrupa ile eş zamanlı olarak İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Bunlarda ilginizi çekebilir: