Nereden başlasam nereden anlatsam Bodrum Bodrum...

MFÖ’nün şarkısında dediği gibi bir durum var. Bodrum semalarında bu aralar aslında yaz-kış aynı şeyler söz konusu ama bu yaz Bodrum bir başka güzel. Havası, suyu, denizi, güneşi ile bir başka burası, insan bir başka oluyor, bir sakinleşiyor, bir dağılıyor burada nedense...

Haftanın öne çıkanları

Geçen hafta herkeslerin bitmeyen tatilin dediği senelik iznimden iki gün alıp hafta sonunu da bağlayıp güzel bir long weekend yaşadım Bodrum'da. Tatilimin nazarı uçağımın yaklaşık iki saatlik rötarından sonra Bodrum Marina'da Ferhat Göçer konseriyle hızlı bir giriş yaptım. Bodrum geccelerine, hınca hınç mekanda anca sahne kenarında yer bulabildim desem... Göçer, şarkılarını birbiri ardına sıralarken eski günleri yaad etmedim değil ama yeni şarkısı Reva ile özellikle film tadındaki klibi ile epey sükse yapmış sanatçı. Bakalım 15 Ağustos'da Harbiye Açıkhava'da gerçekleşecek konserinde hangi sürprizlerle karşılaşacağız.

Bu arada Bodrum geccelerinde birkaç mekandan da söz etmeden edemeyeceğim...

Yalıkavak'ta Manifesto Meyhanesi

Hayatın, eğlencenin, yemeğin, müziğin Manifestosu burası Yalıkavak Marina'nın hemen bitişinde deniz iç içe şık bir mekan Manifesto Meyhanesi.

Cem Öztürk’ün sahibi olduğu mekanın işletmecileri Sina Kanmaz ve İstanbul gecce hayatının vazgeçilmez ismi işinin ehli Ayşen Aksu. Manifesto Meyhanesi'nde yemekler özellikle mezeler daha doğrusu tüm spesiyaller Dilek Kın’ın hünerli ellerinden çıkıyor. Avokadalı humus, kabak spagetthi benim ikinci kez söylediklerimden oldu. Ana yemeklerde balık ve lokum bonfile en çok tercih edilenler arasında. Annesi Arnavut, babası Antepli olunca Dilek Hanım yöresel yemeklerin piri olmuş. Antep usulü kuru patlıcan dolması ve girit ezmesi damak tadınız için birebir.


Ferah alanında Manifesto Meyhanesi'nde Çarşamba akşamları Rubato grubu sahne alıyor. Dj Tahsin Yayla'nın zengin müzik arşivinden şarkılar barmenin hazırladığı Füzyon kokteylleri ile gün batımı bir başka burada, hafta sonu Berkay’ın sahne aldığı mekanda Pazartesi geccesi yakında yeni single çıkacak. Mert Davran sahne alırken yakın zamanda Cenk Eren, Volkan Konak, Suzan Kardeş, Cengiz Kurtoğlu, Hakan Altun gecceleri olacak.

Manifesto Meyhanesi'nin müdavimleri arasında en güzel şarkılara imza atan daha geçtiğimiz günlerde evlenen Özge Özder ve müzisyen eşi Sinan Güleryüz, en güzel şarkılarının sahibi İsra Gülümser, Gülben Ergen şimdiden ilk sıradalar. Sinan Güleryüz, Manifesto geccesinde konuk sanatçı olarak sahne alırken, kış aylarında İstanbul'da şube açacak. Manifesto Meyhanesi için bence tatile çıkmadan rezervasyon yaptırın.

Serdar Ortaç ile Sahne İstanbul da bir gecce

Hayatında Serdar Ortaç şarkısı ile hatırası olmayan var mı acaba. Her şarkısı ile keyif saçan yaklaşık 25 yıldır yaptığı her albüm ile bizlere neşe saçan biri o, Bodrum tatilimin ortasında Türkbükü Sahne İstanbul da izledim Ortaç’ı uzun zaman sonrası, o gecce daha ilk şarkısı ile bağladı bizleri sahnesine, 'Karabiberim'den 'Nar Çiçeği'me, 'Asrın Hatası'ndan en sevdiğim Beni Unut’a neredeyse tüm şarkıları ile ciddi bir nostalji yaşattı bizlere. Sahneden yaptığı espriler ile yer yer de kırdı geçirdi hani.


Serdar Ortaç son dönemde kendi şarkıları yanında kurmuş olduğu Ortaç Müzik adı altında çıkardığı Belma Şahin’in Adı Üstünde şarkısı ile yapımcılığa da el atmış, şarkının sözlerini Melda Gürbey bestesini ve aranjesini son dönemin başarılı ismi Tarık İster hazırlamış. Bu arada yaz sonu çıkaracağı yeni single için konser aralarında çalışan sanatçı, gelecek yaza çıkaracağı albümünün de hazırlıklarına non-stop devam ediyor.

BVS Group’un Bodrum'da bulunan başarılı mekanı Sahne İstanbul Merve Zeynep Sezgi himayesinde başarılı geccelere imza atıyor, yaz boyunca Demet Akalın, Hakan Altun, Fatih Ürek, Serkan Kaya sahneleri yanında 7 Ağustos'da başlayacak arabesk gecceleri konseptinde ünlü arabesk sanatçılarını ağırlayacak.

Bodrum geccelerinin galiba şimdiden belli gibi !

İstanbul geccelerinin başarılı işletmesi Jüpiter Grubun popüler mekanı People yaz başından beri Bodrum Türkbükü geccelerine renk katıyor.

Genel Müdür Emrah Durmaz ve Genel Koordinatör işinin ehli Gürsel Avcu himayesindeki tüm mekanlar kapı girişinden komisine kadar tüm çalışanlar kaliteli eğlence için gelenlere keyifli saatler yaşatıyorlar. Tüm mekanların mutfak koordinatörü Asım Yıldız ve ekibinin hazırladığı spesiyaller damak tadınız için mükemmel. People müdürü Hüseyin Kılınç ve şefi Sercan Pulat müşterileri ağırlamakta sınır tanımıyorlar. People'da Pazartesi Mehmet Erdem, Salı-Perşembe Deniz Seki, Çarşamba Linet, Cuma dönüşümlü olarak Selen Servi, Ümit Besen, Aşkın Nur Yengi sahne alırken Cuma gecceleri Cenk Eren, Pazar Berkay şarkıları ile Bodrum geccelerine keyif katıyorlar.

People sahnesinde ilk gecce gittiğimde Deniz Seki vardı. Bu yaz konser maratonunda olan sanatçı yakın zamanda çıkaracağı albümünü bitirmiş, İskender Paydaş’ın hazırladığı yepyeni şarkılar yanında Ahmet Kaya ve Sezen Aksu coverları da var. O gecce Eylem Pelit Orkestrası ile adeta özlediğim Deniz’i Bodrum'da yakaladım. Vokallerde Serkan Seki ve Pınar Çubukçu çok iyiler. Diğer bir geccede sahnesini kaç kere izlediğimi bilemediğim sanatçılardan Cenk Eren'de dünden bugüne şarkıları ile kulaklarımızın pasını sildi diyebilirim. İçten duruşu şarkıları tane tane yorumlaması mükemmeldi. Bu arada kulis muhabbetimizde o da pek yakında single müjdesi verdi.

Yalıkavak Hazine'de pazartesi-çarşamba-cumartesi Özay Balkır, salı-cuma, Yol Project, perşembe-pazar Bengü ve Berker sahne alıyor. Bu sahneler için illaki daha evvelden rezervasyon yapılması şart, Hazine müdürü Mustafa Çoşkun ve Hazine şefi Hakan Aytan da konukları ağırlamakta sınırsızlar... Hazine spesiyalleri arasında sushiler ve bonfile lokumu tatmakta yarar var. Mehmet Davran, Sercan Yaşar ve Ali Kılıçparlar’ı da gelen müşteriye arkadaş gibi yakın olduklarından dolayı unutmamak lazım.

Diğer yanda Yalıkavak’ın en güzel koylarında Tilkicik Koyu'nda muhteşem deniziyle X Beach ayrıcalık katıyor. Cumartesileri Happy Hour'da Emir Ersoy Project grubunun şarkıları ile denizde eğlence güzel oluyor. Türkbükü'nde artık bir gelenek olan 5 oda da Ali Sayar’ın dj kabininden seçkileri yanında Bektaş Çelik ve ekibinin ev sahipliği tartışılmaz.

Bodrum'da çemberime takılanlar:

1) Türkbükü Miam'da Dj Şenol’un seçkileri.

2) Gündoğan Casa Costa Beach'de yediğim pideler.

3) Yalıkavak Fenix’in şık atmosferi.

4) Hotel Gümbet'de gün batımı.

5) Gündoğan Serafina Mare ‘nin happy hourları.

6) Türbükü Hoca’nın Yerinin köy kahvaltısı, mantısı ve çiğböreği.

7) Yalıkavak Mezze Mezze'de tattığımız zeytinyağlılar,

8) Off Gümüşlük konserleri,

9) Balıkçı Sait’in spesiyalleri,

10) Mandalin Bar geceleri.

11) Yalıkavak Tren Beach’in eğlenceli ortamı.

Fikri Karayel’i dinlediniz mi ?

Geçenlerde Özkan Özen arkadaşımın evinde yeni şarkılar şarkıcılardan söz ederken "Caner biliyor musun? Youtube' da Fikri Karayel diye bir genç yeteneği keşfettim, bu aralar onun şarkılarını dinliyorum" deyince o gecceden, itibaren artık bizde Fikri Karayel dinlemeye başladık...


Dinledikçe beğendiğim Fikri Karayel Kıbrıslı söz yazarı ve besteciymiş, ilk sahnesini Morphou’nun Orange Festivalinde gerçekleştirmiş. Üniversite’de BioKimya okurken Refik adlı müzik grubu ile başlattığı çalışmaları müzik hayatını başlatmış, Haluk Levent, "Şehit" isimli bestesini seslendirmiş, 2014 yılında Barış Kılıç ve Gizem Karaca’nın rol aldığı "Seni Seviyorum Adamım" filminde "Hayal Edemezsin" şarkısını seslendirmiş ve Yakın Doğu Üniversitesi'nden en iyi şarkıcı ödülünü almış. .Karayel, 2015 yılında "Zor Zamanlar" isimli ilk albümünü çıkarmış, "Trenler", "Hayal Edemezsin" ve "Morg" şarkıları kısa sürede popüler olmuş, Hayal Edemezsin şarkısı ise bu yıl vizyona giren Ali Atay'ın "Ölümlü Dünya" sinema filminde de yer almış.

Şimdilerde yayımladığı Ufuk Kevser remixi "Yol" ile dikkat çeken Fikri Karayel yakın zamanda herkesin takdir edeceği sanatçılar kervanına katılacak.

Caz Kampı yeniden başlıyor!

Caz müziğinin önemli isimlerinden Ece Göksu, Neşet Ruacan,

İmer Demirer, Can Çankaya, Kağan Yıldız ve Berke Özgümüş’ün bir araya gelerek oluşturdukları “Caz Kampı” yeniden başlıyor. Bu yıl Engin Recepoğulları ve Bilal Karaman’ın da katıldığı, ikinci kez düzenlenecek olan kamp, 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında Bodrum Gümüşlük Festival Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 5 gün boyunca sürecek Caz Kampı kapsamında profesyonel, öğrenci, amatör ya da caz müziğine gönül vermiş katılımcılar enstruman/vokal çalışmaları, atölye çalışmaları, teori, solfej ve doğaçlama gibi çalışmalarda yer alırken aynı zamanda bu önemli isimlerle bir arada konser verme imkanı bulacaklar. 7 Eylül akşamı katılımcılar Off Gümüşlük’te Caz Kampı’nın final konserinde sahnede olacaklar.

Bunlarda ilginizi çekebilir: