Nisan'da Adana'da buluşalım…

Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan "Nisan’da Adana’da- Portakal Çiçeği Karnavalı" bu yıl 3.üncü kez 04 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek.

Haftanın öne çıkanları

Bahar mevsimini bambaşka bir çoşku ve güzellikte karşılayan Adana’da karnaval süresince sokakları tam bir şenlik havasına bürünecek, şehrin hemen her yerinde sanatsal ve kültürel etkinlikler ve konserler düzenlenecek. Adanalılar yanında yurtiçinden ve yurtdışından binlerce insanın kortej yürüşünde buluşacağı 3. Portakal Çiçeği Karnavalı adeta bir nevi dostluk ve barış yürüşü olacak.


Her yıl portakal ağaçlarının çiçek açtığı dönemde düzenlenen karnavalda ziyaretçilerin Adana’nın kebabı, portakal reçeli, şalgam suyu, bici bicisi, lahmacunu ve yöresel yemeklerini tanıma fırsatının bulduğu Portakal Çiçeği Karnavalı 15 Nisan tarihine kadar sürecek. Adana sokaklarının şenlik havasına bürüneceği karnaval da sokak gösterileri, dans gösterileri, üniversite müzik gruplarının gösterileri, halk oyunları, bando gösterileri, spor müsakabaları, yanında Adana’ya özgü her şeyi sokaklarda açılan standlarda bulmak mümkün olacak.


Bunların yanında karnavalda farklı bir boyut kazanan adeta karnavalın bir simgesi haline gelen Karnaval Kostüm Yarışması bu yıl daha çoşkulu bir şekilde hazırlanıyor. Kostüm tasarımlarını 27 Mart 2015 tarihine kadar etkinliğin web sayfasına gönderip kazananlar Jüri Başkanı Ümit Temurçin himayesinde birçok ödülü kazanma hakkına sahip olacaklar.


Adana insanın en güzel örneklerinden Ali Haydar Bozkurt’un hayaliyle gerçekleşen 3. Portakal Çiçeği Karnavalı siyasetden uzak sadece bir sevgi ve dostluk yanında şehrin en güzel mevsiminde Adana’ya özgü fark yaratan güzellikleri paylaşmak için düzenlenmiş.


Geçen yıl Karnaval müziğini belirlemek için düzenlenen şarkı yarışmasında Ezgi Özbay’ın besteleyip seslendirdiği "Nisan’da Adana’da Dökülün Sokaklara" adlı şarkı birinci seçilip etkinlik boyunca Adana sokaklarında milli marş gibi söylenmişti. Hele hele Hürriyet yazarı Onur Baştürk’ün düzenlediği parti muhteşemdi.


Bakalım bu yıl Nisan'da Adana'da ne güzel etkinlikler olacak, hepsi Karnaval sonrası sayfamda.

Nisan'da Adana'da buluşalım……
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: