Pop Müziğin yeni prensi İrfan Özata!

2013 yazında ‘Yanlış Fotoğraf’ adlı single çalışması ile müzikseverler ile buluşan İrfan Özata ilk albümü ‘Hayat Okulu’ ile müzik marketlerde.

Haftanın öne çıkanları

Son yılların en iyi erkek vokalleri arasında görülen İrfan Özata, Ziynet Sali, Yeni Türkü, Fettah Can gibi popüler isimlere yaptığı vokaller yanında saksafon ve flüt desteğiyle de ismini duyurdu. Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü bitiren Özata bu yaz tv ekranlarında dönen video klibi ile epey ses getirdi. Onu ilk Ebru Gündeş ve Fettah Can sahnesinde izlemiş seyirciye verdiği coşkuyu görünce tamamdır demiştim.

İrfan Özata 13 Ocak Pazartesi Beyoğlun’da albümünün lansman konserini verecek. Bir gün sonrada doğum günü olduğu nedeniyle o geceki lansman çok farklı bir geceye dönüşecek gibi.

Albümde Özata’nın besteleri dışında söz ve müziği kendisine ait parçalar da bulunuyor. ‘Hayat Okulu’ adlı albümde İrfan Özata’nın aranjör kimliği de ortaya çıkıyor. Çıkış parçası ‘Tuhaf Geliyor’un bestesi Özata’ya sözleri ise Gökhan Şahin’e ait Oktay Bingöl’ün fotoğraflarını çektiği albümün ilk klibini Kemal Başbuğ çekmiş. İrfan Özata ‘Gel de Sen Konuş’ adlı parçada besteci kimliği ile Mustafa Ceceli’nin albümünde yer aldı.
Çemberime Takılanlar ;

1) İstanbul Modern de 9 Ocak da başlayıp 8 Mayıs da son bulacak olan Türkiye ve Çevresinden Güncel Alıntılar’ın sergilendiği ‘Komşular’ sergisi.
2) Trump Towers da her an açılması beklenen ‘ Trump Cadde’nin iç içe konteyner dükkanları.
3) Sibel Can’ın yeni çıkacak albümünün çıkış parçası ‘Kış Masalı’
4) Cahide Cümbüş de Salı gecelerini yine şenlendirecek Selami Şahin sahnesi. ( 14 Ocak & 21 Ocak )
5) Kanyon’da 19 Ocak Pazar saat 14.00 ila 16.00 arası sahne alacak Okay Temiz & Oriental World.
6) ‘’ Halam Geldi ‘’ filminin hikayesinin gerçekliği yanında küçük oyuncularının profesyonellere taş çıkartan oyunculukları.
7) SIYAD 2013 Ödüllerinin 20 Ocak 2013 de dağıtılacak olması, geçen yılın en iyi filmlerini Ceyda Düvenci sunacak.
8) Zorlu’da 21 Ocak da başlayacak ‘’ Cats ‘’ müzikalinin yoğun ilgiden 9 Şubat’a kadar uzatılmış olması.
9) Kuzey Güney dizisinin babası rolünde en son izlediğimiz Mustafa Avkıran’ın geçenlerde el değiştiren Garaj İstanbul’da sahnelediği ‘Sabahlar Olmasın’ projesini albüme taşıyor olması.
10) Medcezir dizisinde Mert karakterinde rol alan Taner Ölmez’in pozitif oyunculuğu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: