Sabah Akşam Doğancan!

İnsan hayatında aslında gerçek dostlardan biri radyo, günün her anı sizin ile beraber olan sizi bilgilendiren sizi eğlendiren ufkunuzu açan bir düğmenin arkasından boyunu posunu bilmediğiniz bir erkek veya bir kadının sesi ile doğruluğundan daima emin olduğunuz her şey var bu radyo denen alette. En yeni yanında nostaljik şarkıların çalındığı radyolarda hayat devam ediyor. Eskiden evlerin göz bebeği olan uzun zaman evvel yerini televizyonlara kaptıran radyolar son yıllarda gelişen teknolojiye karşı ağırlık kazanarak hızla yükselmeye başladı yeniden.

Haftanın öne çıkanları

Sabahın ilk ışıklarından gece yatana kadar bizlerle olan radyo bence en kolay en güvenilir haberleşme aracı.
Beni radyoya ısındıran verdiği neşeli şen bilgileri, şakaları, hediyeleri, popüler konukları ve şarkıları ile sabah neşemiz olan Cem Ceminay bizim nesilinin halen en sevdiği radyocularından..

Bu aralar radyoda genç bir ses var çocukluk yaşından beri radyoya radyoculuğa gönül vermiş çok özel bir isim. Adı Doğancan Özadlı o da radyocu ağabeyleri ,ablaları gibi bu işi severek ve isteyerek yapıyor. Sabahları saat 07.00 ila 09.00 arasında geçen haftadan beride sabah yayından sonra akşamları saat 18.00 ila 20.00 arasında Radyo Viva da. Yani artık sabah akşam Doğancan ile beraberiz.


Sabahları ben nasıl uyanıcam derken Doğancan saat 07.00 de "Günaydınnnn!" diyerek adeta afyonumuzu patlatıyor, muhabbeti, seçtiği şarkıları, ben sevmesem de beni zorla sevdirdiği tempolu türküleri, telefonla bağlananlara yaptığı şakaları, kına gecesi dialogları hepsi o sıkıntılı kabus trafiği unutturuyor, hayatınızdaki kaosları bir nebze donduruyor Doğancan. Yayına telefona bağlanamıyorsunuz sosyal medyanın tüm gereçlerine @dogancanozadlı yazdığınızda radyodaki ses size hemencecik dönüyor.

Ben çok sevdim Doğancan Özadlı'nın o güzel muhabbetini artık sabah akşam dinliyorum, gülüyorum bazen kahkaha da atıyorum, bilginize.


Bütün Kadınların Kafası Karışıktır!

Kış aylarının en güzel sanat etkinliği Tiyatro bu aralar yepyeni oyunlar ile doludizgin seyirci ile buluşuyor. Hem de kaliteli,güzel oyunlar ile emek ve parasal güç isteyen bu sanat olayını yapan ve yapabilmeyi başaranları ayakta alkışlamak lazım.

Haftabaşı Aysa Prodüksiyon Tiyatrosunun yeni oyunu ‘’ Bütün Kadınların Kafası Karışıktır’’ ı izledim. Ece Temelkuran’ın ilk kitabı olan bu oyunu Selen Uçer yazmış ve yönetmiş. Oyunda popüler isimler mevcut, Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çekmek. Şimdiden yılın en bunalım komedisi olmaya aday.


Anafikir olarak "Bütün Kadınların Kafası Karışıktır" her türlü baskı altında verilen yaşam mücadelesini, kadınların kafasındaki sistem karışıklığını anlatıyor. Kadrosunun çoğunluğunu kadınların oluşturduğu bu oyun intihar etmeye kalkan bir kadının hikayesi ile başlıyor komşularının tepkileri ile gelişen süreçte kadınların yaşamdaki sıkıntılarını anlatılırken yer yer ciddiyet olsa da gülmekten duramıyorsunuz. Yıllardır sanatına hayran olduğum Şebnem Sönmez yanında geçen sezon yayınlanan"Ulan İstanbul" dizisinde keşfettiğim anne rolündeki Zeynep Kankonde bu oyunda temizlikçi rolü ile harika beni ve izleyenleri o kadar güldürüyor ki oyun bitmesin diye düşünüyorsunuz bir anda.

Bu sezonun ses getirecek oyunlarından olan "Bütün Kadınların Kafası Karışıktır"
23 Ocak da Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde,
27 Ocak da Trump Towers da,
07 Şubat da Caddebostan Kültür Merkezinde.Moda da Nil Sanat Evi

Ailesinden sanatçı olan Seren Fosforoğlu’nun bu ay içinde Kadıköy Moda’da faaliyete geçirdiği bir yer Nil Sanat Evi,
Fosforoğlu soyadını her zaman başarı ile taşıyan rol aldığı her oyun ve dizi ile başarı grafiğini sessiz ama derinden yükselten Seren Fosforoğlu Nil Sanat Evinde sanat sohbetleri, resim sergileri,tiyatroyu meslek olarak seçmek isteyenler için atölye çalışmaları yanında konservatuara hazırlık dersleri, oyunculuk, ses, diksiyon,hareket ve doğaçlama dersleri de veriliyor.


Seren Fosforoğlu yanında Ferdi Merter, Onur Dilber, Beste Yelken, Alinur Uğurpakkan ve Seda Özel eğitim verecekler.
Konservatuar hazırlıkları için mülakatlı başvuruların olacağı Nil Sanat Evinde karikatür ve fotoğraf atölyeleri de var. Geleceğin karikatüristleri ve fotoğrafçıları için 7-12 ve 12-18 yaş gruplarına eğitim verilecek. Nil Sanat Evinde çocuklar için yaratıcı drama dersleri de duygu yönetimi ve toplum içinde gizli kalmış özelliklerini bulmaları için özel bir eğitim.
Sıcak cafesi sakin ortamı ile Nil Sanat Evininde fotoğraf, resim sergileri yanında workshoplar ve söyleşiler de olacak.
Çok yakında Nedim Saban ve Enver Aysever söyleşilerini takip edin.

Bunlarda ilginizi çekebilir: