Şimdiye kadar ki en büyük Tavukçukluk Fuarı'ydı!

İstanbul Fuar Merkezi 13 Haziran 2019 – 15 Haziran 2019 tarihleri arasında Tavukçuluk ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarına ev sahipliği yaptı.

Haftanın öne çıkanları

İki yılda bir yapılan bu yıl 9.uncusu gerçekleşen Türkiye’nin tek Tavukçuluk ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı VIV TÜRKİYE 2019, VU Exhibitons ortaklığı altında HKF Fuarcılık AŞ organizasyonu ile üç gün boyunca dünya kanatlı sektörünün ticaret merkezi oldu adeta. Yüzde 70 oranında yurt dışından katılım olan fuarın açılışını Bilimsel Tavukçuluk Derneği Türkiye Şubesi Başkanı Prof. Dr. Rüveyde Akbay, Veteriner Tavukçuluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Şengör, TÜRKİYEM-BİR Yönetim Kurulu Başkanı M. Ülkü KARAKUŞ Yumbir Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Afyon, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zeki Taydaş, HKF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Çakıcı, HKF Fuarcılık Genel Müdür Vekili, Bora Çakıcı işbirliği ile gerçekleşen fuar 2017 yılındaki en son VIV TÜRKİYE fuarına göre yüzde 8’lik bir büyüme göstererek gücüne güç kattı.

Bu yıl gerçekleşen fuar, dünya üzerinde düzenlenen diğer VIV fuarlarından farklı olarak sadece tavukçuluk sektörüne yönelik düzenlenen ve bu yönüyle dünyanın en büyük ikinci VIV fuarı konumundaydı.

9. kez düzenlenen VIV Türkiye bu yıl , Cargill, CP Piliç, Birsen Kimya, Tavsan, Ceva, Yemvit, Cimuka, Feedtech, Meko, ORYEM, Mevac Level Lojistik ve Türk Hava Yolları dahil olmak üzere önde gelen kanatlı hayvancılık endüstrisi üreticileri ve hizmet sağlayıcıları sponsorluğu ile gerçekleşti. Benimde 23 yıldır çalıştığım CP Group CP Piliç, CP Yem olarak fuar boyunca standımızda Tavukçuluk sektörü ile ilgili bilgileri katılımcılar ile paylaştık. Tavukçuluk sektörünün duayenlerinden firmamızın üst düzey yöneticileri Sompop Mongkolpitaksuk , Paradon Jınkunthong ve Mehmet Ali Tekin himayelerinde gerçekleşen ve takım arkadaşlarımın desteğiyle kaliteli bir fuar’a imza atıldı.


Fuarın kanatlı sektörü için en verimli şekilde geçmesi amacıyla bu yıl iki farklı alım heyeti fuarı ziyaret etti.

Türk Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü koordinatörlüğü ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel sekreterliği organizatörlüğünde düzenlenen ve uluslararası potansiyel alıcılardan oluşan alım heyeti katılımcılarla birebir görüşme gerçekleştirdiler. Ayrıca her fuar olduğu gibi bu yılda da, HKF Fuarcılık AŞ tarafından organize edilen, Lübnan, Ürdün, Filistin, Bosna Hersek, Umman, Kuveyt, Tunus, Cezayir, Fas, Özbekistan Kazakistan, Ukrayna, Gürcistan’dan gelen yaklaşık 250 kişilik heyet fuar katılımcıları ile görüşerek, katılımcılara yepyeni pazarlar ve ticaret fırsatları yaratmaya çalıştılar.

Bu yıl fuara kanatlı sektöründen yerli ve yabancı toplam 266 firma direkt veya dolaylı katılarak üç gün boyunca en yeni ürün ve hizmetlerini sergilediler.

VIV TÜRKİYE’ nin profesyonel ziyaretçileri, fuarın 9. yılında da hem bilimsel hem de aktüel etkinlikler kapsamında, konunun uzmanlarının engin tecrübelerinden yararlanma olanağı sağladılar. Fuar sırasında gerçekleşecek panel ve diğer etkinlikler sektörün gelişimine kattıda bulunuldu.


Bir sonraki VIV TÜRKİYE 10 Haziran -12 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Harbiye’de konserler devam ediyor!


Yaz geccelerinin vazgeçilmezi olan Harbiye Açıkhava konserleri birbirinden ünlü isimleri sevenleriyle buluşturmaya devam ediyor.


Kerki-Solfej’in her yıl birbirinden ünlü isimleri ağırladığı Harbiye Açıkhava Konserleri 30 Haziran akşamı başlıyor. Kerki- Solfej, İstanbul Harbiye konserleri sonrası da Ege ve güneye inecek. Bu yaz Altınoluk, Ayvalık, Bodrum, Çeşme, Datça, Kuşadası ve Marmaris yine en güzel konserlere ev sahipliği yapacak.


"Sevda Değil”, "Kardeşin Duymaz", "Merhaba", "Leylim Ley", "Özgürlük", "Zor Yıllar" gibi şarkılarla 50 yılı aşkın bir süredir sanatın içinde var olan Zülfü Livaneli, 30 Haziran’da Harbiye sahnesinin bu yılki ilk konuğu olacak. Livaneli, Harbiye’de vereceği konserle aynı zamanda Kerki-Solfej ile gerçekleştireceği yeni turnesinin de başlangıcını yapmış olacak. “Livaneli ile Sevdalım Hayat Şarkılar ve Öyküleri” konser serisinde bugüne dek yaptığı film müzikleri ve şarkılarının hikayelerini yeniden yorumlayacak olan sanatçıya Türkiye’nin en ünlü orkestra şeflerinden Rengim Gökmen’in yöneteceği 48 kişilik filarmoni orkestrası ile birlikte Teyfik Rodos ve Zeynep Halvaşi de eşlik edecek. Yoğun ilgiden dolayı 1 Temmuz akşamı Harbiye Açıkhava bir daha Zülfü Livaneli’yi ağırlayacak.


Kendine has tarzı ve yorumuyla müzikseverlerin ilgiyle takip ettiği Ceylan Ertem, 2 Temmuz akşamı Harbiye Açıkhava’da sahneye çıkacak. Daha önce Sıla’nın konuğu olarak Harbiye’de sahneye çıkan ve ‘Esmer’ şarkısını Sıla ile birlikte seslendiren Ertem, bu kez kendi repertuarıyla sevenleriyle buluşacak.

Bu yıl ‘Erol Evgin 50. Sanat Yılı Konserleri’ ile sevenleriyle buluşan hepimizin sevdiği sanatçı Erol Evgin, en sevilen şarkılarını 3 Temmuz akşamı Harbiye seyircisi ile birlikte seslendirecek. Şarkılarıyla dinleyenlere duygu dolu anlar yaşatacak olan Erol Evgin, 50 yıllık sanat hayatında edindiği tecrübeleri esprili bir şekilde anlatmasıyla da seyirciyi güldürecek.

Pop müziğin en sevilen seslerinden Levent Yüksel, Harbiye Açıkhava sahnesinde 4 Temmuz’da hayranlarıyla buluşacak. Geçmişten bugüne tüm albümlerinden hazırladığı özel repertuarıyla seyirci karşısına çıkacak olan Yüksel, şarkılarıyla dinleyenleri romantik bir yolculuğa çıkaracak.


Son yıllarda farklı projelerle dinleyicisiyle buluşan Sertab Erener, Harbiye’ye elektrik akustik performansıyla çıkacak. Erener, 6-7 Temmuz’da açıkhava sahnesinde olacak.

Harbiye Açıkhava Sahnesi’nin 8 Temmuz akşamındaki konuğu ise Mor ve Ötesi. ‘Mor ve Ötesi Senfonik’ konseri ile müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak olan grubun performansı şimdiden heyecanla bekleniyor.


İstanbul Harbiye Açıkhava Konser Programı

30 Haziran Pazar – 1 Temmuz Pazartesi Zülfü Livaneli

2 Temmuz Salı Ceylan Ertem

3 Temmuz Çarşamba Erol Evgin 50. Yıl

4 Temmuz Perşembe Levent Yüksel

6 Temmuz Cumartesi -7 Temmuz Pazar Sertab Erener

8 Temmuz Pazartesi Mor ve ÖtesiPETİVAL 28-29-30 HAZİRAN'DA CADDEBOSTAN SAHİLİ'NDE!


2018 Eylül ayında Forest Kemerburgaz'da ilki gerçekleşen ve 25-26 Mayıs'ta Antalyalı hayvanseverlerle buluşan Türkiye'nin ilk Evcil Hayvan ve Yaşam Festivali ''Petival'', birbirinden farklı etkinlikler ve sürprizler ile 28-29-30 Haziran tarihlerinde Caddebostan Sahili'nde gerçekleşecek.

Uzman eğitmenler, veterinerler ve ünlü konuklarla söyleşiler, birbirinden eğlenceli ödüllü yarışmalar, showlar, çocuklar için atölyeler, standlar ve tüm gün müzik ve eğlencenin olacağı festivalde sokak hayvanları için barınak bağışının yanı sıra Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu'na gelirleri sokak hayvanları için bağış yapılacak. Ünlü çizer Serkan Altuniğne ve köpeği Bobo'nun sürprizleriyle sokak hayvanları için "mama açık artırması" ile elde edilecek mamalar da yine sokak hayvanları için bağışlanacak.

Katılımcıların 3 gün boyunca eşsiz bir deneyim yaşayacağı festivalde, Cem Yılmaz'ın son filminde de rol alan, dizi ve reklamların "ünlü" köpeği Mithril ve yine Fi, Kızım, Leke gibi dizilerin oyuncu köpeği Jason ile showlar, oyuncu Banu Başeren ve yazar G. Ülkem Gürbüz ile çocuklar için doğa bilinci ve hayvan sevgisine yönelik interaktif masal söyleşisi, katılımcıların patili dostlarıyla katılıp birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri birbirinden eğlenceli yarışmalar, 2014'den bu yana dizi ve filmlerde de hayvan eğitmenliği yapan eğitmen Hafi Ersen Akbaş ile Köpek eğitimi, veterinlerler ve hayvan eğitimi konusunda uzman Ali Yeşilırmak ve Gamze Alan ile söyleşiler, patili dostlarıyla katılacak oyuncular Duygu Çetinkaya, Kerem Fırtına, yönetmen Aysun Akyüz, "Köpek" filmi ile sokak hayvanlarına dair farkındalığı arttıran yönetmen Cem Hakverdi ve Köpek filmi ekibinin yanı sıra birçok ünlü isimle söyleşiler, sokak hayvanları için kulübe boyama atölyesi, Levent Erim Dj'liğinde gün boyu eğlence ve sürpriz konuk katılımcılar ile dolu dolu bir festival yaşanacak.

Katılımcılar, sosyal medya üzerinden patili dostlarıyla çekildikleri selfie'leri #Enpatiselfie hashtagi ile paylaşarak #Enpatiselfie yarışması sonucunda ödüllendirilecekler.

Yeşilçam'ın o güzel arabalar bu festivalde!Antika Otomobil Federasyonu tarafından 28–30 Haziran 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde bu yıl 2’nci kez düzenlenecek “Klasik Araç Festivali’nde’’ Yeşilçam rüzgarı esecek.

Döneminde Beyazperde’de oyuncular kadar onların kullandıkları otomobiller de büyük hayran kitlesi edinmişti. Bunlardan biri; Türk sinemasında babacan tavırları, tatlı sert karakteri ile unutulmaz oyuncuları arasında kendine özel bir yer edinen Hulusi Kentmen’in yıllarca kullandığı 1956 Ford Fairline Convertible. Üstü açık mavi beyaz renklerdeki klasikleşmiş bu otomobil festivalin en nadide parçalarından biri olacak. Hulusi Kentmen’e ait zamanın en gözde otomobillerinden biri olan bu araç aynı zamanda Türk Sinemasının farklı yapıtlarında da birçok ünlü aktör tarafından kullanılmıştı.

"Haydi Nebahat abla, dümenimiz yolunda, gazla ablacığım gazla” şarkısının sözleri bir kuşağın hala dilinde. 1970 yılı yapımı “Şoför Nebahat” filminde usta oyuncu Fatma Girik’in, babası öldükten sonra şoförlük yapmak zorunda kalarak kullandığı 1952 model Plymouth Sedan marka araç da 2.Uluslararası Klasik Araç Festivalinde sinema ve otomobil tutkunlarıyla buluşacak.

Yeşilçam’ın unutulmaz komedi filmlerinin en önemli oyuncularından biri olan Zeki Alasya’nın 1960 model Chevrolet Impala’sı da festivalde ilgiyi üzerinde toplayacak. Ziyaretçileri nostaljik bir yolculuğa çıkaracak kırmızı renkte üstü açılabilir bu otomobil, 1972 yılında Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini yaptığı ve Tarık Akan ve Filiz Akın paylaştıkları “Tatlı Dillim” filminde de kullanılmıştı. Bunların yanında ayrıca; Müzeyyen Senar’ın sıfır olarak ilk satın aldığı ve uzun yıllar severek kullandığı 1970 Anadol’u, Ayhan Işık’ın 1966 model Mercedes’i, Sadri Alışık’ın 1957 Chevrolet Belair’ini de festivalde yakından görmek mümkün olacak. Klasik otomobillere olan tutkularıyla bilinen Burhan Öcal, Serdar Gökhan, Rasim Öztekin ve İlker Ayrık gibi bir çok ünlü isim de günümüzde kullandıkları klasik otomobilleriyle birlikte katılımcılar arasındaki yerlerini alacak.

Bu Yazın En Popüler Yerli Müzik Festivali Enter The Music Fest'19 21 Haziran'da Küçükçiftlik Park’ta!

Kurulduğu günden bu yana yerli-yabancı sanatçılar ile ses getiren festival ve konserlere imza atan Epifoni, 2019 yaz sezonunu şahane bir festival ile karşılıyor; Yeni dönem starlarının sahne alacağı gecenin biletleri tükenmek üzere.

Türk rock tarihine adını altın harflerle yazdıran Duman, Türkiye'de hip-hop/trap kültürünün önde gelen temsilcisi Ezhel ile aynı müziğin yeni nesil yükselen ismi Ben Fero, farklı tarzı ve sahne başarısı ile ciddi bir kitleye sahip olan Hey Douglas Enter The Music Fest’19 ‘un heyecan verici konukları arasında.


DJ Sisters'ın performansı ile açılacak olan Enter The Music Fest'19, DJ Ali Taş'ın ardından alternatif müziğin trend isimlerinden Nova Norda, Emir Yargın ve

Düş Dünya konserleri ile ısınacak.


Epifoni, son dönemin öne çıkan isimlerini ve her yaştan genci eşsiz konserleriyle buluşturmaya devam ediyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: