Tiyatro Sezonu an itibariyle başladı…

Soğuk havanın en güzel eğlencesi kültürel etkinlikler olsa gerek, günün yoğunluğundan az biraz kopabilmek için yapılabilecek en keyifli şeylerden biri tiyatro izlemek olsa gerek. İnsanı eğlendirmesi yanında düşündüren düşündürdükçe kendimizi bulduğumuz bir sanat dalı tiyatro.

Haftanın öne çıkanları

HUYSUZ…

Aysa Organizasyon'un yapımcılığını yaptığı Engin Alkan’ın beş farklı Moliere komedisinden yola çıkarak yazıp yönettiği hatta başrolünü oynadığı HUYSUZ adlı oyunu prömiyer gecesinde Trump Towers sahnesinde izledim. Huzurevinde yaşayan ve Moliere oyunlarındaki başarısı nedeniyle zamanında Moliere’in hastalık hastası, George Dandin, Zoraki Evlenme, Cimri ve Teodor Kasap’ın Moliere’den adaptasyonu olan ‘’işkili Memo ‘’ oyunlarından yola çıkarak sahnelenen HUYSUZ da toplam 3 saatde gülmekden kendinizi alamıyorsunuz. Engin Alkan yanında Büşra Pekin, Deniz Uğur, Gülhan Tekin, Haki Biçici, Umut Temizaş ve Esra Akbaş rol alıyor. Aşk, entrika, dans ve müzikal yanıyla HUYSUZ bu sezonun en popüler tiyatro oyunu olma yolunda.

HUYSUZ da sanatçı kişiliği üzerine söz söyleme hakkına sahip olmadığım Engin Alkan’ı ayakta alkışlarken, tiyatrocu kimliği ile tanıdığım Büşra Pekin ustalara taş çıkartacak kalitede bir oyun sergiliyor. Bu arada Pekin Şeyda Çoşkun sayesinde hayli zayıflamış. Gelelim Deniz Uğur’a daha ziyade dizilerden tanıdığım genelde hep aynı ağlayan kadını oynayan Uğur’u HUYSUZ sahnesinde tanımak imkansız gibi yaşadığı sağlık sorunlarına karşın dansları espirileri ile muhteşem bunca yıl neden izlememişim diye kendime kızdım diyebilirim.

Her zamanki gibi konuya pek girmesem de BKM oyuncularından şimdilerde Hükümet Kadın ile dikkat çeken Gülhan Tekin mimikleri ve HUYSUZ ‘un bayan oyuncuları ile seslendirdiği ‘’ Kocalar ‘’ şarkısı süper hiç bitmesin diye düşündüm diyebilirim. Oyunun diğer oyuncuları Haki Biçici, Umut Temizaş ve Esra Akbaş sanatçılıklarını konuşturuyorlar. HUYSUZ da müzikleri Selim Atakan yapmış kostümde Tomris Kuzu oldukça başarılı , Cem Yılmazer’in dekoru harika, Senem Oluz’un koreografisi müzikal tadında HUYSUZ kanımca bu yılın en prodüksiyonlarından diyebilirim. Oyununu prömiyer gecesinde Songül Öden, Azra Akın, Fusun Kostak, Genco Erkal, Meral Çetinkaya, BKM oyuncuları vs. vardı.

Oyun 12 Aralık da Kadıköy Halk Eğitim de, 13 Aralık da CKM'de, 16 Aralık da Ataköy Yunus Emre'de, 24-25 Aralık da Trump Towers'da.

Bana Esme’yi Anlat…

Tiyatro Kedi’nin sahneye taşıdığı Hakan Altıner’in yönettiği Ludwig Fulda’ın oyunundan günümüze uyarlanan ‘’ Bana Esme’yi Anlat ‘’ Sonat, Esme ve Gönül’ün hikayesi. Proje yönetmenliğini Banu Noyan’ın yaptığı müzikli oyunda İlhan Şeşen, Aydan Şener, Damla Cercisoğlu, Burçin Bildik ve Ayça Tekindor rol alıyor. 25 yıldır özlemini çektiği hayatının aşkını yeniden bulmasıyla yaşadığı acıyı ve tutkuları anlatıyor. İlhan Şeşen’in bilinen popüler şarkılarını gitarıyla yorumlaması yanında güzelliği şarap kıvamında olan Aydan Şener dizilerden sonra cesaret isteyen tiyatroculuğa yönelmesi dikkat çekici. Zerafeti ve defile gibi sergilediği kıyafetleri güzel. ‘’Bana Esme’yi Anlat ‘’ da Esme karakterini canlandıran benim Türk Malı dizisinden tanıdığım Damla Cercisoğlu oldukça başarılı ve gelecek vaad ediyor. Oyun Cuma günleri Zincirlikuyu Zorlu Center da.

İstanbul geccelerinde The Agency


The Agency bir dönemin eğlence hayatının en yoğun olduğu bölgede bu sezon faaliyete geçen mekanı Seçkin Sezgün işletiyor. Levent İş Kuleleri'nin hemen girişinde olan The Agency yemek ve DJ ağırlıklı oldukça şık bir yer. Kaliteli müşteri portföyü ile dikkat çekerken hafta sonları Barbaros popüler şarkıları sahne alıyor. The Agency'de 14 Aralık da Şehnaz Sam 31 Aralık'da ise Jeyan Büyükburç sahne alacak.


ÇEMBERİME TAKILANLAR;

1) Günay'da 14 Kasım itibariyle cumartesileri Sibel Can sahne alırken 31 Aralık'ta Emel Sayın yeni yıla "Merhaba" diyecek.

2) Demirören İş Merkezi'nin sinema salonu süper film izlerken uyumamak imkansız koltuklar o kadar rahat ki.

3) Cuma akşamları Nişantaşı City’s'de Vega Band şarkıları ile devam ediyor.

5) "Bir Erkek Bir Kadın" dizisi neden bitti?

6) "Kızım İçin" filminde izlediğim Yetkin Dikinciler’in performansı.

7) Betül Demir’in yeni şarkısı "Helalleşemedik"

8) Fatih Erkoç’un Trump Towers'da 25 Aralık'ta gerçekleştireceği Akustik konseri.

9) Haldun Dormen’in yeni yılda 80'li yılların başında sergilediği "Geceye Selam" müzikalini tekrar sahneye taşıyacak olması.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: