Yaz konserleri bir başkadır!

İstanbul’un en güzel etkinliklerinden biri olan Açıkhava Yaz Konserleri bu yıl yeni faaliyete geçen Anadolu Yakası'ndaki Romantik Garden Açıkhava Sahnesinde 10 Haziran da Mustafa Ceceli konseri ile başladı. Yaz boyunca devam edecek deniz ile içiçe geçecek bu konserler Anadolu Yakası sakinleri için keyifli bir durum . Şimdilik açıklanan listede 15 Temmuz da Ferhat Göçer, 22 Temmuz da Cem Adrian, 12 Ağustos da Gökhan Tepe sahne alıyor.

Haftanın öne çıkanları

Ege de Açıkhava Konserleri bambaşka bir havada geçer her zaman Çeşme Antik Tiyatro da Ramazan Bayramı boyunca 05 Temmuz'da Ajda Pekkan, 06 Temmuz'da Sertab Erener, 07 Temmuz'da Murat Dalkılıç, 08 Temmuz'da Funda Arar sahne alırken bayram sonrası 10 Temmuz'da Volkan Konak, 16 Temmuz'da Koray Avcı, 22 Temmuz da Sibel Can, 29 Temmuz da Sıla Çeşmeli tatiliciler ile buluşacaklar.

Bodrum Antik Tiyatro da ise, 13 Temmuz'da Sertab Erener, 14 Temmuz'da Volkan Konak, 20 Temmuz da Funda Arar, 21 Temmuz'da Ajda Pekkan, 22 Temmuz'da Şebnem Ferah, 23 Temmuz'da Sibel Can, 29 Temmuz'da Koray Avcı, 30 Temmuz'da Sıla, 31Temmuz'da Ata Demirer Gazinosu, 5 Ağustos'da Buika 20 Ağustos'da Kardeş Türküler/ Candan Erçetin sahne alacaklar.

Altınoluk Amfiyatro'da ise 20 Temmuz'da Sibel Can, 23 Temmuz'da Koray Avcı, 27 Temmuz'da Sıla, 10 Ağustos'da Yıldız Tilbe sahnede olacak isimler.

Ve yaz aylarının en popüler mekanı Harbiye Açıkhava Sahnesinde yaz konserleri 16 Haziran'da Duman konseri ile başlıyor. Akabinde 18 Haziran'da Şebnem Ferah, 19 Haziran'da MFÖ, 24 Haziran'da Teoman, 25 Haziran'da Kenan Doğulu sahne alacak. Bir kaç zamandır gelecek yıl Harbiye Açıkhava Tiyatrosu restore edilecek diye konuşuluyor duyumları insanı hem hüzünlendiriyor hem de umutlandırıyor ama biz Harbiye Açıkhava Tiyatrosunu bu haliyle seviyoruz.

Ramazan Bayramı sonrası Harbiye Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde 17 Temmuz – Pink Martini, 23 Temmuz- Ata Demirer Gazinosu, 27 Temmuz- Selami Şahin, 28 Temmuz- Candan Erçetin, 05 Ağustos – Funda Arar, 07 Ağustos- Buika, 09 Ağustos- Hande Yener, 10 Ağustos- Sibel Can, 11 Ağustos – Berkay, 12 Ağustos – Murat Dalkılıç, 16 Ağustos – Sertab Erener, 19 Ağustos- Ferhat Göçer, 21 Ağustos- Volkan Konak, 23 Ağustos- Ajda Pekkan, 25 Ağustos – Murat Boz Eylül sonuna kadar sahne alacakların şu anda kesinleşenleri.Bu yaz da BKM, Pera Event, Solfej, Atlantis, Sunar Medya Organizasyonu ile gelişecek konserler ile kulaklarımızın pası silenecek. İzleyeceğim konserler ile yorumlarımı sayfamdan takip edebilirsiniz.

Global Wellness Day ile güzel bir gün!

Milyonlarca kişinin yaşamını iyi yönde değiştirecek iyi yaşam hareketi “Global Wellness Day” 11 Haziran Cumartesi günü Maçka Küçükçiftlik Parkında coşkuyla kutlandı. Global Wellness Day için, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 100 ülkesinde, 3000’den fazla noktada da çeşitli aktiviteler düzenlendi.

İş kadını Belgin Aksoy’un kuruculuğunda 2012 yılından bu yana haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan Global Wellness Day etkinliklerine Gülben Ergen, İşadamı Mustafa Aksoy, Taner Aksoy, Semiramis Sekban, Dilara Koçak, Gamze Cizreli, Kaan Sekban, Ayşe Tolga , Nevşah Fidan Karamehmet, Sergen Dursun, Pınar Akbaş , Zeynep Akbaş ve , Seher Müşfide Aytek başta olmak üzere çok sayıda ünlü sima katıldı.Benimde öğle saatlerinde katıldığım etkinlikde sabahın ilk saatlerinden itibaren etkinlik alanını dolduran ‘iyi yaşam gönüllüleri’ tüm etkinliklere katılıp hem uzmanlardan iyi ve sağlıklı yaşam adına bilgiler aldılar, hem de eğlenceli bir gün geçirdiler.

“Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla farkındalık yaratmayı amaçlayan Global Wellness Day’in ücretsiz etkinlikleri sabah saat 10’da başlayarak akşamüstü 18’e kadar sürdü.

Günün ilk etkinliği sabahın erken saatlerinde Yoga Eğitmeni Gem Akcan eşliğinde yapılan yoga oldu. Yüzlerce kişi zihinsel ve bedensel arınma tekniklerini uygulayarak güne zinde başladılar.

Global Wellness Day’in en renkli aktivitelerinden biri de yoganın ardından düzenlenen zumba idi.. Zumba Eğitmeni Ayşegül Demirsoy’un enerjisi ile alanı dolduran herkes hareketli müzikler eşliğinde zumba yaptılar. Zumba ile herkes hem eğlendi, hem de spor yapmış oldu.

Etkinlikler kapsamında; uzmanlar eşliğinde iyi yaşam sohbetleri de yapıldı. Katılımcılar, Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak’ın doğru beslenme adına verdiği tavsiyeleri büyük bir ilgiyle dinlerken, Prof. Dr. Murat Aksoy da sağlıklı ve iyi yaşam adına çok önemli bilgiler verdi.

Kahkaha Terapisti Eser Mutlu’nun etkinliği ise günün en eğlenceli aktivitelerinden biriydi. Kahkaha atabilmenin önemini anlatan etkinlik kahkahalar eşliğinde neşe içinde geçti.

Katılımcılar, Nefes Terapisti Nevşah Fidan Karamehmet’in doğru nefesin önemiyle ilgili anlattıklarını can kulağıyla dinlerken, nefes tekniklerini dikkatle uygulamaya çalıştılar.

Global Wellness Day etkinliğinde çocuklar için etkinliklerde vardı. . Çocuklar, onlar için oluşturulan özel bölümde dans, spor ve eğlenceli aktivitelerle çok renkli bir gün geçirdiler.

GWD Türkiye, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği, Türk Kalp Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile yapılan bu pozitif gerçekten farkındalık yarattı.

1. ALANYA “KRİSTAL KALE” ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ ,24 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR...

Alanya, yeni bir uluslararası film festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 24-30 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacak olan festival, İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneği (SİNEGED)'in öncülüğünde organize ediliyor. Bu yılki konseptini “DOSTLUK KAZANSIN” olarak belirleyen 1. ALANYA“KRİSTAL KALE” ULUSLARARASI FİLM FESTİVALi'nde; Almanya, Bulgaristan, Hollanda, Danimarka, Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan, Azerbaycan ve Türkiye'den dostluk ve dayanışma duygusunu konu alan sinema filmleri gösterilecek ve Festivalin Onursal Başkanı Selda Alkor olurken sinemanın önemli isimleri festival boyunca Alanya da olacak.Ayrıca “Türkiye ve Merkezi Asya Ülkeleri Sinema İşbirlikleri” başlıklı bir “Yuvarlak Masa” toplantısı düzenlenerek; sinema sektörümüzün gelişmesi, tanıtılması ve yeni pazarlara açılmasının yöntemlerinin konu edileceği bir de panel düzenlenecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: