Yazın en ortası Shakira İstanbul’da!

Kolombiyalı Shakira, " El Dorado Dünya Turnesi " kapsamında 11 Temmuz gecesi Vodafone Park’ta sahne alacak. 12 Grammy ödülü sahibi, uluslararası Süperstar Shakira, BKM organizasyonuyla 11 Temmuz 2018’de yıllar sonra yeniden İstanbul’a geliyor. Dünya turnesi “EL DORADO” kapsamında İstanbul’a gelecek olan Shakira, uzun bir aradan sonra ülkemizde konser vermeye gelen ilk dünya starı olacak!

Haftanın öne çıkanları

"Waka Waka", "Whenever Wherever”, “Loca” gibi hitleri ile müzik listelerinde her zaman yer bulan, 2017’de çıkardığı 11. albümü “El Dorado” ile inanılmaz bir başarıya ulaşan superstar Shakira, son albümün yayınlanmasından çok kısa bir süre sonra 37 ülkede iTunes üzerinden 1 numaraya ulaşmıştı.

“Me Enamoré” ve “Chantaje” [feat. Maluma] parçaları aynı anda Billboard’un "Hot Latin Songs" listesinde ilk 5’e girmeyi başarırken, “Chanteje” aynı zamanda Youtube’da 2 milyardan fazla izlenerek Latin müzik tarihinin en çok izlenen video klibi ünvanının da sahibi oldu.

3 Haziran 2018 tarihinde Hamburg da start alan 6. Dünya Turnesi Live Nation tarafından gerçekleştirilen ve BKM organizasyonu ile 11 yıl sonra yeniden İstanbul Vodafone Park'ta sahne alacak olan Shakira için sevenleri şimdiden gün sayıyor. Türkiye konserinden sonra Lübnan’a geçecek yıl sonuna kadar neredeyse dünyanın birçok ülkesinde konserler verecek Shakira için bu yıl unutulmaz olacak.

Oyuncu Olmak İsteyen Parmak Kaldırsın !

Herkesin hayali oyuncu olmak, tanınmak, meşhur olmak her ne kadar kolay bir iş olarak gözükmüş olsa da işin içine girince güzellikten, yakışıklılıktan evvel daha önemli kıstasların var olduğunu anlıyor insan. Oyunculuk sektörünün başarılı isimlerinden Tümay Özokur’un destek yayınlarından çıkan yeni kitabı, "Oyuncu Olmak İsteyen Parmak Kaldırsın" da yılların deneyimi ile sektörün en önemli noktaları kaleme alınmış.

Özokur, ilk önce iyi bir oyuncu olmak için önce iyi insan olmak gerekli tezini savunuyor, gerçekten de doğru. Yaklaşık yirmi yıldır sinema ve dizi sektöründe oyuncu menajeri ve eğitmeni olarak faaliyet gösteren Tümay Özokur’un birikimlerinden derleyerek kaleme aldığı bu kitap oyuncu adaylarına motivasyon ve bilgi kaynağı olarak da rehberlik ederken hayatın her noktasında var olanlar içinde bir el kitabı.


Altın Elmalar Frankfurt’ta sahiplerini bekliyor !

Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından TÜRSAK Vakfı işbirliği ile 14-19 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecek 18. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’ne geri sayım başladı. .

Festival Başkanı ve Kurucusu Hüseyin Sıtkı ve Almanya'da yaşayan sinema sevdalısı gurbetçiler ve öğrencilerin desteğiyle gelişen bu festival her yıl kendine kattığı değerler ile yükseliyor.

Filmhaus Frankfurt, ABG/Saalbau GmbH, Amt für Kommunikation und Stadtmarketing Frankfurt, T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu, Kültür Ateşeliği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Hessisches Ministerium für Wissenschaft und Kunst desteği ile gerçekleştirilecek olan Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali kapsamında Türk sinemasının uluslararası planda temsiline ve tanıtımına katkıda bulunmayı hedefleyen “Alman Sinemacılar Gözüyle Türk Filmleri Yarışması” bu yıl 7. kez düzenlenecek.

Yapımcı ve yönetmen Gani Müjde, yönetmen Ezel Akay, yapımcı Şükrü Avşar, sinema yazarı Mehmet Açar, kurgucu Çiçek Kahraman, oyuncu Vildan Atasever, oyuncu Tarık Ünlüoğlu’ndan oluşan zengin Türkiye Jürisi tarafından seçilerek yarışmaya alınacak uzun metraj filmler, Alman sinemacılardan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Alman Jürisinin değerlendirmesi sonucunda belirlenecek olan “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “En İyi Müzik”, “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Erkek Oyuncu” kategorilerindeki 7. Altın Elma Ödülleri, 18. Türk Film Festivali | International / Frankfurt/M.’ in 19 Ekim 2018 tarihindeki kapanış töreninde sahiplerini bulacak.

Bakalım yeni Roxy kim olacak ?

Dile kolay 9 sezondur kapalı gişe oynayan Zülfü Livaneli’nin romanı " Leyla’nın Evi "oyunun sezon finali vardı geçen Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde, ilk günden beri kapalı gişe oynanan Nedim Saban’ın yönettiği Tiyatro Kare'nin bu güzel oyunun kulisinde idim bendenizde. Tüm oyuncular sanki ilk oyunmuş gibi rollerine hazırlanıyorlardı. Yılların samimiyeti ile artık aile olmuşluk söz konusu olunca tabii ki kulis samimiyeti bir başka oluyormuş.

Ama o gecce başka bir burukluk vardı, 9 sezondur Roxy karakteri ile " Leyla’nın Evi " nin başrolünü oynayan Ayça Varlıer artık yeni sezonda olmayacak, sanatçı TRT 1 ekranının başarılı dizisi ‘’ Kalk Gidelim ‘’ dizisine devam ederken Şefik Onat’ın yazdığı yönetmenliğini Onur Turan’ın yaptığı Barbaros Büyükakkan ve Seyyal Taner ile başrolünü paylaşacağı ‘’ Tahir ile Zühre ‘’ müzikalinde rol alacak. Bu yaz Bodrum ve Akyaka'da şarkıları ile sahne alacak sanatçı yeni projelere de hazır.


Bakalım "Leyla’nın Evi "nin yeni sezonda Roxy si kim olacak?

Harbiye Açıkhava’da Temmuz konserleri......

Geçenlerde de yazmıştım; yaz gelince Harbiye Açıkhava'da olur herkes konser, tiyatro güzel olur her daim diye. Heyecandır sevdiğin sanatçıyı dinlemek, şarkısına eşlik etmek, alkışlamak. Son yılların modası telefonundan konseri canlı yayınla "bak en öndeyim" diyerek çevresine yansıtmak.

Kerki Solfej Organizasyonun Harbiye Açıkhava Konserleri 12-13-14 Temmuz da Sıla 10.Yıl Konserleri ile başlıyor.

16 Temmuz - Müzeyyen ile Şevval Sam,

18 Temmuz – İnna,

19 Temmuz – Levent Yüksel,

20 Temmuz – Funda Arar,

23 Temmuz - Yıldız Tilbe,

24 Temmuz- Sibel Can,

28 Temmuz - Mabel Matiz,

29 Temmuz – Kardeş Türküler,

30 Temmuz- Duman,

31 Temmuz- Erol Evgin

Yaz başlarken radyolarda bu aralar en çok çalınan şarkılar;

1- Ziynet Sali – Deli Divane,

2- Aleyna Tilki – Yalnız Çiçek,

3- Hande Ünsal – Oyna Oyna,

4- Demet Akalın & Ömer Topçu- Oh Olsun,

5- Tuğba Özerk – Patron

Bunlarda ilginizi çekebilir: