Yeliz ve yeni şarkıları!

Türk pop müziğinin başarılı yorumcularından Yeliz, yeni albümü "Gidiyorum" ile şimdilerde müzik marketlerde.

Haftanın öne çıkanları

Müzik hayatına çok küçük yaşta 1975 yılında Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali’nde ikinci olarak katılan Yeliz Türk Pop Müziğinde artık klasik olmuş şarkıları Hayalimdeki Adam, Yaşadıkça, Bu Ne Dünya, Oldu Olacak, Ağla Gözlerim Ağla, Yalan ile en sevilen sesler arasına girmiş bir sanatçı. 80'li yıllarda arabesk ve fantezi dalında başarılı şarkılar yorumlayan Yeliz 90'lı yılların başında çıkardığı "Haklıydın" albümünden sonra 2007 yılında çıkardığı "Haykırdım Sessizce" albümü ile müziğe geri dönüştü yaptı. İki yıl evvel hazırladığı en sevilen şarkılarından oluşan "En İyileriyle Yeliz" albümü ile sevenlerini geçmiş yıllara götürdü bir anda.

Yeliz geçen ay çıkardığı "Gidiyorum" albümüyle yoluna non stop devam ediyor. Şarkıların söz ve müzikleri Soner Arıca, Sibel Alaş, Yonca Evcimik ve Serhat Tekin tarafından hazırlanmış. Düzenlemelerini Sezgin Gezgin’in yaptığı "Gidiyorum" albümünün remikslerini Dj Selami Bilgiç yapmış.

Yaklaşık 20 yıl evvel Yonca Evcimik'ten dinlediğimiz sözü Sibel Alaş’a bestesi Yonca Evcimik’e ait olan "Boomerang" adlı şarkı Yeliz tadında yorumlayan sanatçıya Taksim Trio Hüsnü Şenlendirici ve Aytaç Doğan eşlik etmiş.

Albüme ismini veren "Gidiyorum" adlı şarkı duygusal açıdan epey güzel söz ve müziği Soner Arıca ya ait olan şarkının düzenlemesini Sezgin Gezgin yapmış. Hele hele yine Soner Arıca şarkısı olan"Herşeyimsin" son dönemde dinlediğim güzel parçalardan. "Den Se Thelo"adlı şarkıyı dinlerken bu şarkıyı söyleyen Yunan sanatçı kim? diye sorabiliyorsunuz kendinize. Dediğim gibi Yeliz "Gidiyorum" albümü son yıllarda dinlediğim güzel albümlerden biri.

Küçükyalı Nanna Restaurant'ta Cuma akşamları yedi yıldır sahne alan ve her sahnesinde seyircisine olan saygı ve sevgisinden onları muhteşem bir şekilde ağırlayan Yeliz dünden bügüne şarkıları ve günümüz şarkıları ile Türk Pop Müziğine artık klasik olmuş şarkılar ile güzel bir gece yaşatıyor sevenlerine . Orhan Gencebay, Kayahan, Sezen Aksu şarkıları ile adeta sahnede rüzğar estiren Yeliz’in iki yıl evvel çıkan Orhan Gencebay’ın "Bir Ömür"ve Kayahan’ın bu hafta çıkacak albümünde neden olmadığı kafamda hep soru işareti. Nanna sahnesinde her defasında dinlediğim o şarkıları sanki ilk defa duyuyormuş gibi hissediyorum kendimi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: