Yılın "Tarkan Zamanı" devam ediyor!

Tarkan 8, 9 ve 10 Temmuz tarihlerinde de Atlantis yapım ve Project Medya organizasyonuyla gerçekleşen “Tarkan fizy Konserleri” ile Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde sevenleri ile buluşmaya devam ediyor. Yani yılın "Tarkan Zamanı" şimdi.

Haftanın öne çıkanları


2010'da "Adımı Kalbine Yaz" ile dinleyicisinin büyük beğenisini alan Tarkan’ın uzun bir süredir üzerinde titizlikle çalıştığı onuncu albümü “10”, DMC etiketiyle 15 Haziran’da tüm müzik marketlerde yerini aldı. Tarkan’ın sevenleri tarafından sabırsızlıkla beklenen yeni pop albümü “10”, müzik marketlerle birlikte yalnızca fizy ve iTunes üzerinden satışa sunuldu. Megastar’ın yeni albümü “10”, iTunes’un dünya genelindeki dijital sanatçı listesine 37. sıradan girerek İngiltere’den Azerbaycan’a uzanan birçok ülkede ilgiyle karşılandı.

Megastar Tarkan’ın, büyük bir heyecanla hazırladığı yeni pop albümü “10”, kısa sürede başta İngiltere, Almanya, Fransa, Avusturya, Belçika, Hollanda, İsveç, Norveç Bulgaristan gibi birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra Kırgızistan ve Katar’da da listelere üst sıralardan giriş yaptı. Bahreyn, Azerbaycan ve Özbekistan listelerinde 1 numarada olan “10” dünya çapında ses getirdi. Özellikle 23 Haziran Bakü de Formula 1 Grand Prix konserinde gerçekleştirdiği albüm lansmanı sonrası 1 Temmuz'dan beri Harbiye Açıkhava'da kapalı gişe Tarkan. Son yıllarda Eylül’ün ilk haftası gerçekleştirdiği Tarkan konserlerinin Temmuz’a çekilmesi de şok etkisi yaratmadı değil biz hayranları için.

Çarşamba akşamı adeta insan seline dönen Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde yine unutulmaz bir gecce daha yaşadım. Görsel şöleni andıran muhteşem bir kalabalık vardı. "Yolla " ile başlayan konser peşi sıra şarkılarla devam etti. Konser boyunca kah eski günleri andık, kah duygulandık ama çokça da eğlendik. Adam işi çok biliyor, seyircisini bir anda sarmalıyor ve ritmini hiç kaybetmiyor. Repertuarının zenginliği yanında oryantal dokunuşları fevkalade.

Gecede sosyal medyanın da faydaları sanki tüm dostlar ile Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde buluşmuştuk, konserin ilk dakikalarından itibaren Özge Ulusoy ve Demet Akalın çocuklar gibi yerlerinde durmazlarken geccede Yeliz, Gökçe Bahadır, Esin Övet, Onur Baştürk, Hakan Gence, Emel Yıldırım, Ergun Yıldız, Leyla Alaton, İsmail Küçükkaya, Pelin Akad, Revna Demirören, Yelda Demirören ve Nesrin Cavadzade gibi popüler isimler gözüme çarpanlar arasındaydı.


Albümde bulunan 14 parçanın 14’ü de fevkalade ama dinleye dinleye beğenebileceğimiz tarzda tüm şarkılar. Tarkan’ın yedi şarkı da imzası var, Aysel Gürel, Nazan Öncel ve Sezen Aksu’nun şarkıları her zaman ki gibi güzel. Prodüktörlüğünü Ozan Çolakoğlu ile yapan sanatçının albüm fotolarını Yiğit Eken çekmiş, ama albüm kapağı yine mika biz arşivciler için pek iyi değil. Samsun Demir’e o kadar rica ettim geçtiğimiz günlerde "Haklısın" demişti. Ama DMC'den çıkan albümün kapağının kırılma ihtimali yüksek, neyse şarkılar güzel.

Bilemiyorum ben pek eğlendim, çok keyif aldım gecceden. Yeni şarkılar albüm kayıtlarından daha güzel geldi bana, sanki tüm izleyiciler de aynı fikirde idi.

Bir Tarkan Zamanı daha bitiyor. İmkan varsa kaçırmayın derim.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: