‘Anne’nin gerçek anlamı!

Anne sevgisi yüce Rabbimin ölümsüz kıldığı bir sevda olan anne aşkı bir güne sığar mı? Tabii ki hayır! Ama ben gerçek annelerden söz ediyorum. Herkes anne olabilir ama herkes annelik yapamaz. Dolayısıyla her doğuran anne değil!

Hayattan

Evladın için yaptıkların fedakarlık değil o çocuğu dünyaya getirdiysen gerekirse aç kalacak gerekirse canını bile vereceksin, onu anne sevgisi ve anne kokusuyla büyüteceksin. Evlat sevgisi karşılık beklemeden verilen tek sevgidir ama bu gerçek annelerin duygusu bu yüzden tüm annelerin değil, ne olursa olsun evlatlarına ellerindeki her şeyle sahip çıkan ve bundan gocunmayan gerçek annelerin gününü kutluyorum.

Çocuk doğurmuş olmak için değil gerçekten anne olan fedakar, cefakar yüreğinden annelik akan annelerin gününü kutluyorum.


Dört evladına otuz iki yaşında dul kaldığı halde sahip çıkan bir kere bile of deyip şikayet etmeyen, onlara hem anne hem baba olan, bana anneliğin ne olduğunu öğreten, seve seve hayatını bizlere feda etmiş rahmetli anneciğimi de her gün olduğu gibi bu gün de anıyorum.

Sevgili ciğerparem, can annem sen ve senin gibi eli öpülesi annelerin "Anneler Günü "kutlu olsun..

Ölenlere rahmet, sağ olanlara saygılar yolluyorum... "Cennet annelerin ayağının altındadır" ama gerçek annelerin..

Karşılıksız sevginin adıdır anne, bir ömrü severek feda edenin adıdır anne, "yavrumun acısı bana gelsin" diyenin adıdır anne...

Sevgiyle...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: