Doğru insan mıyız?

Hastalık, deprem her türlü felaketin belanın sağnak gibi üzerimize yağdığı zamanlardayız..

Hayattan

Hiç düşünmüyoruz ama ölümlüyüz.. “Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya yarın ölecekmiş gibi ahirete çalış" diyen hadis dünya ve ahiret arasındaki dengeyi anlatır. Çünkü ölüm ansızın geliyor nerede ne zaman yaşlı genç ayırmıyor takdir Rabbimin..

İmanlı olan ölüme her an hazırlıklı olandır, kefenini cebin de taşır.. Yaradanın huzurunda kim doğru, kim yanlış, kim huzurlu kim huzursuz, kim günahkar, kim masum bilemeyiz tek bileceğimiz şey doğru insan mıyız?

Doğru yolu göstermek Allah’a doğru yola girmekte bizlere aittir.. Hak yolunda olmak için sadece ibadet etmek yetmez iyi niyet ve ahlak daha önemlidir..

Bu devirde hayat değil, insanı insan yok ediyor, harcıyor acımasızca Allah'tan korkmadan... Peygamber efendimiz “iman yönünden müminlerin en faziletlisi ahlakı güzel olandır “buyurmuş.. Güzel huy gibi asalet tedbirli olmak gibi akıllılık olmaz... Aklımız bizi doğruya yönlendirsin.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: