İnsan olmanın erdemleri yok olurken nasıl gelişmiş olabiliriz?

Tüm dünyanın iyileşmesi için herkesin vicdan sahibi olması şart.. Dil, din, cins, ırk, ayırmadan doğru insan olmayı benimsemeliyiz.

Hayattan

Nefsimize yenilmeden inandığımız değerlerimizin yolunda olalım.. Şunu bilelim hiç kimse hayatının hakimi değildir... Aslında kader yaşayacaklarımız değil, hayat yolumuzu belirleyendir.. Doğmayı gördük batmayı da göreceğiz.. Muhyiddin~i Arabi ne güzel ifade etmiş; “İnsanın kalbi insanın yüküdür ne mutlu yükünü itina ile taşıyana."

Ahlak ilmini unutmadan yaşayalım... Gelişmişlik, ahlak, insanlık, adalet, huzur ve sevgi gibi değerlerdir.. Ne yazık ki bu değerleri kaybediyoruz.. İnsan olmanın erdemleri yok olurken nasıl gelişmiş olabiliriz? İlahi emirlere aykırı davranmayalım.. Yaradan tüm kullarına eşit davranır, görmek isteyenlerin gönül gözünü açar hak yolunu aydınlatır.. yeter ki isteyelim.. Allah’tan iste “verirse nimet vermezse hikmettir”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: