Katil mi, kahraman mı?

Toplum da bazı insanların diğerlerinden daha değerli olduğunu düşünüyorum zaman zaman…

Hayattan

Ayrımcılık yaptığımı düşünenleriniz olacaktır neden mi? Eğer insansanız parkta ,sokakta, evde dolmuşta kadına şiddet uygulayan bir erkek görürseniz kadının çığlıklarına sessiz kalamazsınız, müdahale etmek zorundasınız...

Bu yapmanız gereken bir davranış zaruriyettir. Çünkü bir kadın fiziksel olarak erkekle aynı güçte değildir. Dövülmesi, tecavüz edilmesi, tacize uğraması hatta öldürülmesi kaçınılmazdır... Zebellah gibi sütünüze gelen gözü dönmüş bir erkek bozuntusunu zekanızla alt edemezsiniz.

Kadir de yapılması gerekeni yaptı, şiddet uygulayan birini görünce müdahale etti. Amacı sadece bir kadını kurtarmaktı, öldürmek değildi. Üniversite sınavına hazırlanan, doktor olmak isteyen pırıl pırıl bir delikanlı Kadir.


Karşısındaki kim?

Sabıkalı, topluma hiç bir faydası olmayan insanlara zarar vermiş, hayata öfkeli bir kişi...

Bir seçim yapmanız gerekirse hangisini seçerdiniz?

Kadına şiddet uygulayanların kolayca adli kontrolle dışarı salındığı ülkemizde Kadir’in hapse atılması çok vahim bir durumdur… Kaza olduğu çok açık ve kesin olan öldürme niyeti bulunmayan, önce kadını sonra kendini korumak için meşru müdafaa gösteren bir gencin suçlanması haksızlık ve adaletsizliktir… Bir geleceği karartmaktır. Kadın cinayetlerinin korkunç boyutlara ulaştığı bir dönem de bu bir emsal olacaktır… Şiddet uygulayan birine hiç kimse müdahale etmek istemeyecektir... Zaten sessiz kalan toplum daha da sessiz kalacaktır. Vicdanlarınıza soruyorum; Bir kadının hayatını kurtarmak isteyen Kadir kahraman mı yoksa suçlu mu?
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: