Ajda, Dany Brillant ve Özkök'ün itirafı!

Haftaiçi Türk-Fransız Ticaret Derneği'nin gala yemeğine katıldım. Dany Brillant'ın sahne aldığı ve Ajda Pekkan'ın da katıldığı gecce çok şıktı.

Kenan Erçetingöz

Gezi olayları nedeniyle daha önce ertelenen gecce, Hilton Havuzbaşı'nda yapılacaktı ama yağmur nedeniyle Convention Center'a alındı.


Davete katılım çok kaliteliydi. Biz, Ertuğrul Özkök, Teoman Hünal, Barış Tansever, Mehmet Yalçın'la beraber Kavaklıdere şaraplarının sahibi Ali Başman'ın masasında oturduk. Davetteki tek Türk firması Kavaklıdere şaraplarıydı ve ülkemizi Fransızlara karşı çok güzel temsil etti. Özellikle altın madalyalı Pendore Syrah 2009 muhteşem bir şarap ve Fransız davetliler çok beğendi.

Kavaklıdere'nin ayrıca ödüllü şarapları şunlar;
Vin-Art Kalecik Karası-Syrah 2010 – Altın Madalya .. Cotes d’Avanos Sauvignon Blanc 2010 – Gümüş Madalya.. Vin-Art Narince-Chardonnay 2010 – Gümüş Madalya.. Prestige Kalecik Karası 2008 – Gümüş Madalya..

Masada Ertuğrul Özkök gibi bir gazeteci, gurmeler ve mekan sahibi olunca Dany Brillant'ten çok, medya ve yeme-içme sektörünü kaynattık tabii ki.. Şarap yazarı Mehmet Yalçın'ın konudan ne kadar uzak olduğu ise Brillant'ı Davut Güloğlu'na benzetmesinden anlaşıldı.

O gecce Ertuğrul Özkök, Pendore'nin etkisiyle olsa gerek öyle bir itirafta bulundu ki hemen ardından "sakın yazma ha Kenan" diye ikaz etti. Ben de kendisine "yazmayacağım ama yeni TV programıma konuk olduğunuz zaman sorarım" dedim, gülüştük.. Ertuğrul Özkök'ün tarihi itirafını ben notuma aldım tabii ki..

65 doğumlu olan Dany Brilllant sahnede çok iyiyidi. Davetteki tüm kadınları dansa kaldırdı ve oynattı.


Bir tek Ajda Pekkan kalkmadı tabii ki.. Sohbet ettik Ajda'yla. Bülent Ersoy konusunda morali yerinde ama şaşkın.. "hayatımda ilk defa bu kadar üzücü bir durum yaşıyorum" dedi sadece. Aslında söylemek istediği çok şey vardı ama "sus" dedim. Sustu Ajda. Susması gerekiyordu.. Bülent Ersoy söylenmeyecek ne varsa söyledi zaten. Bunun üstüne söylenecek hiçbir şey yok bence. Ajda da elimi tutarak güldü ve Dany Brillant'in sahnede sanki Ajda'nın Bülent Ersoy konusundaki üzüntüsünü anlamış gibi "anne ve babamın tanışma şarkısını idolüm olan büyük sanatçı Ajda Pekkan için söylüyorum" diyerek Ajda'ya büyük bir moral verdi.


Hilton Convention Center'daki davette yemek fena değildi ama çok daha güzel olabilirdi. Deniz ürünleri üçlemesiyle başladı (iyi) ıspanaklı krep (orta) ve Osmanlı saray kuzusu geldi masaya. Görüntüsü kötüydü ama tadı fena değildi. En iyisi elmalı, kuru üzüm ve beyaz çikolatalı "clauftiy", orman meyveleri sos ve dondurmalı tatlıydı. Servis çok iyiydi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: