ALTAYLI'YA SORMAK LAZIM?

Kenan Erçetingöz

Çoğu yazısında, "Sabah yazı işleri toplantısında şöyle başlık bulduk, habere şöyle baktık" diye hava atan Fatih Altaylı'ya sormak lazım;

Pazartesi günkü Sabah Yazı İşleri toplantısında, Magazin Müdürü Şengül Balıksırtı, "Kaya Çilingiroğlu aldatma" konulu haberi sununca ne dedi?

Madem sadece magazinciler abartıyor, işini seven sorumlu yazar olan Altaylı, "Arkadaşlar bu haberi aldatma olarak vermeyelim. Dosthane yemek olarak verelim" niye demedi?

Bünyesinde olaylara farklı bakış açısıyla yaklaşan Fatih Altaylı gibi bir yazar olmasına, hem de bu yazarın toplantılara girmesine rağmen, Sabah gazetesi dün Kaya Çilingiroğlu aldatma haberini neden yayınladı?

Allah aşkına dünkü büyük gazetelerin birinci sayfalarını anımsayın. Sür manşet, Bülent Ersoy, alt manşet Hülya-Kaya aldatması..

Allah'tan Can Tanrıyar, Bülent Ersoy'u konuşturdu da büyük gazetelere, köşe yazarlarına konu çıktı.

Allah'tan Pazar Keyfi, Kaya'yı alkollü bir geccede Feraye Hanım'la yakaladı ve magazin muhabirinin dostane "Ferrrari'yi yeni mi aldınız Kaya bey?" sorusuna, alkollü olan Kaya, "Siz Feraye'yi nereden tanıyorsunuz?" dedi de, konu çıktı.

Güngör Mengi gibi saygın bir meslekdaşının resmi evli eşi için "yatarak yazar olan" deyip kişiliğini belli eden Altaylı, kalkmış bugün ahkam kesiyor, sapıklıktan bahsediyor!

Kanal D'deyken de magazin haberlerini kaldıran ama reytingler düşünce U dönüşü yapıp (çok sever U dönüşlerini) fazla fazla magazin yayınlatan Altaylı, şimdi Sabah'ta da aynı mantıkla devam ediyor.

Altı Şişhane, üstü Gümüşhane..

Hep söylerim; Bu ülkenin haber servisleri gerçekten haber servisi olsaydı, magazin bu kadar abartılmazdı.. Ama inanın magazini abartanlar da, magazinden hiç anlamayan Yazı İşleri kadrolarıdır.. Magazinciler değildir..

* * *

Hülya Avşar'dan beklenen açıklama geldi;

Kocamla arama girmeyin.. Konu büyütülecek bir konu değil. Eşim ve çocuğumla birlikte Antalya Rixos Otel'de tatildeyiz. Herkes kendi işine gücüne baksın. Bizi düşünmesin. Bizi bizden başkası anlayamaz. Bir problem varsa çözeriz." Demiş Hülya Avşar..

Helal olsun Avşar kızına.. Çok sakin, çok olgun ve çok mantıklı bir açıklama.. Magazin haberleriyle ilgili olarak o kadar tecrübeli ki, hemen atlamıyor, dolduruşa gelmiyor, saçmalamıyor..

Ama, "Bir problem varsa çözeriz" demeyi de ihmal etmiyor!!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: