Anadolu Yakası mekanlarında neler oluyor?

Bence İstanbul'un şu anda en popüler mekanı Sarıhan Gusto.. Şaka yapmıyorum.. Sabaha karşı 05.00'de gidelim dedik, Etiler'deki mekanın önünde trafik felç olmuş. O saatte başka yere de gidemeyeceğimiz için yürüyerek mekana girdik. Tıklım tıklım.. Sabah 05.00.. O kalabalıkta bile servisin aksamaması, işkembe çorbasının ve kokoreçin lezzeti harikaydı.. Tebrik ediyorum..

Kenan Erçetingöz

Bu hafta çok mekan gezdim.. Hemde Anadolu Yakası mekanlarını gezdim. Hep o tarafa üvey evlad muamelesi yapılır. Ama gerçekten Anadolu Yakası'nda çok güzel mekanlar var..

TAPASUMA


Tapasuma'nın manzarasına aşığım mesela.. Lezzetleri de öyle tabii.. Harika bir mekan.. kesinlikle tavsiye ediyorum. Özellikle güneşli havalarda dışarıda oturup manzaranın ve lezzetlerin keyfini doya doya çıkartmak lazım.

LA MIA LUCE


Suadiye'de bahçe içinde, rengarenk çiçekler bezenmiş harika bir ortam.. Gerçek İtalyan.. Papermoon'un eski müdürü Erol Usta'nın mekanı.. Harika bir yer yapmış Erol Usta. Geç keşfettiğim için üzgünüm ama tüm gün zaman geçirilecek bir ortam var La mia Luce'de.. İtalyan mutfağının gerçek halini bu mekanda görebilirsiniz. Çünkü Erol Usta'nın hayat hikayesi film olur.. Evlatlık olarak İtalya'ya giden ve uzun yıllar orada yaşayan Erol Usta, İtalyan lezzet ve kültürünü en iyi bilen ender insanlardan biri.. Tebrik ediyorum..

La Mia Luce başlangıçlar; Burrata peyniri, dana carpaccio, bruschetta

LULA


Henüz çok yeni.. Bebek bir mekan.. Ama karşı tarafa yakışmış.. Başına da benim çok eski dostum Feyza Öngit geçmiş.. Çok başarılı biridir kendisi.. Eğer patronlar, Feyza hanıma inanır da mekanı özgür bırakırlarsa çok daha yaratıcı bir konsept çıkar ortaya.. Ben bir-iki eleştirimi söyledim. Gerisi Feyza hanıma kalmış.. Özellikle nargile sevenler bu mekana gitsin.. Hayırlı olsun..

CALIPSO


Bir günde 3 değişik mekan gezip, en sona da balıkçı kalınca, "iptal edelim, başka bir gün gideriz" dedim ama "Bir kahveye uğrayın bari" dedikleri için kıramadım gittim. Ve bence son zamanlardaki en değişik mezeleri olan, en lezzetli bir balıkçı ile karşılaştım. Oturdum kaldım ve 3 mekandan sonra ciddi ciddi mezeler, balık ve tatlı da yedim..


Veli Şahin ve Ziya Kaçar'ın açtığı Calipso Fish, gerçekten değişik mezelerin, çok güzel sunulduğu bir balıkçı.. Biliyorsunuz, İstanbul'da her balıkçı da hemen hemen hep aynı mezeler sunulur ama Calipso Fish farklı şeyler yapmış.. Mesela karides mantı'ya bayıldım.. Tabi onun gibi bir çok meze var. Gidip denemelisiniz.. Balıklar harikaydı. Aynı şekilde tatlı sunumları ise bomba gibiydi.. Calipso Fish'i kesinlikle deneyin, bana hak vereceksiniz..

Bunlarda ilginizi çekebilir: