ASLANTUĞ NE AÇIKLADI?

Kenan Erçetingöz

Dün ve bugün Bodrum Fuga Beach'te minderlerin üstünde yayıldım, miskinlik yaptım ve Dan Brown'un İhanet Noktası adlı kitabını okudum. Bır gunde 289 sayfa okumuşum. Brown'un, Da Vinci'nin Şifresi'nden önce yazdığı ama Da Vinci'nin Şifresi'nden sonra Türkiye'de gündeme gelen İhanet Noktası gerçekten çok gerilimli bir kitap. Elimden bırakamadım.

Kitap uzay edüstrisi, ordu ve Washington'un şaibeli kişilerinin varlığı ile dokunmuş. İnanılmaz bir hızla ilerliyor. Mekanlar gerçek. Kahramanların kişilikleri çok iyi oturtulmuş. Entrika ve aksiyonla doldurulmuş büyük bir titizlikle dengede tutuluyor. Brown çok iyi bir araştırma yapmış. Gelişmiş bilim ve askeri ayrıntılar, öyküyü daha inandırıcı kılıyor. Hem okuyor, hem öğreniyoruz. Tavsiye ederim.

Fuga, Bodrum'da bir cennet. Çok güzel bir konumu var. Plaj ve deniz bir harika.

Oteli geçen yıl Emre Can'dan yedi yıllığına kiralayan Volkan Büyükhanlı, çok iyi niyetli ve heyecanlı birisi. Turizm işini seven ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çalışan genç bir beyin. Bu sezon ekibini, otel müdürü dahil baştan aşağı yenilemiş. Hillside kökenli olan yeni müdür Cem Karaman da kendi ekibini kurmuş. Yine Hillisde Su Oteli'n Halkla İlişkiler Müdürü Türkay Şenada ile house keeping Oya Harmandar'ı transfer etmiş.

Ben Fuga'yı daha çok bir konsept otel, tarz otel olarak görüyorum. Özel, klas, kalite olarak düşünüyorum. Tatil, kaçış, mutluluk, huzur olarak tasavvur ediyorum.

Gerçi 19 Mayıs nedeniyle hızlandırılmış bir açılış gördüm. Zamanla düzeleceğini düşündüğüm eksikler gördüm. Bodrum'la bütünteşen Kenan Doğulu-Serdar Ortaç ikilisinin Cuma-Cumartesi gecceleri vereceği konserler nedeniyle 600 kişilik kapasite tıklım tıklım dolmuş durumda. Yetmemiş, yan otelden 200 kişilik daha yer alınmış. Yetmemiş, iskeleye dört adet büyük gulet bağlanmış ve özel misafirler ağırlanmış.

Otelcilik, turizm, hizmet sektörü zor bir iş. Hele hele en iyisini istiyorsanız. Hele hele bu işe gönül vermişseniz. Volkan Büyükhanlı vermiş. O yüzden Fuga hakettiği yeri almış durumda. Önemli olan bu yeri korumak.

İlk günümüz kalabalık bir üniversite gençliğinin happy houre partisiyle bütünleşti. Tüm gün denizin tadını çıkaran gençler, akşam kendinden geçti.

Serdar Ortaç, yalnız başına Fuga'daki yerini almış, DJ Uğur Kirikle sohbet ediyordu. Kenan Doğulu ve takımı henüz otele ayak basmadı. Bu arada teknede kalan Murat Aslan, Mehmet Mutlu ve arkadaşları gün boyunca gır gır-şamata yaptılar. Daha sonra o ekibe ünlü mimar Abdullah Burnaz ve eşi de katıldı. Tabii bizde katıldık ve koptuk. Oktay Kaynarca, Murat Cevahir ile yeni sevgilisi ise Fuga'nın süsüydü.

Akşamüzeri ise çok eski bir dostum olan Bir İstanbul Masalı'nın başarılı oyuncusu Mehmet Aslantuğ ile uzun uzun sohbet ettik, eski günleri andık.

Bir İstanbul Masalı'nın selim karakterini çok iyi oynayan Aslantuğ benimle aynı görüşte. İki yılını dolduran bir dizi artık devam etmemeli. Sakal bırakmış olan ve eşi Arzum Onan'sız gezen Aslantuğ, dizi bitti mi, tatile mi çıktın, seni dizide en son istifa ettikten sonra teknede bırakmıştık dedim, o da aslında tekne okyanusta olmalıydı ama yolum Bodrum'a düştü diye espri yaptı.

Evet, Mehmet Aslantuğ, Bir İstanbul Masalı'nın iki hafta sonra tamamen biteceğini resmen açıkladı. Aslantuğ'un bundan sonraki projesi bir sinema filmi olacakmış. Cem Yılmaz ile Tarkan'ın birlikte film çekmesine bir şey demiyor ama çok ticari demeden edemiyor. Film sektörü böyle olmamalı diyor. Ben de avea reklamından sonra Tarkan'ı bir filmde düşünemediğimi söyledim, güldü ama yorum yapmadı.

Daha sonra hep beraber Fuga Mongollian Grill adlı uzakdoğu restoranına geçtik. Bu restoranda pişirilmesini istediğiniz malzemeleri kendiniz seçiyorsunuz. Daha sonra aşçıya verip, et, tavuk, karides vs. gibi ürünlerle alevli ateşte pişirilmesini seyrediyorsunuz.

İlk gündüz ve geccemiz çok keyifli geçti Fuga'da. Bu akşam Serdar Ortaç'ın konseri var. Yarın akşam ise Kenan Doğülu sahne alacak. Pazar günü ise Fenerbahçe-Galatasaray derbisi var. Haydi iyi tatiller, mutlu haberler.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: