ATAİZİ'NE 200 BİN DOLAR!

Kenan Erçetingöz

Avukat baba Ahmet Pekin'in "yıldırma" yoluyla 24 saatte evliliğini bitirdiği yine avukat olan oğlu Fethi Pekin, boşandığı eşi Hande Ataizi'ne kendi örtülü ödeneğinden 200 bin dolar vermiş! Sus payı olarak!

Sanırım oğluyla ortak olduğu şirketini Hande Ataizi'ne faydalandırmak istemediği için evliliği bitiren baba Ahmet Pekin'in bu verilen paradan haberi yoktu. Belki o da bizim gibi gazeteden öğrendi ve şaşırdı. "Oğlum, ne iş? Doğru mu?" diyen babaya, Hande Ataizi ile Swissotel'de krallar gibi yaşayan ve 24 saat evliliği tadan oğlan, "yalan baba, ne alakası" var demiştir! Demiştir ama bence de 200 bin doları vermiştir.

Şimdi, "Her şeyin bir faturası vardır", "Ünlü olmanın, ünlülerle olmanın bedeli" gibi mantıklardan yola çıkarsak, Fethi Pekin yetişkin biri. Her ne kadar evliliğe giden süre içinde Hande Ataizi'nin etkisinde kalsa da sonunda babanın ağır bastığı ortaya çıktı. Bu sebeple, evliliğe giden ve bizim nişan diye adlandırdığımız dönemde çok şey yaşanmıştır. Özel ya da tüzel.. O iki insan arasında. O sebeple, hande Ataizi'nin 24 saat gibi bir rekorla Ajda Pekkan, Gönül Yazar ve Muazzez Abacı gibi ünlüleri geride bırakan bir evlilikten sonra 200 bin dolar alması çok normal. Sanatçı ablaları o zamanlar çok daha fazlasını aldı!

Daha önceki yazılarımda evliliği bitirdiği için baba Ahmet Pekin'in yanında olmuştum ama bu olayda da, 24 saatlik ünlü eşine 200 bin dolar veren oğlan Fethi Pekin'in yanındayım.


Haziran Geccesi-Bir İstanbul Masalı!

Bu konudan hemen Pazartesi akşamı dizilerine geçiyorum; Haziran Geccesi ve Bir İstanbul Masalı.. Zaman gösterdi ki, Haziran Geccesi'nin Bir İstanbul Masalı karşısında tutunması mümkün değil. Dün akşam Haziran Geccesi oynarken evdeki kalabalık grup televizyonla pür dikkat ilgilenmedi, kendi sohbetine devam etti. Ama Bir İstanbul Masalı başlayınca kimse tuvalete bile gitmedi. Peki Neden?

Çünkü Haziran Geccesi haftalar geçtikçe senaryo olarak saçmalamaya başladı. Çekimlerde çok hata var. Kimse Özcan Deniz'in karekterine ısınmadı. Kimse Havin'i bağrına basamadı! Yatlara escortluk yapan bir kızın hayatı ballandıra ballandıra anlatıldı. Bu şekilde kazanılan parayla hayatının kurtulabileceği gösterildi. Genç kızlara kötü örnek olmaya başladı. Bence Haziran Geccesi, RTÜK tarafından durdurulabilir! Çünkü, dizide verilen mesajlar hoş değil. Tele kızlar, politikacı baba-oğulla aynı anda birlikte olan kızlar, hastanesi olan bir insanın cesetleri değiştirebilme cesareti açık açık sergilendi. İlerleyen bölümlerde daha neler sergilenecek göreceğiz? Ama Bir İstanbul Masalı çok gerçekçi.. Senaryo gerçekçi, oynayanlar gerçekçi, ortamlar gerçekçi.. Su gibi akıp gidiyor..

Bir İstanbul Masalı bence son yılların en iyi dizisi.. Tebrikler..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: