BARAN-ESMA SAÇMALADI!

Kenan Erçetingöz

Bizimkiler bir konu buldu mu "Arabın yalellisi" gibi uzatıyorlarda uzatıyorlar.. Haziran Geccesi, zamanın Dallas adlı dizisini elli kere sollar vallahi.. RTÜK paralı erotik kanalları kapatacağına, daha tehlikeli mesajlar veren bu dizileri durdursun! Kimin eli, kimin cebinde belli değil Haziran Geccesi'nde..

Havin, namuslu escort (nasıl oluyorsa), babayla takılıyor, daha sonra oğlu Baran'la evleniyor, sonra Baran'ın en iyi arkadaşı Cemal'la aşk yaşıyor, sonra yine Baran'a dönüyor, Baran'ın en iyi arkadaşı da hiç aşık olmamış gibi yine ailenin içinde Havin'e ve Baran'a en yakın dost olarak duruyor! Kumru Hanım, yıllardır doktor arkadaşıyla çaktırmadan aşk yaşıyor.. Evdeki çalışan kadın, ilk gördüğü askere aşık oluyor. Gülağ Bey'i yaşlı kadınlar paylaşamıyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, Baran'ın asistanıyla, boşandığı eşi Duygu'nun asistanı görür görmez fingiderşiyor.. Bu ne azgın bir dizi böyle, ne yüzsüz dizi böyle anlamadım gitti. Hele o Baran'ın havaları ne öyle.. Bu kadar şımarık, dediğim dedik, kestiğim kestik bir politikacı olur mu? İstediği zaman politik açıklamalar yapacak, istediği zaman politikayı bırakacak, her dediği olacak, tüm şımarıklığı yapacak, basına çatacak, kafasına eserse boşandığına eşine çiçek götürecek, sonra Havin'e koşacak? Olur mu böyle bir şey.. Bir de Özcan Deniz iyi oynuyor ama hep aynı mimikleri yapıyor. Bir-iki hareketi var, rahatsız etmeye başladı. Eli yüzüne gidiyor, gözlerini kaçırıyor. Tüm yaptığı bu..

O Havin'in durumu ne öyle? Ne yapacağını şaşırmış ördek gibi, oradan oraya koşuyor, sürekli ağlıyor.. Ağlak Havin!! Dizi setinde gerçekten ağlıyormuş biliyor musunuz? Rol değil, gerçek gözyaşlarıymış..

Bence dizinin en iyi oyuncusu Kumru Hanım.. Yani Nebahet Çehre.. Diziler içinde diğer favori en iyi kadın oyuncu adayım ise Sumru Yavrucuk. Yabancı Damat'daki Feride rolünü mükemmel oynuyor..

Gelelim Bir İstanbul Masalı'na.. O Esma'nın hali ne öyle? Al Esma'yı, vur Havin'e.. Selim'i (Mehmet Aslantuğ) delirtti kadın.. Bir kadın bu kadar mı aptal olur, bu kadar mı salak olur ya! Tamam dizi-mizi ama bu kadar da salak rol verilmez mi?

Selim, Rahmi Koç'a özenip, dünya turuna çıktı vallahi.. Göstermediler ama herhalde teknede yeni sevgilisi de vardı diye düşünüyorum.

Bu arada, salak Esma yalnız kaldı. Tahminen Esma'yı teselli etmek, Selim'in kardeşi Demir'e (Ozan Güven) kalacak. Onların eski aşkı yeniden kıpraşacak herhalde, falan, filan..

Sonuç olarak Haziran Geccesi ve Bir İstanbul Masalı'na acilen taze kan gerekiyor. Belki de yaz tatiline girecekleri için, senaristlerde boşvermiştir ama önümüzdeki bölümlerde bir hareket olması, heyecan yaşanması lazım..

Bu arada bu akşam Kral TV Müzik Ödülleri var.. Hülya Avşar ve Tamer Karadağlı sunuyor. Şaşırdınız değil mi? Ben de şaşırdım.. Kral TV, Star TV'nin.. Star TV TMSF'nin, yani devletin.. Herhalde diyorum Hülya Avşar'ın ve Tamer Karadağlı'nın da TMSF'ye borcu vardı, o yüzden bu sunuculuğu kabul ettiler. Yoksa başka türlü olmasına imkan yok.. Burnundan kıl aldırmayan, davetlere bile katılmayan Hülya Avşar, Kral TV Müzik Ödülleri'ni asla sunmazdı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: