Başbakan, Acun ile Hülya arasında!

Bugün size anketlerden bahsedeceğim. Bu anketler çok önemli. Bazen birilerine takılıp kalırız ama anketler gerçeği ortaya çıkarır ve bizlere daha iyi düşünmemizi, daha iyi görmemizi sağlar..

Kenan Erçetingöz

Ipsos'un yaptığı rol model araştırması. Akademide sosyolojiye ait bir terim olan 'rol model' için, Türkiye'nin tüm yaş gruplarına soruldu ve çıkan sonuçlar hayli ilginç.

Ankette, Acun Ilıcalı bir numara çıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2 numarada. Yani Acun, Başbakan'ı bile geçmiş. Ülke gençliğinin çoğunluğu kendine Acun'u örnek almış. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Acun, Hülya Avşar, Orhan Gencebay ve Kıvanç Tatlıtuğ beşlisi içinde 2. sırada yer alması ve bu beşlinin içine girmesi bile çok ilginç! Ve "Ne alaka?" dedirten cinsten.

Acun, Hülya, Orhan Baba, Kıvanç ve Başbakan! Entresan!

Çünkü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 31, Kemal Kılıçdaroğlu 40. sırada. Siyasi açıdan arada bu kadar fark var yani.

Acun, muhteşem insan, çok başarılı insan. İşte başarının, çok çalışmanın sonucu.. Ülkenin birincisi olmak. Bizden biri, ailemizden biri gibi.. Hep böyle kal Acun, başarıların daim olsun..

Hülya Avşar'ın üçüncülüğü de ilginç. Rakipleri Sibel Can (7), Seda Sayan (8) ve özellikle hep karşılaştığı Gülben Ergen'e (18) inanılmaz fark atmış Avşar kızı. Yılların duruşu, başarısı, çalışma azmiyle üçüncülüğü haketmiş Hülya Avşar.

Ankette dikkatimi çeken bir nokta ise ortalığı kasıp kavuran "Muhteşem Yüzyıl" dizisinden kimsenin olmaması! Sultan Süleyman Halit Ergenç yok, Hürrem Meryem Uzerli yok, Okan Yalabık yok!

Tuba Büyüküstün, Beren Saat'i geçmiş! Fatmagül yüzünden mi, Yoksa Ednan Bey gibi birini aldatan Bihter yüzünden mi bilmiyorum!

Demet Akalın, Sezen Aksu'yu sollamış! Allah Allah..

Murat Boz, Tarkan'a fena fark atmış! Hem de çok fena!

Acun'un ivmesiyle, Hülya Avşar, Murat Boz ve Hadise iyi yerlerde iken maalesef aynı başarıyı Mustafa Sandal kazanamamış! Neden acaba?

Ivana Sert'in, Azra Akın ve Pınar Altuğ'u geçmesi de entresan! Ülkemizdeki gerçek modacıları düşündüğümde, üzüldüm!

Cem Yılmaz gibi birinin 11. sıraya düşmesi de şaşırtıcı! Evlilik yaramadı demek ki'

Türk haklı, Türkan Şoray ile Kadir İnanır'ı hiçbir zaman ayırmadı, keşke zamanında evlenselerdi.

Uğur Dündar hala dimdik ayakta..

Mahsun Kırmızıgül de 47. sırada.. Hiç yoktan iyidir.

İbo'nun başına gelenlerden sonra yeri 20. sıra..

Şahan Göbakar, Recep İvedik yüzünden mi yoksa balkon muhabbetinden mi bilmiyorum ama çok aşağılarda yer almış.

Tabii yaş grupları da çok önemli ama tabloya bakınca ülkemizdeki popülerlik durumu hakkında ciddi fikir sahibi olabiliyoruz..

Azimle çalışıp başarılı olanlar, başarının üstüne yatanlar, hava atıp aşağı düşenler, yeniler, hala direnen eskiler...

Bu listeye girenler, giremeyenler, herkes bu tabloya baksın ve aklını başına alsın..

Bunlarda ilginizi çekebilir: