BEDELLİ VE EUROVISION?

Şimdi gündemde iki konu var. 1- Bedelliden kimler faydalanacak, kimler faydalanmayacak? 2- Eurovision’a kim gidecek, kim gitmeyecek?

Kenan Erçetingöz

Çıkacak mı, çıkmayacak mı derken, öyle bir çıktı ki, hem de hiçbir eğitim alınmadan çıktı!

Daha önce 21 gün askerlik yapılıyordu, şimdi o eğitimde kalktı. Yani parayı veren, askere hiç gitmeyecek!

Ne şanslılar vallahi.. Biz, Ankara Mamak, 1. Telsiz Bölüğü, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik yapacağız diye anamız ağlamıştı.

Bedelli’nin fiyatı da 30, yaşı da 30.. Ne ilginç değil mi?

30 yaşından gün almışsanız, 30 bin TL’niz varsa, askerlik yok!

Tabii bu 30 yaş sınırını kıl payı kaçıran ünlülerde var. Onlar da şimdi kan ağlıyordur ama ağabey sanatçıları gibi biraz daha kaçarlarsa, pardon dişlerini sıkarlarsa daha sonraki bedelliden yararlanırlar nasıl olsa!

Peki kimler yararlanıyor bu bedelliden?

Kenan Doğulu(37), Yalın(31), Gökhan Özen(32), Murat Boz(31), Tolga Karel(33), Sarp Apak(30), Tolgahan Sayışman(30), Mete Horozoğlu(36) gibi ünlüler var. Aklımıza gelenler bunlar, belki daha vardır. Bunlar yaşadı.

Özellikle Kenan Doğulu uzunca bir süredir Los Angeles’de yaşıyordu ve bu askerlik konusu onun için kötü bir durumdu. Sürekli pişirilip pişirilip rakipleri tarafından basına malzeme ediliyordu. Artık Kenan Doğulu zırt-pırt Los Angeles’e gitmek zorunda kalmayacak. Onu buralarda daha sık göreceğiz.

Bir de askerliği kılpayı kaçıran ünlüler var.. Kıvanç Tatlıtuğ(28), Murat Dalkılıç(28), Yağmur Atacan(28), Burak Özçivit(27)..

Bunlara da yazık oldu.. Ama dediğim gibi bu ülkede heran her şey olabilir.. Biraz dişlerini sıkıp, tescil işlerine devam etsinler.

Kıvanç Tatlıtuğ zaten şimdiden yolunu yapmaya başladı. “Hollywood, Hollywood” hayallerine daldı. İnşallah başarılı olur da Hollywood’da bir yıldızımız olur.. O da bir nevi askerlik sayılır..

GELELİM EUROVISION’A KİM GİTSİN KONUSUNA!

TRT 2012 Mayıs ayında Bakü’de gerçekleştirilecek olan Eurovision’da Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip olacak 5 adayı geçtiğimiz günlerde açıkladı..

Atiye, Duman, Şebnem Ferah, Murat Boz ve Hande Yener..

Ben şimdi size aynen bedelli askerlikte olduğu gibi kimlerin gidip gitmeyeceğini söyleyeyim.

Duman, olmaz bence.. Eurovision görsellik de içeriyor. Böyle gruplar fazla iş yapmıyor! 4 erkeğin ne işi var orada..

Şebnem Ferah da olmaz. Sevgilisi davulcusu ve yurt dışı çıkış yasağı var. O yüzden, sevgilisini bırakıp yurt dışına gitmez Şebnem.

Murat Boz, twitter’dan kesinlikle katılmayacağını ve ilgilenmediğini söyledi. Eee, çocuk ne yapsın Eurovision’da? Jüri üyeliğinden dünyalar kazanıyor zaten!

Geriye bir tek Atiye ve Hande Yener kalıyor.

Atiye’yi seviyoruz ama ne bileyim bana biraz çocuk gibi geliyor Atiye hala. Zayıf kalır sahnede..

Bence Hande Yener gitsin.. Dans şovları, çılgın kostümleri ve müthiş şarkılarıyla ülkemizi bir kez de değişik bir şekilde temsil etsin.

Türkiye’nin sadece kılıç-kalkan’dan oluşmadığını, kolbastı ile büyümediğini tüm dünyaya göstersin.

Unutmayın Hande Yener, Lady Gaga çılgınlıklarına başlamadan önce vardı. Ama maalesef Türkiye olarak “pazarlama”yı bilmiyoruz ve hiçbir şeyi pazarlayamıyoruz!

Bunu bu sefer TRT yapar mı, yapmaz mı bilemem ama denemekde fayda var..

Bunlarda ilginizi çekebilir: