BEYAZ’IN GERÇEK HİKAYESİ!

Kenan Erçetingöz

Beyaz’ın hikayesini seyrettiniz mi?

Dün akşam Bloomberg HT’de benim programımdaydı.. Bugüne kadar tanıdığınız Beyaz’ın gerçek hikayesi vardı. Başarının sırrı vardı..

“başkasının danası olacağıma, anamın kuzusu olurum daha iyi” demesi…

“ben denizi 15 yaşında gördüm ağbi” deyişi..

“Yakacak bir şey bulamadığımız zaman, ayakkabılarımızı yakıp ısınırdık, çok zorluklar çektik” demesi…

“Babam 50’li yaşlarda felç geçirdi. Annem 34 yaşındaydı ve ömrünün sonuna kadar ona baktı. Annemde sabrı, babamda tahammülü gördüm. Şimdi hayata, anneme geri ödeme yapıyorum” sözleri…

İşte Beyazıt Öztürk’ün gerçek hikayesi, başarısının sırrı, sürekli “anne, anne” denmesi hep bundandı..

Şerefli bir polis memurunun oğlu olarak 1969 yılında dünyaya geldi Beyazıt Öztürk..

Işıltısı, enerjisi ve zekasıyla kendine apayrı bir yol açtı ve hep ‘kendi’ yolundan yürümeyi tercih etti.. İlk başlarda ‘R’leri söyleyemediği için sunuculuk istekleri hep reddedildi ama o reddedenlere inat Türkiye’nin en iyi sunucusu olmayı başardı.. Bu da seçtiği yolun ne kadar aydınlık olduğunun göstergesiydi işte.

Tabii o yolda hiçbir zaman yalnız olmadı Beyazıt Öztürk.. O yolu aydınlatan çok özel iki ışığı vardı.. Biri gözlerinin mavisine yerleşmiş ve ona gökyüzünden gülümseyen babası, birisi de sevgisini, emeğini, gücünü hiçbir zaman ondan esirgemeyen annesi.. Bu iki güç, Beyazıt Öztürk’ü ‘Beyazıt Öztürk’ yapan en önemli değerlerdi; yoldan sapmasını engelleyen, onu kale gibi dimdik ayakta tutan..

İşte bu iki ışığın aydınlattığı yolda hep rüzgara doğru yürüdü Beyazıt Öztürk.. Ve 1995’te bizi ‘Beyaz’la tanıştırdı.. Ve o zamandan bu zamana adının önüne hep yıldızlı sıfatlar eklettirdi; o bir yakışıklıydı, o bir karizmatikti, o bir stardı, o hep çok başarılıydı ve o hep bizim gibiydi..

Bir ara şarkı söylemeyi denedi ve ‘Gemilerde Talim Var’ı herkese ezberletti.. Ama sonra bundan vazgeçmiş olacak ki kendini fasıla adadı ve evinde verdiği fasıl geceleriyle nam saldı ve artık sadece orada şarkı söylemeye devam etti.. Aşık olduğu kadınla, Türkiye’nin Sultanı Türkan Şoray’la ‘Nihavent Mucize’ filminde birlikte oynayarak sinemaya adım attı.. O Şimdi Mahkum, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü filmleriyle de oyunculuğunu pekiştirdi ama sonra sinema defterini yavaşça kapattı.. Sadece televizyon programından gülümseyen, bazen çok güldüren, bazen çok hüzünlendiren ve bazen de öğreten biri olmayı tercih etti..

İşte bu çocuğun, Beyaz’ın hikayesi vardı dün akşam Bloomberg HT’de.. Kaçırdıysanız ana sayfamızdaki köşesinden izleyebilirsiniz. Bence izleyin ve çocuklarınıza da izlettirin..
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: