Bodrum Kempinski’de gerçek tatil keyfi

10 yıl önceydi, Sezen Aksu konseriyle ve çok şık bir davetle açılmıştı Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum.. Daha dün gibi hatırlıyorum, İstanbul’un elit bir takımı katılmıştı açılışa ve muhteşem bir davet olmuştu.

Kenan Erçetingöz

Aradan 10 yıl geçti ve otel hala muhteşem.. Benim için Bodrum’da çok özel bir yeri var Kempinski’nin..


Özellikle Gökova Körfezi'nin o pırıl pırıl tertemiz denizi çok önemli.. Beach’in kumsal ve çimen olan çok özel ve geniş bölümleri çok önemli.. Tartışmasız, Bodrum’un en özel ve güzel beach’ine sahip bir otel bence..

Video yüklenemedi...Ve özellikle bu kadar geniş ve büyük bir beach’te şezlongunuzdan “garson çağrı sistemleri” süper. Plajın neresinde olursanız olun, şemsiyenizdeki butona basın 2 dakikada garson yanı başınızda oluyor.. Bu konu, bir beach için çok önemli bir özellik..

Sezen Aksu konseriyle tanıdığımız Bodrum Kempinski otelini, daha sonra Avusturyalı Genel Müdür Mr. Aksel ile çok sevdik.. Çok sempatik ve eleştirilere çok açık bir müdürdü..

Geçen hafta yeniden gittiğimizde ise sevgimizin devam etmesine Türk Müdür Arzu Topcu Civak sebep oldu.


Kempinski Bodrum’da ön büroda başlayan turizm macerası başarısıyla birlikte otel müdürlüğüne kadar çıkmasına sebep olmuş Arzu Hanım'ın.. Öyle başarılı olmuş ki, şimdilik yabancı bir genel müdüre ihtiyaç bile duyulmuyor.. Bu gidişle de duyulmayacak galiba.. Her şeye hakim, çok sempatik ve ekibine çok önem veriyor. Çalışkan Satış Müdürü Damla Çuhadaroğlu Bayık ile birlikte, krizden etkilenmemeye ve doğru bildikleri yolda ilerlemeye çalışıyorlar.

Video yüklenemedi...Benim için tatil, böyle bir otelde dinlenmek keyif yapmak, yatmak, denize girmek demek. Maalesef işimiz gereği Bodrum beldeleri, Yalıkavak, Türkbükü gibi yerlerde tatil yapma şansımız yok. Mutlaka bir eş-dost ile oradan oraya gezip duruyoruz. Ama Kempinski Bodrum’da kaldığım 4 gün içerisinde gerçek tatil yapma şansı yakaladım.


Denizi, beach’i, güler yüzlü servisinin yanı sıra, St. Regis İstanbul’dan transfer edilen Executive Chef Gökhan Kekeç muhteşem ve farklı lezzetler yaratmaya başlamış bile..


Barbarossa Beach Restaurant, La Luce, Olives Restaurant, Saigon Club, Sundeck ve Pool Restaurant olmak üzere değişik menülerde 6 restoran var otelde.. Lezzetler süper..

Saigon Restaurant

Baharatlı yemekler ile uyumlu butik Türk ve dünya şarapları, Premium şampanya çeşitleri ve Uzakdoğu’ya has çayların tadı. Levrek, deniz tarağı ve karidesten oluşan Saigon’un özel yemeği Triple Delight, damağımızı şenlendirdi.

İtalyan Lezzetleri La Luce’da

Akşam yemeğinde Akdeniz mutfağının seçkin örnekleriyle romantik bir akşam yemeği tatmak isterseniz La Luce Restaurant’ta yerinizi ayırtın. Ev üsülü ekmek çeşitleri, Istakozlu risotto, 12 saat ağır ateşte pişmiş dana kaburga gibi özel lezzetler La Luce’nin vazgeçilmezlerinden… (Ağaçlara vantilatör şart)

Altın Masaj

Avrupa’nın en büyük spalarından biri olma özelliği taşıyan Sanitas Spa ile özellikle hiçbir yerde bulamayacağınız altın masajında ile ise asırlardır güzel bir cildin sırrı olarak kullanılan saf altın kullanılıyor. 24 ayar altın parçacıkları ile zenginleştirilmiş masaj yağı ile vücutta enerji akışı düzenleniyor, oksijen üretimi arttırılıyor. Zihin ve ruh dengesi düzenlenirken, cilde parlak bir görünüm kazandırılıyor.

Bu yaz sezonu için İstanbul’dan özel olarak gelen Yoga Uni hocalarının Yoga aktiviteleri var.

Karya yolu yürüyüşü ve bisiklet turları da bu sezonun yine yenilerinden. Ayrıca, dalış okulu ve yelken dersleri gibi özel hizmetler de sunuluyor.

Yaz boyunca Olives Resturant & Bar Blue’da 'Simge Emek Trio' ve 'Imge Duo' canlı caz müzik şöleni var.


Marina hizmeti ve helikopter pisti de var.

Daha ne olsun. Tatil dediğin böyle bir şey işte.. Tüm bu güzelliklerden, lezzetlerden ve imkanlardan yararlanmak.. İyi tatiller..

--------------

Prfit’e teşekkürler

Kempinksi Hotel Barbaros Bay bu sezon ilk defa bir halkla ilişkiler şirketiyle çalışma kararı almış; Prfit İletişim Danışmalığı sahipleri Beyza Çağlar ve İpek Buyurgan gerçekten çok iyi bir ev sahipliği yaptılar. Çoğu PR’cıların “laf olsun torba dolsun” cinsinden yaptıkları daveti, çok etkili ve güzel bir hale getirmişler, Saffet Emre Tonguç’la Bodrum tarihi yerler turu organize etmişler, değişik aktivitelerle davetlilerin sıkılmamasını sağlamışlar. Sıkılmadık, çok keyifli bir tatil yaptık, teşekkürler Prfit..

PR işi zor iş.. Son zamanlarda PR’cıyım diyen bazı firmalar, gereksiz sosyal medya hesap sahiplerini davet edip, anlaşması olan firmanın gözünü boyamaya çalışıyor ama sonuç sıfır oluyor maalesef! Aman dikkat..

Bunlarda ilginizi çekebilir: