Bodrum Rehberi ve Casa Costa Beach (1)

"Bodrum'da neler oluyor?" dedik; gittik, gezdik, gördük. Bodrum'a gidecek olanlar için bu yazı rehber niteliği taşıyacak. Bundan böyle yazlık beldelerimizi gezip, hak eden, emek harcayan, müşteriyi aptal yerine koyup kazıklamayan mekanları sizlere anlatmaya çalışacağım.

Kenan Erçetingöz

Öncelikle ilk ziyaretimiz ve otelimiz Gündoğan'daki Casa Costa Otel ve Beach'i oldu.


Geçtiğimiz yıllarda da ziyaret ettiğimiz bu otel ve beach'te bu sezon çok büyük değişiklikler ve güzellikler var. "Her şey Yeni" sloganıyla sezona merhaba diyen Casa Costa, tamamen bir ev sıcaklığında ve konforunda hizmet veriyor. Bu 23 odalı butik otelin odalarının hepsi deniz manzaralı ve çok güzel dizayn edilmiş. Kesinlikle çok rahat ve konforlu odalar hazırlanmış. Benim "Bodrum'da En İyi 10 Butik Otel" sıralamamda yerini rahatlıkla alır.

Ayrıca otelin önündeki kendine ait beach, beyaz renkleri ve rahat dekoruyla birlikte, "balık istifi insanlar ve cıstak cıstak müzik yapan beachler"den ayrılıyor. Keyif yapacağınız, huzur bulacağınız, mutlu olacağınız bir konsept var bu mekanda.

Casa Costa Beach'i, ‘En İyi'lerden biri yapan o kadar çok neden var ki, anlatmakla bitmez. Gidip, görmek ve yaşamak lazım.

Rahat dekoru, değişik güneşlenme ve oturma alanları, çim bölümü, özel locaları birbirine çok uyumlu dekore edilmiş. Denizi ise pırıl pırıl..


Restoran ve yemek lezzetleri ise Uğur Değirmenci ustaya emanet. Henüz sezon açılmadan gittik ve menüdeki tüm yemekleri test ettik, eleştirilerimizi söyledik. Öğrenmeye ve yeniliklere açık şef eleştirilerimi dikkate aldı ve teşekkür etti.

Öncelikle pide ve lahmacundan bahsetmek gerekirse 10 puan. (10 üzerinden).. Ispanaklı ve peynirlisi favorim oldu.

Hamburgerleri nefis. Makarnaları harika. Gorgonzola’lı ravioli’si 10 puan.


Gelelim kahvaltısına.. Fotoğrafta gördüğünüz serpme kahvaltının bu sezon dillere destan olacağından hiç şüphem yok. Çünkü yok yok. Ekmek-Pasta ustası Bülent, öyle güzel ekmekler, poğaçalar, kruvasanlar yapmış ki sanırsınız Cannes sahilindeyiz.

Servis elemanları başta müdür Nihat Sarılı olmak üzere çok profesyoneller ve en önemlisi güler yüzlüler..


Casa Costa Beach'te bunların dışında sushi de var, döner de var.. Vejetaryen mönüsü de var, çocuk mönüsü de var. Yok yok yani.. Hatta çocuklar için ayrı minik kum plajı bile var.

Peki nasıl oluyor da Bodrum'da bir beach diğer "balık istifi" gibi dizilmiş dip dibe şezlonglu beachlerden bu kadar kesin çizgilerle ayrılabiliyor?

Casa Costa Beach neden, "Sezon çok kısa, fazla insan doldurayım ve astronomik fiyatlarla vurup geçeyim" dememiş?

Çünkü, otelin sahibi olan müteahhit Gültekin Güvensoy (aynı zamanda Kars Butik Otel'in sahibi) bu sezon değişiklik yaparak beach'ini bir işletmeciye vermeyip, Londra'da eğitim gören oğlu Başar Güvensoy’a bırakmış.

29 yaşındaki bu genç adam da yurt dışında aldığı eğitim ve edindiği tecrübe ile insanların rahat edeceği, tatillerinde mutlu olacağı, hayalindeki beach'i yaratmış.

Video yüklenemedi...Hep söylerim, hep yazarım. Benim için bir mekanın en önemli kriteri, mekan sahibinin kişiliği, bilgisi ve tecrübesidir. Kesinlikle bu, mekana olumlu veya olumsuz yansımaktadır. Casa Costa Otel&Beach'e gittiğiniz zaman bunun olumlu halini fark edeceksiniz.

YARIN: YALIKAVAK'IN YENİLERİ, TÜRKBÜKÜ, İBİZA’DAN BLUE MARLIN, NİKİ BEACH...

Bunlarda ilginizi çekebilir: