Bodrum Türkbükü durum raporu (3)

Henüz her yer sakin Türkbükü'nde.. İn-cin top oynuyor benzetmesi çok doğru olur. Yenilikler, yeni mekanlar var, kısa kısa anlatalım isterseniz.

Kenan Erçetingöz

Türkbükü'nün sosyete ve köy tarafı sınırı olan Divan Palmira'dan başlayalım. "Nerede o eski Divan Palmira" sözü de buraya cuk oturuyor artık. O kadar çok müdür, personel, aşçı değişti ki, Divan Palmira'ya yazık oldu. Kışın sadece bir bekçi ile açık tutulan otel, yazın iş yapıyor yapmasına ama maalesef para kazanmaktan vazgeçtim, kendini bile kurtarmıyor!

Semahat Arsel hanım, "artık benden para istemeyin, kendi kendinize kazanıp çalıştırın" demiş ama kazanmıyor ne yazık ki. Bence Türkbükü'nün simgesi olan Divan Palmira'ya yazık oluyor!


Divan'ın hemen yanındaki efsane Ship ahoy kapandı. Yani sahibi Zafer, geçen sene hiç iş yapmayan mekanı bu sene açmama kararı aldı. Bunun üzerine Fidel'in sahibi Osman ile anlaşan mülk sahibi adını Ship Fidel koydu ama en son bu iş de yatmış, Fidel çekilmiş. Mülk sahibi isim hakkı kendinde olduğu için Ship ahoy olarak devam edecekmiş, Allah yardımcısı olsun.

Mavi Otel, Türkbükü'nde en sevdiğim otel.. Şenay-Cemal Yarar ailesi oteli süper işletiyorlar. İskelesi de Biber Bar olmuş. Haydi hayırlısı.

Fidel'in boşalttığı mekana Galen adıyla otel-restoran gelmiş, Bursa Almira otellerinin sahipleri almış Fidel'i ve adını Galen yapmışlar.

Sess, Türkbükü'nün medarı iftiharı olarak Perşembe akşamı kapılarını açıyor. Nedim Binler komutasında, Ecevit ve Yüksel Yılan şefliğinde bomba gibi başlıyor.

Ali Sayar'ın 5 Oda Otel'i kapılarını açtı müşterilerini bekliyor. Sadece 5 odasıyla, müziği, yemeği, servisiyle iyi mekanlar arasında.. Ama duyduğum kadarıyla mülk satılığa çıkartılmış.

Eski Maki, No 81 Hotel olarak devam ediyor. Hala No 81 Hotel adına alışamadım gitti, yılların Maki'si bitti.

Maça Kızı aynı kendine has tarzıyla devam ediyor ama bu sene sahibi Sair Erozan'ın zengin Amerikalı müşterileri korkudan gelmiyorlarmış. Bakalım bu durum Maça Kızı'ndaki lahmacun fiyatını düşürecek mi acaba :)

Casita Mantı, işsizlikten mekanı devretme kararı almış. Birini bulsa devredip kurtulacakmış. Çünkü Sess'in yanındaki Bodrum Mantı çok fena iş yapıyor.

TÜRKBÜKÜ KÖY TARAFI

Köy tarafında ise en büyük değişiklik, Oniki10 denilen yeri komple Günay Grubu satın aldı, çok iyi yaptı.

Deniz tarafında Bay Balıkçı restoranı, içerde ise Cenk Eren My Cabaret olacak. Güzel iş. Aynı zamanda Sahne Bodrum'da canlı müzik sanatçılar devam edecek.


Köy tarafının yaz-kış açık olan en baba mekanı Miam aynen devam ediyor. Garo's, Atılay Balıkçı ve Pitahaya da adından söz ettiren mekanlar oldu.

Bu gidişle Köy tarafı, sosyete tarafını fena sollayacak gibi görünüyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: