"Bodrum'da neler oluyor?" yazı dizisi (1)

Bodrum tatilim çok güzel geçti.. @kenangecce instagram hesabımı takip edenler bol bol nasiplendiler..

Kenan Erçetingöz

Önce bir gulet kiralayıp Yunan adalarını gezdik, Santorini'ye kadar gittik. Gerçi bir ara deniz bizi fena vurdu ama olsun sonuçta o güzelim denizler ve adalara değdi. Hepsini yazacağım ama önce en sondan başlayalım.

Son günden.. İstanbul'a dönmeden bir gün öncesinden yani.. Sonra filmi geriye doğru sararım ve Bodrum maceralarını, yeni mekanları, kötü mekanları, kötüleşen mekanları, beach'leri, otelleri, ünlüleri, ünsüzleri hepsini yazarım.

Uzun bir tatilden sonra İstanbul'a dönmeden bir gün önce Tükrbükü'nde bu sezon hizmete giren BVS gruba ait olan Sahne İstanbul Bodrum'da Demet Akalın konserini izledik. @Yuz_Yuze adlı periscope hesabımdan da canlı yayın yaptım gerçi ama buradan da detayları yazayım..

Aslında bayramın birinci günü Serdar Ortaç ile açıldı Sahne İstanbul Bodrum. Ona gidecektik ama Yalıkavak'taki yemekten kalkıp gitmeye üşendik.

İkinci gün Hakan Altun'a yer ayırttık ama gitmek ona da kısmet olmadı. Tatilde programlar her an değişiyor çünkü.

Bayramın son günü hiç hesapta yokken birden kendimizi Demet Akalın'lı Sahne'de buluverdik.

Öncelikle bu sene çok ölü bir sezon yaşayan Türkbükü'ne ilaç gibi geldi Sahne İstanbul Bodrum. Esnaf kan ağlıyordu ama mekan sayesinde kalabalıklaşan Türkbükü, esnafın biraz olsun yüzünü güldürdü. Çünkü her akşam 800 ila 1000 kişi vardı.

Ben gündüz mekanı gezerken "burası nasıl dolacak, yazık boş kalacak" derken, tıklım tıklım olması beni çok şaşırttı doğrusu.

Geçtiğimiz yıllar atıl ve bakımsız bir halde, teknik olarak da çok zayıf durumda olan mekan, birden sanki Kuruçeşme Arena gibi hazırlanmıştı. İnanılmaz bir sahne kurulmuş, çok güzel ses ve ışık sistemi yapılmıştı.

Bu ölü ve kısa sezonda böyle bir yatırım yapmak, en ünlü sanatçıları çıkartmak niye? Ne için, ne alaka?

Ama konu İstanbul'un en iyi canlı müzik sahnesi Günay Grubu olunca işler değişiyor tabii ki.. Günay bayrağını her yere taşımak, hep zirvede tutmak işte böyle bir şey oluyor..


Patron Bayram Yıldız'la beraber izledik Türkbükü'ndeki Sahne'de Demet Akalın'ı.. Patron mutluydu, yüzü gururluydu. Ama Türkbükü'nde sahne fikri kardeşi Vahit Yıldız'dan çıkmış. Çok da güzel olmuş.. Tebrik ediyorum gerçekten..


Sadece Türkbükü'ne değil, Bodrum'a çok güzel bir mekan kazandırmışlar. Son zamanlarda zirveyi Yalıkavak Marina'ya kaptıran Türkbükü, Sahne ile birlikte yarıştaki yerini korumaya devam ediyor..

Vallahi ben bu tip yerlere yatırım yapan, emek harcayan herkesi kutluyorum. Özellikle fazla bir özelliği olmayan Yunan Adaları'ndaki kalabalıkları görünce Bodrum'a üzülüyorum. Güzel ve mantıklı bir planlamayla Bodrum ve beldeleri dünyanın sayılı turizm merkezi haline gelebilir aslında.

Ama nerede...

Yetkililerin rant kavgasından başka bir derdi olmadığı için, eğlenceyi de turizmden saymadıkları için akılları basmıyor!

Ama Bayram Yıldız gibi bu işe gerçekten gönül vermiş insanlar sayesinde kaliteli eğlence anlayışı da devam ediyor.


Demet Akalın, 3 saat kaldı sahnede ve esti geçti. Sahne'nin ve kalabalığın hakkını verdi. Hem şarkılarıyla, hem de dansçılarıyla harika bir gecce yaşattı. Pazar günü olmasına rağmen tıklım tıklım doluydu Demet Akalın.. Bravo.

(Bu arada duyduğuma göre, TV 8'de jüri üyesi olacak olan Demet Akalın yan çizmiş, kaçmaya çalışmış ama olmamış! Bir şekilde ikna edilmiş. Ayrıca Mustafa Sandal ve Fuat var jüride. Diğer kadın jüri belli değil ama sanırım Gülben Ergen olacak).

Bir bravo da BVS Grup Koordinatörü Merve Sezgi'ye.. İnşaatından gecce yarısına kadar çalışan kadına, bravo..

Sahne İstanbul Bodrum'da bu Cuma Yıldız Tilbe, Cumartesi yine Serdar Ortaç var. Her Salı Hakan Altun, her Çarşamba Fatih Ürek, Perşembe de Linet var..

Daha ne olsun..

Duyduğuma göre Ferit Şahenk, Cennet Koyu'na marina yapma hazırlığı içindeymiş. Marina projesi Turizm Bakanlığı'nın önündeymiş.

Marina, Mandarin, Mykonos'un meşhur Nammos'u, Sahne İstanbul Bodrum, JuJu partileri, Ship ahoy, Sess derken Türkbükü sonunda ciddi bir eğlence beldesi olacak gibi.

YARIN: MANDARIN JUJU, SHİPAHOY, MAVİ LOUNGE, FLAMM BEACH

Bunlarda ilginizi çekebilir: