BRASSERİE,LUCCA, ŞAMDAN,DRAGON!

BRASSERİE,LUCCA, ŞAMDAN,DRAGON!

Kenan Erçetingöz

Hülya Avşar, kızkardeşi Helin'in sitesinde sabah saatlerinde sevgilisi Sadettin Saran'dan ayrıldığını yazdı. Öğleden sonra ise yazıyı değiştirip "ayrılmadım" dedi. Ve ekledi; "Sabah ki yazıyı hack'çiler yazmış!"

Şimdi internette kızgınlıkla yazılan istem dışı yazıların sebebi hack'çiler oldu!

Daha önce de örnekleri yaşandı bunun!!

Aman bu hack'çilerle böyle dalga geçmeyin, vallahi sizi bir hack'lerler feleğiniz şaşar!

NİŞANTAŞI BRASSERİ'YE KLİMA LAZIM!

Geçtiğimiz Cumartesi Nişantaşı Brasserie'ye gittim. Hava çok sıcaktı. Brasseri'nin sempatik şefi Erkan Yavaşer'e "Dışarısını soğutmayı, iki pervane koymayı düşünmüyor musunuz?" dedim, Erkan da, "Metin Fadıllıoğlu'na bahçeyi soğutmak için teklif verdim ama kabul etmedi" dedi.

Vallahi, yaz sıcağında Nişantaşı Brasseri'de kimse dışarıda oturmaz Metin Bey.. İki Moet Chandom parasına bu işi çözersiniz..

LUCCA TAMAMDIR

Nişantaşı Brasseri'den bunalınca soluğu Lucca'da aldık. Herkes orada.. Ana-baba günü Lucca.. Motorcular, sosyete, işdünyası, mankenler vs. kimi ararsanız Lucca'daydı.

Sahibi Cem Mirap, Bebek'te müthiş bir yer yaptı. Sağolsun sempatik müdür Bahadır Gürceer hemen bize bir yer buldu dışarıda. Bence en önemlisi ambiyans ve ortam. Bebek'in tam orta göbeğinde, halkla iç içe böylesine bir mekan zor bulunur.

Gerçi, gecce.com okuru Pınar Hanım'ın "mekan şikayet hattı"na gönderdiği mailde Lucca için "Lütfen içeriye aldığınız kişilere dikkat edin! İnsanın kocasına bile yan gözle bakan, eşinizle rahatça oturamadığınız birsürü kendini bilmez kadının erkek avına çıktığı bir mekan haline lütfen getirmeyin" diye bir şikayeti vardı.

Ona da dikkat ettim. Gerçekten 2-3 tane "kaşar" ya da "motor" dediğimiz tiptan bayan vardı Lucca'da ama dışarda ayaktaydılar ve gerçekten de mekan bu kızlarla hiç ilgilenmedi, servis yapmadı. Yani "bir daha gelmeyin" demek istediler ama anlarlar mı anlamazlar mı bilemem.

Lucca'da sushi tabağı ve ördek dürüm nefisti.. 3 yıldır Lucca'da görev yapan bayan garson Aygen Ayer'in sempatik tavırları da harikaydı.

Hele hele Lucca'daki en büyük sürpriz DJ oldu. Çünkü DJ Bahadır Sezer bizim yıllar önce beraber çalıştığımız spor yazarı Salih Sezer ağabeyimizin oğluymuş. Vay be zaman ne çabuk geçip gidiyor vallahi..

Lucca yazın da tamamdır.

SORTİE ŞAMDAN SÜPER

Lucca'dan Sortie Şamdan'a geçtik.. Mehmet Tuna her zamanki ev sahipliğiyle karşıladı bizi.. Şamdan'da açıkhavada yemek yeme keyfini yaşadığım için çok mutlu oldum. Çünkü Şamdan mutfağı İstanbul'un en iyi mutfağı aslında. Fakat daha çok kulüp olarak anıldığı için mutfak güme gitti hep..

Allah'tan Şamdan Sortie'ye geçti de, bizi bu güzel mutfakla yeniden buluşturdu Mehmet Tuna..

Sortie Şamdan'da her şey dört dörtlüktü. İstavrit tava'dan, Şamdan köfteye kadar ne ararsanız vardı. Şamdan'ın 21 yıllık aşçısı Şerif Güneş'i tebrik ediyorum.

Şamdan gerçekten bizim evimiz gibi. Sizinde eviniz gibi olabilir. İddia ediyorum Sortie Şamdan'a yer ayırtın ve gitmeden önce istediğiniz yemeği söyleyin, akşama onu yiyin.. Bir deneyin bence..

DRAGON HİLTON BAHÇEDE AÇILIYOR

İstanbul'un en iyi Çin restoranı Dragon, yaz nedeniyle Hilton'un bahçesine taşınıyor.. Yıllardır Hilton'un altında hizmet veren ve kalitesinden ödün vermeyen Dragon, nihayet sonunda Hilton müdürlerinin dikkatini çekmiş olacak ki bahçeye çıkarıldı! Yıllar sonra tebrikler yani!!

Evet Dragon yaz sezonunda hem Reina'da, hem de Hilton'un bahçesinde hizmet verecek. Ayrıca Dragon'da, benim ısrarlarım üzerine sushi servisi de başlıyor.. Yine en iyisi olacağına yüzde bin eminim.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: