BÜLENT ERSOY’U BEĞENMEDİM!

Cahide’deki Bülent Ersoy’u beğenmedim. Sahnede o kadar çok konuştu ki, gecce boyunca herhalde 4 ya da 4,5 şarkı söyledi!

Kenan Erçetingöz

Evet evet, 4,5.. Yani bir şarkıyı yarım bıraktı..

Oysa biz Bülent Ersoy’un şarkılarını dinlemeye gitmiştik, sohbetini değil..

Ön masalardan başladı konuşmaya “oooo fıstıkçı Ahmet’de buradaymış, inşaatçı Mehmet’de buradaymış” diye bütün salonun üstünden geçti..

O konuşup, isim sayıp dalga geçtikçe, şampanyalar gelmeye başladı. Şampanyalar geldikçe de Bülent Ersoy konuşmaya devam etti! Ama görmeniz lazımdı ne muhabbet ne muhabbet?

“Anan iyi mi çocuğum?”

“Teyzen nasıl oğlum?”

“Ben bunun çocukluğunu bilirim”

“Hahahahahahaaa”

Bu ne Allah aşkına Bülent Hanım?

Koca gecce, Cahide’de Bülent Ersoy’un 4,5 şarksısıyla bitti!

Bende Demet Akalın gibi paramı geri mi istesem acaba İzzet Çapa’dan..

BİR ZAMANLAR OSMANLI/KIYAM

Hiç beğenmedim.

Ben bu kadar acemice, özentisiz çekilen bir dizi görmedim. Sanki genç bir üniversite öğrencisi tez ödevini çekmiş. Çok yapmacık.

Bazı oyuncular hariç (Türkan Şoray, Hazım Körmükçü), diğerleri (Cemal Hünal, Tolga Karel, Öykü Çelik) çok sırıtmış dizide!

Mesela, Cemal Hünal’ın hamile eşi bıçaklanıyor. O sahneyi bir daha izlesin yönetmen bey. O zaman oradaki oyuncuların acemiliğini görür.

Hamile kadın bıçaklanmış, ben ekran karşısında delirmişim ama kocası Cemal Hünal “ay.. ayyy.. ayy” diyor sadece.

Tıpkı Yalan Dünya’daki Çağatay gibiydi.. “oooo.. nooooo”..

Hele Tolga Karel’in fönlü saçlarına, saç kesimine, sakalına ne demeli?

O devirde öyle saç-sakal mı vardı?

Ben ilk başta herhalde günümüzden eskiye dönülecek diye bekledim. Ama meğerse Tolga Karel fönlü saçlarıyla bir zamanlar Osmanlı’daymış!

Yönetmen, Hazım Körmükçü ile Tolga Karel’in yan yana olduğu sahneye bir daha baksın ne demek istediğimi anlar! Elma ile armut gibiler!

TURKCELL REKLAMINA DİKKAT!

Ekranlarda Turkcell reklamı var. Hani yaşlı adam ve kadın arabayla gidiyorlar. Kızlarının telefonunu açmıyorlar ama kızları yeni doğan bebeğinin canlı görüntüsünü yolluyor.

İşte o anda arabayı kullanan yaşlı adam “carrrtt” diye frene basıyor!

Ya yolda gidilirken aniden frene mi basılır? Arkadan gelen vursa ne olacak? Önce bir sağa çekilir vs. değil mi sayın reklam senaryosu yazan arkadaş?

Bunlarda ilginizi çekebilir: