Doğuş, Bomonti Bira ve Vedat Aşçı ortaklığı!

Doğuş Grubu, yeme-içme sektöründeki atılımlarına hızla devam ediyor.

Kenan Erçetingöz

Bugüne kadar birçok mekanı satın alan Doğuş Grubu, son olarak Bomonti Bira Fabrikası'nı da satın alarak yepyeni bir eğlence konsepti hazırlıyor.

Geçen sene Babylon'culara ait olan Pozitif Organizasyon'un yüzde 80'nini satın alan Doğuş, Bomonti Bira Fabrikası'ndaki konsepti Pozitif Organizasyon'a bıraktı.


Ekim ayında açılacak olan yeni eğlence konseptinde Nusret, Cipriani gibi ünlü restoranların yanı sıra, bira draft barları ve tabii ki yurt dışı sanatçı konserleri de olacak ve İstanbul, dünya çapında yepyeni bir eğlence mekanıyla tanışacak.

Bunun dışında Doğuş Grubu, Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı ile birlikte Bodrum'da ortak bir işe imza attılar.

Bodrum Güllük'teki Tuzla bölgesindeki Vita Golf Club'ı satın almışlar. Yüzde 70 Doğuş, yüzde 30 Vedat Aşçı.

Bu alanda, 2 adet uluslararası 18 delikli golf sahası, 5 futbol sahası, 40 tenis sahası, 500 kişilik spor akademisi, golf oteli ve 200 adet golf villaları olacak.


Kışın da antrenman yapmak isteyen futbol takımları, tenis ve golf turnuvaları vs. hepsi burada yapılacakmış. Böylece kısa yaz sezonu yaşayan Bodrum, 12 ay turizm sektörüne hizmet vermiş olacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: