Doğuş Grubu dedikoduları, Reina, Frankie vs?

İstanbul gecceleri hayli hareketlendi.. Ve nereye gidersem gideyim, tıklım tıklım dolu.. Tabii ki Doğuş Grubu'nun dedikoduları bitmek bilmiyor, her kafadan bir ses çıkıyor, ağzı olan konuşuyor!

Kenan Erçetingöz

Yok efendim, Doğuş Grubu'nun bu kadar çok restoran almasının sebebi sonunda hepsini içkisiz yapacak olmasıymış! Doğuş tüm restoranları alacakmış ve hükümete yaranmak içinde hepsini alkolsüz yapacakmış!

Bu ve buna benzer bir çok dedikodu dolaşıyor ortalarda..

Bu kuyuya taş atan deliler ve bu taşları çıkaramayan akıllılar kim acaba?

Dedikoduları bırakalım da biraz gerçeklere bakalım.

Evet Doğuş'un Dream adlı yeme içme şirketinin CEO'su Levent Veziroğlu restoran ve otel alımlarına devam ediyor.

En son Türkbükü Maça Kızı'nı satın alan Dream, şimdi Borsa, Masa ve X Restoran grubunun sahibi Rasim Özkanca ile görüşüyor. Ama henüz netice olmadı.

(Türkbükü demişken Kuum Otel'in plajından Erol Kaynar grubu ayrıldı bu sene. Kuum'un içine Büyük Kulüp Restoranı geldi.)

Levent Veziroğlu aynı şekilde, Ulus 29 içinde Metin Fadıllıoğlu ile görüşmelere devam ediyor. Ama henüz netice olmadı.

Yeme içme sektörüyle ilgili dedikoduları değil, gerçekleri öğrenmek istiyorsanız benim yazılarımı takip edin..

Yok efendim Reina Zuma Club oluyormuş da, Mehmet Koçarslan da Reina'yı Rumeli Hisarı tepesindeki Doğatepe adlı mekanın olduğu yere taşıyormuş da vs vs vs.. İnanmayın.. Gelişmeleri ben yazarım..

SEZEN'İN FRANKIE RESTORANI


Sonunda Nişantaşı'ndaki Frankie'ye gittim ve çok beğendim. Tam beklediğim gibi bir mekan olmuş Frankie, tam İstanbul'da eksik olan bir müzikli restoran tarzı olmuş, harika olmuş.

Benim gittiğim gecce Barbaros sahnedeydi. Bu çocuk harcanmış gerçekten. Belki kendi çapında şöhrettir ama Barbaros gibi bir sesin bence çok daha fazla şöhret olması lazımdı.

Frankie'de her akşam müzikli gecceler yapılıyor. Yemek yiyemedim ama mönünün çok güzel olduğunu duydum. Bir akşam muhteşem terasında yemek yiyeceğim.

Frankie işletme müdürü sevgili Ayşem Saraçoğlu çok keyifli ve çok ilgiliydi o gecce. Müziğe kendini kaptırmış göbek bile atıyordu vallahi..

Frankie'yi sevdim. Favorilerim arasında bir numaraya çıktı Frankie. Her ne kadar basında sahibi Sezen Aksu görünse de, gerçek sahibi Kaya Demirer'i kutlarım. İstanbul'a çok güzel bir mekan kazandırmış.


FAVORİLERİM

Tabi ki haftasonundaki favori mekanlarım Biber Bar, Cahide, Reina ve Sarıhan Gusto..

- Biber Bar, İstanbul'daki en iyi bar..

- Cahide'de İstanbul'daki en iyi şov kulübü.. Striptiz yapan erkek bile var kına geccesi yapan gelinlere özel.. Aman koca adayları duymasın..


- Reina, bence dünyanın en iyi gecce kulübü.. Ali Ünal nezdinde, müdürler Sabri, Muhammed ve tüm personeli kutlarım...

- Ve geccenin sonu... Sarıhan Gusto..

Yemin ediyorum sabah saat 05'te, Etiler Sarıhan Gusto'da 20 kişi ayakta masa bekliyordu.

Bir işkembecinin bu kadar başarılı olabileceği ve insanların sabahın köründeyken bile ayakta masa bekleyeceği aklımın ucundan bile geçmezdi.

Ama o Sarıhan'ın çorbası, ciğeri, kuzu başı yok mu? Hele hele kokoreci yok mu? Halka halka... Dillere destan o kokoreç.. Yemin ediyorum Sarıhan'ın kokoreci rüyama giriyor. O kadar başarılı, o kadar muhteşem bir kokoreç. Aman Allahım, yazarken ağzım sulanıyor.

Bakırkoy'deki Sarıhan'ı, Etiler'e de taşıyan ve Mimar Eren Yorulmezer'le bir işkembeciye farklı boyut kazandıran sahibi Adnan ve oğlu Cemal Sarıhan'ı canı gönülden kutluyorum, ben yine kokoreç yemeğe Sarıhan'a gidiyorum. Tutmayın beni..

Bunlarda ilginizi çekebilir: