Dostlarımla muhteşem bir gecce yaşadık

Gecce Mekan Oscarları'na hepiniz hoş geldiniz..

Kenan Erçetingöz

İnanın son bir aydır deli gibi çalışıyoruz ve çok zor bir şey yapıyoruz.

Ama Gecce olup da siz lezzetli dostlarımı burada görünce bütün o kızmalarım, stresim geçip gidiyor.

Bu deli işi gecceyi neden yaptığımı bende bilmiyorum. Bir psikologa görünmem lazım aslında. Her sene yapmayacağım diye yemin ediyorum ama son bir ay kala dostlarımın baskısıyla, Gül’ün (Erçetingöz) ısrarıyla yapmak zorunda kalıyorum. Gül söyleyince istersen yapma, orası ayrı tabi.. Her sene mekan ödülleri öncesi boşanma noktasına geldiğimiz bile oluyor. Ciddiyim. Kavga-dövüş kıyamet gibi evde. Ama o dünyanın en güzel, en candan, en sevecen, en kadın gibi kadını. Benim sağımı, solumu toparlayan, yürekli güçlü bir kadın o.

Bu ödül törenini tam 16 yıldır yapıyoruz. İstanbul’un bir dünya şehri olduğuna inandığım için, mekanlarımızın Londra, New York, Miami ile yarışabileceklerine inandığım için yapıyoruz. En güzel şey, başarılı mekanları ödüllendirmek ve teşvik etmektir. Ama gelin görün ki, bu işte tek başınayız maalesef. Ne bir hükümet yetkilisi, ne turizm bakanlığı, ne de tanıtım fonları ortada yok. Onlar develerle, kılıç kalkan ekipleriyle turistleri karşılamaya devam ederken, biz Türkiye'nin en önemli yüz akı olan ve dünyada artık çok önemli bir yer edinen yeme-içme sektörüne destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz.

Boğazı, balıkçıları, kebapçıları, restoran ve kulüpleri güzel tanıtılsa, İstanbul dünyada bir numara olacak aslında.

İşte burada gecce.com, geccemekan ve biz devreye giriyoruz ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Çok Zoru yapıyoruz aslında. Mekancılara ödül veriyoruz.

Ben de sanatçılara ödül verip keyfime bakardım. En iyi erkek, En iyi kadın oyuncu.. En iyi dizi, En iyi şarkıcı vs.. Daha kolaydı benim için. O zaman koşa koşa gelirlerdi bazı İKİ YÜZLÜ sanatçılar!

Ama buraya gelen sanatçı dostlarımız kendi ödülleri için değil, mekan ödülleri için geliyorlar, bizleri ve sizleri onurlandırıyorlar. Hepsine çok teşekkür ediyorum.

Ben en çok buraya gelen gerçek dostlarım olduğu için mutluyum ve gururluyum. Sağ olun var olun.. Hepinize binlerce teşekkürler..

Bunlarda ilginizi çekebilir: