FRANKIE'DE UNUTULAN YEMEK!

Sofa Otel'in tepesinde Frankie adlı bir mekan açıldı. Eski Topaz Restoranın ortağı olan ve 1 milyon 500 bin TL gibi büyük bir para alarak ortaklıktan ayrılan Kaya Demirer'in mekanı.

Kenan Erçetingöz

Ben henüz gidemedim. Yoğunluktan diyelim, otellerdeki restoranlara olan ilgisizliğimden diyelim, henüz mekanın ruhunu hissedemediğimden diyelim, ayaklarım gitmedi. Hele bir otursun mekan, giderim bir gün..

Hani müzik direktörlüğünü Sezen Aksu'nun yaptığı söylenen mekan. Sezen Aksu da arasıra keyif için sahneye çıkacakmış. Mekanın açılması, Meral Okay'ın vefatına denk gelince Sezen Aksu'nun keyfi kaçtı tabii. Ben bunu da anlamam, koca Sezen'in restoran sahnesinde ne işi var?

En yakın dostu, arkadaşı vefat edince keyif için sahneye çıkmaktan vazgeçti Sezen. Vefalı insandır.. Gerçek dosttur. Dostuna dosttur. Sildi mi de tam siler. (örnek Hıncal Uluç)..

Mekanın sahibi Kaya Demirer yeme-içme işini çok sever, ilgilidir. Biraz fazla ilgili olduğu için dediğim dediktirde.. Bazen nuh der peygamber demez! Her şeyi bilir..

Yeme-içme konusunda çok hassas olan ve iyi para harcayan Demirer, Sezen Aksu ismiyle mekanı popüler yaptı. En iyi aşçıları aldı, iyi mönü yaptı. Ama...

Duyduğum olay Frankie'ye hiç yakışmadı!

Hilton yeme- içme müdürü Hasan Sabuncu ve ülkemizdeki en iyi yabanci aşçılardan biri olan Maximillian Thoeme beraber Frankie'ye gitmisler. Gitmeden önce de, özel bir mönü istemişler ve belli bir fiyatta anlaşmışlar.

Frankie'de her şey güzel başlamış, başlangıçlar gelmiş, ara sıcaklar gelmiş ama ana yemek gelmeden tatlılar konmuş masaya ve yemek bitmiş!

Yani Frankie'de ana yemekler unutulmuş!

Bu işin üstadlarından olan Hasan Sabuncu ve Maximillian şok geçirmişler!

Garsona, "eeee, bizim ana yemekler ne oldu, tatlıları getirdiniz" demişler ama iş işten geçmiş tabii.

Hasan Sabancu durur mu, "o zaman ana yemeği hesaptan düşün" demiş ve mekandan öyle ayrılmışlar. Frankie gecceleri rezil olmuş!

Bunu neden yazdım?

Kaya Demirer gibi titiz ve her şeyi bilen adamın açtığı, Sezen Aksu'nun müzik direktörü olduğu, dünya para harcanan, İstanbul'un "high class" mekanlarından biri olmaya aday olan Frankie'de bile ana yemek unutuluyor!

Hem de bu işin üstadlarının masasında oluyor bu iş! Gerisini siz düşünün artık!

Demek ki neymiş, her şeyi bilmek yeterli değilmiş!

KURTLAR VADİSİ'NDE MAGAZİNİN ÖNEMİ

Raci Şaşmaz ve Necati Şaşmaz, magazinle arasını iyi yapmak istiyor galiba!

Tam silahların patladığı, Suriye Konsolosluğu'nun basıldığı bölümde, Güllü Erhan özel ekiptekilere "Bizim işte başarılı olmanın en büyük şartı magazindir. Magazin hayatımızın bir parçasıdır. Kim nerede ne yapmış bileceksin, neler "in" neler "out" öğreneceksin" demez mi?

Raci Şasmaz'ın başına taş mı düştü acaba?

Bunlarda ilginizi çekebilir: