HAZİRAN GECCESİ!

Kenan Erçetingöz

"Asmalı Konak", "Kurtlar Vadisi", "Alacakaranlık", "Bir İstanbul Masalı" derken, şimdi de en moda dizi, "Haziran Geccesi"..

Özcan Deniz'in yeni dizisi.. Rol arkadaşı da cici bir kız; Naz Elmas..

Dün akşam yakaladım ve takıldım. "yönetmen ve görüntü yönetmeni kim?" diye dizinin sonundaki jeneriği heyecanla bekledim. Yönetmen; Andaç Haznedaroğlu, Görüntü Yönetmeni ise Refik Çakar.. Tebrik ediyorum..

Nefis çekim ortamları bulunmuş, harika ışıklar ayarlanmış.. İnsanı cezbediyor. İşin hakkı verilmiş. Zenginlik ile fakirlik çok güzel işlenmiş. Şimdi bu senaryolar moda.. Filiz Akın filmlerine döndük yani.. Asmalı'da fakir Esma, zengin Mehmet Aslantuğ ile evlendi. Haziran Geccesi'nda de telekız, zengin çocukla evlenecekti! Ama dün akşam ki bölüm bir kaza ile bitti! Acaba haftaya ne olacak? Özcan Deniz ile Naz Elmas o kazada ölecekler mi, sakat mı kalacaklar, yoksa hiçbir şey olmayacak mı?

Bence dizinin final sahnesiydi dün akşam.. Yani, dizi sondan başladı ve bu hafta en başa dönülecek. Bizde finaldeki kaza sahnesinde ne olduğunu hep merak edeceğiz ve bekleyeceğiz.. Sürekleyicilik artacak, ilgi artacak.. İyi fikir..

Tabii bu benim, yani yönetmen olmayan birinin fikri.. Böyle de olabilir veya kazadan sonra devam da edebilir? Bilemiyoruz ama bildiğimiz ve anladığımız şu ki, Türk dizi filmleri kalitesini arttırmaya başladı.. Film gibi dizi filmler yapılmaya başlandı. Tekrar tebrikler.

Ben dün akşam ki "Haziran Geccesi"ni izlerken o dağ evinde, eşimle olmayı arzu ettim. Emin ki, herkes hayal etmiştir. Kimisi, boğaz sırtlarındaki o görkemli döner zengin sofrasını, kimisi ise zengin bir kocayı hayal etmiştir. Hayal dünyası.. En güzel senaryo.. Güzel, fakir ve masum ve korunmasız bir kız ve zengin, güçlü ve yakışıklı bir çocuk. Artı, para karşılığı seks ve güçlü bir baba ile yatak! Kötü adamlar.. İlginç bir senaryo.. Tabii böyle bir senaryo daha önce de birçok filme konu olmuştur. Yakında "Haziran Gecesi"nin senaryasu, bilmem ne yabancı filmin senaryosuyla pişti olabilir. Ama ne olursa olsun, Türk yönetmenlere de imkan verilince kalite artıyormuş demek ki.. Biraz da şu Yeşilçam'a devlet el atsa, katkıda bulunsa hiç fena olmayacak.

Evet, "Haziran Gecesi" diğer dizilerin pabucunu dama attı. Ve hakkını vermek lazım, Özcan Deniz oyunculuk kariyerini sağlamlaştırdı. Hey gidi Özcan Deniz hey.. Neydi, ne oldu? İnşallah böyle devam eder.. Gerçi biraz havalandı ama normal.. Her genç kızın başına gelebilecek bir şey.. Ama Özcan Deniz'in gün geçtikçe, dizi çektikçe oyunculuk kabiliyetinin daha da ilerleyeceğini ve isminin kalıcı olacağını düşünüyorum. En azından "Asmalı Konak"taki rol arkadaşı Nurgül Yeşilçay gibi alkol aldıktan sonra ağaçlara tırmanmıyor, orasını burasını açmıyor!

"Haziran Geccesi"nde Özcan Deniz'in rol arkadaşı olan cici kız, Popstar'dan sonra adını hatırlamak için 10-15 dakika düşündüğüm ve ismini bulamayıp gecce editörü Tolga'dan öğrendiğim Nehir Erdoğan'ı andıran Naz Elmas.. Yeditepe Tiyatro Bölümü 4. sınıf öğrencisi. 24 deniliyormuş ama aslında 20 yaşındaymış. Özel Kalamış Lisesi'nden mezun. Sol üst 5. dişi yokmuş. Bağdat Caddesi'nde köpeğini gezdirmeyi çok seviyormuş. Bu diziden ve Özcan Deniz'den sonra köpeğine vakit bulur mu bilemiyorum ama Özcan Deniz ile aşk yaşayacağı kesin! Dizi aşkı değil, gerçek aşk.. Çünkü o değişmez bir kural.. Yalanlanır, "diziden arkadaşım, yapmayın-etmeyin" denir ama aşk yaşanır. Bu da çok normaldir..

Şimdi en favori dizi, "Haziran Geccesi".. Bakalım, yarın-öbür gün hangi diziler, hangi genç yetenekler ortaya çıkacak?
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: