HOLLYWOOD’UN İLK TÜRK STARI KIVANÇ MI OLACAK?

Kenan Erçetingöz

Kıvanç Tatlıtuğ Amerika'ya gitti, her oyuncunun hayali olan James Cameron'la görüştü..

Tabii, ülkemizde kimse yaşamına dikkat etmediği için, bu kadar önemli bir randevu öncesi basketbol oynarken sakatlandı ve bu özel görüşmeye bastonla gitti!

Bizde mankenler, oyuncular kendilerine bakmazlar, spor yapmazlar, eğitim almazlar, yan gelip yatarlar nedense!

Allah'tan bastonlu Kıvanç Tatlıtuğ'u için Cameron övgüler yağdırmış, “Bu adam yıkılıyor. Hem yakışıklı, hem iyi oyuncu, üstelik iyi de bir dalgıç. Daha ne olsun” demiş ve iletişim bilgilerini istemiş.

Tabii bu “yıkılıyor” kelimesini kim, nasıl Türkçe'ye çevirdi bilemiyorum. Amerikalılar da “yıkılıyor” kelimesi kullanıyorsa süper bence!

Cameron'la Tatlıtuğ 15 dakika görüşmüşler.. Ve o görüşmeden bu övgüler çıkmış.

Bunun bir adım ötesi Hollywood'da bir film kontratı.. Ama burada tek bir sorun var, o da Kıvanç'ın İngilizcesi!

İnşallah Kıvanç iyi İngilizce biliyordur, yoksa işi çok zor.

Çünkü zamanında Ayhan Işık, Fikret Hakan ve Cüneyt Arkın'a da Hollywood'dan teklif geldi ama İngilizce bilmedikleri için gidemediler, oynayamadılar.

İnşallah hem yıkılan, hem yakışıklı, hem iyi oyuncu, hem de iyi bir dalgıç olan Kıvanç Tatlıtuğ, aynı zamanda da çok iyi İngilizce biliyordur ve Hollywood'un ilk Türk starı olur..

* * *

Dün böyle bir yazı yazdım, bugün Kıvanç Tatlıtuğ ile Amerika'ya giden Cengiz Semercioğlu'da bir sürü detay yazmış.

Kıvanç'ın limuzin yerine spor araba merakından başlamış, gerçek bir Adanalı olduğu için acılı sosis yemesinden çıkmış.

Sonra da “çok bilmiş lobisi”ne göndermeler yapmış!

James Cameron ekibinin daha önceden Kıvanç'ın görüntülerini istediğini , “Sekiz” karekterine bayıldığını, çok fazla ilgilendiğini belirtmiş.

Ama aynı ilavenin bir arka sayfasında yazan Ömür Gedik aynı fikirde değil!

Sinema yazarı Ömür Gedik de “Kıvanç Tatlıtuğ davetinin perde arkası” başlıklı yazısında, “Kıvanç Tatlıtuğ'un galaya davet ettirilmesinin sebebi, filmin PR çalışmasından başka bir şey değildir” demiş.

Gedik yazısında, “bu davetin nedeni Kıvanç'ın Ortadoğu'ya yayılan ününün James Cameron'u ilgilendirmesi değil, 'Sanctum'u Türkiye'de vizyona çıkaran PR firmasının çalışmasıdır. Cameron Kıvanç ile birkaç dakika görüşmüş, fotoğraf çektirmiş ve 'next' (bir sonraki) demiştir” diyor!

Aynı gazetedeki iki yazar, biri galaya davet edilen köşe yazarı, diğeri davet edilmeyen sinema yazarının görüşleri böyle..

Bakalım zaman ne gösterecek?

Kıvanç Tatlıtuğ, Türklerin Hollywood'daki makus talihini değiştirebilecek mi, yoksa James Cameron'la 3 dakika görüşen biri olarak tarihe geçecek mi?

Bunlarda ilginizi çekebilir: