HÜLYA AVŞAR VE GRUBU!

Kenan Erçetingöz


Yılbaşında Uludağ'da olmanın acısını çekiyorum.. Soğuğa alışık olmayan ben, hasta oldum.. Dün akşam ki Uçankuş programında boğazım kurudu, sesim çatallaştı.. Yazılarım da bu yüzden gecikti.. Kusura bakmayın..

Aslında yılbaşında Uludağ çok güzeldi.. Ama havaya aldanmayıp sıkı giyinmek gerekirdi. Ben kayak yapmadığım için karın yoğunluğu beni fazla ilgilendirmedi.. Ama 3-4 pistte kayan bir çok insan vardı.. Biz Çarşamba günü dönerken lapa lapa kar yağıyordu.. Herhalde şu anda Uludağ beyaz dünya olmuştur.
Bu yılbaşı Uludağ'da olmanın başka keyfi daha vardı; St. Bernard Cafe&Club..

Gerçekten çok güzel bir mekan olmuş.. Mimar Ali Türker harika bir ortam yaratmış, İzzet Çapa ve ekibi de bu ortamı çok güzel değerlendirmiş.. Gerçi şöminesinde biraz sorun vardı.. Zaman zaman tütüyordu ama Uludağ da şöminesiz ve dumansız olmaz değil mi?

Yılbaşı geccesi tıklım tıklım olan St.Bernard'da Amerika'dan gelen Cumhur sahne aldı.. Yıllar önce İstanbul Cities'de sahneye çıkan Cumhur, yıllar sonra Uludağ St. Brnard'da sahneye çıktı ve yıktı geçti. Aynı zamanda Fransa'dan gelen dansçılar Uludağ'a ayrı bir hava kattı.

Yıllardır köhneleşmiş, hiç yatırım yapılmamış, eski dekorasyonlu, bodrum katlarındaki gecce kulüplerinden sonra Mandra'daki muhteşem dekorasyonuyla St.Bernard, dağın simgesi haline gelecek gibi görünüyor.. Hem de St. Bernard köpekleriyle.. St.Bernard cinsi Milan şimdiden herkesin sevgilisi oldu bile.. Yani şöyle olacak herhalde;

Uludağ'a gittim değil, haftasonu St.Bernard'daydım..

Yılbaşı yorgunluğu ve hastalığından sonra İstanbul'a geldik ve magazin dünyasının içine daldık..

Haftanın konuları;

1- Hülya Avşar-Kaya Çilingiroğlu-Feraye ve çucuklarının aynı otelde yılbaşını geçirmeleri
2- Gazetecinin Hülya Avşar'a sorduğu; Bu gruba Sadettin bey de dahil olacak mı? Sorusu
3- Demet Akalın-Kıvanç Tatlıtuğ kaçamağı
4- Aylin Livaneli-Okan Tapan beraberliği

Şimdi tek tek açalım konuları;

1- Hülya Avşar-Kaya Çilingiroğlu-Feraye ve çocuklarının yılbaşını aynı otelde geçirmeleri doğru bir hareket değil. Bence tabii.. Görüntülere dikkat ettim, yılbaşı gecesi Hülya-Kaya ve Zehra eğleniyor. Yani Feraye ve çocuğu yok.. Odadadır herhalde..

Bu toplum bu kadar larç değil.. Çocukların mutluluğu için diye düşünülen olay aslında çocuklara zarar verecek. Çünkü şimdi gır gır-şamata ile anlatılan "bak bu da senin kardeşin" muhabbeti, çocuklar büyüdükçe nefrete dönüşecek.

Anlaşamayıp ayrılan aileler çocuklarına ayrılmalarını düzgün şekilde anlatmalılar ve ayrı anne-babanın dünyasını yaşamalılar.. Anne ve babalar ayrılmayı kabul ettikleri gibi çocuklar da edecektir. Ama böyle heryere beraber gider, heryerde beraber olunursa, hem de toplum önündeki Hülya Avşar gibi bir insan olursa yanlış olur, toplum zarar görür.. Çocuklar zarar görür..

2- Gazeteci kızımızın Hülya Avşar'a sorduğu soru biraz ağır bir soru. Aslında daha yumuşak bir şekilde sorulabilirdi. Gerçi gazeteci kızımız "grup" derken kötü bir şey kastetmedi ama Hülya Avşar'ın sinirleri bunu kaldıramadı ve iyice saçmaladı. Ne olursa olsun Hülya Avşar gibi bir sanatçı bu şekilde olmamalı. "Seni patronuna şikayet edecem, Git buradan, Kovdum seni, bir daha karşıma çıkma" vs. gibi laflar Hülya Avşar gibi bir sanatçıya yakışmaz. Daha da ilerisi "grup" kelimesini belden aşağı kullanan Hülya Avşar, gazeteci kıza "belki sen gruplara giriyorsun" gibi bir kelime sarfetti. Yani kameralar olmasa Hülya Avşar, tıpkı Neco gibi kıza tekme-tokat girişecek.

Yanlış harketler bunlar.. Hülya Avşar, eski eşi, eski eşinin henüz evlenmediği -ne derler- sevgilisi, eski eşinden olan kızı Zehra ve evlenmediği sevgilisinden olan çocuğu ile yılbaşı aynı otele giderse, gazeteciler de bu tip soruları sorarlar.

Ben de merak ediyorum.. Hülya Avşar'ın Sadettin Saran'dan da çocuğu olursa ne olacak? O zaman da hep beraber mi tatillere gidilecek? Çünkü bu tip soru zeminlerini kendileri hazırlıyorlar ve insan da ister istemez merak ediyor..

3- Demet Akalın, eski kocasına aşkı yalanmış demek ki?

4- Aylin Livaneli, Ajda Pekkan'dan ayrılan Okan Tapan'la ne zaman, hangi arada tanıştı, nasıl oldu bu, bir açıklarsa çok sevinirim..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: