HÜLYA, HÜLYA, YALAN DÜNYA!

Kenan Erçetingöz

Yılların habercisi Can Ataklı ağabeyimiz Hülya Avşar karşısında ezildi, büzüldü.. Aslında o kadar da değildi ama o durumu anlatacak başka bir kelime bulamadım. Özel sorular sorarken, aile yaşamıyla ilgili konuşurken çok sıkıldı. Hülya Avşar ise Can Ataklı'dan çok daha rahattı, kendinden emin görünüyor, sürekli elini ağzına götürüp gülüyordu. Çünkü yalan söylediğini bir tek o biliyordu. Ben de gülüyordum, çünkü yalan söylediğini ben de biliyordum. Verdiği cevaplar o kadar komikti ki, kendi bile gülüyordu. Ama Can Ataklı, Hülya Avşar'ın cevapları karşısında aralara girmiyor, sormuyor, deşmiyor, ne derse eyvallah diyordu.

Bir de söylemeden geçemeyeceğim.. Hani hep içimiz dışımız magazin oldu, magazinden geçilmiyor deniyorya, işte bu olay şöyle oluyor efendim. Ünlü habercilerimiz, en ciddi ancormenlerimiz bile savaş gibi çok önemli bir olay gündemdeyken, Hülya Avşar'ı konuk ediyorlar! Bu ülkenin magazin olmasının sebebi, daha önce de söylemiştim, tekrar hatırlatıyorum, habercilerin, haber merkezlerinin doğru-dürüst özel haber yapamamasından kaynaklanıyor. Özel haber bulamayan haberciler soluğu bir sanatçıyla sohbette alıyor ve kendine konu çıkarıyor, haftayı kotarıyor. Sanatçı da ne diyor, yani Hülya Avşar; Size güveniyorum, çok ciddi iş yapıyorsunuz..

Çevir kazı yanmasın.. Nasıl olsa, haberciler fazla detaya girmez.. Karşılarında güzel bir kadın ağırlayınca, çok kibar olurlar, havadan-sudan konuşurlar..

Hülya Avşar'ın oturduğu Kırmızı KOltuk'la ilgili bazı notlar aldım, kodları deşifre ettim. Buyrun efendim, sahte gülüşleri, yalanları, gafları tek tek konuşalım..

Mesela benim beş yıl önce televizyonlarda ilk defa masaya koyduğum laptop'unu açan, alttan, üstten, sağdan, soldan 10 kamera ile çalışan Can Ataklı ağabeyimiz, Hülya Avşar'ın özel yaşamına girecek ama bir türlü giremiyor, kıyısında, köşesinde dolaşıyor, diyor ki 'Eşiniz çok tanınmış birisi'.. Hülya Avşar da cevap veriyor; Maalesef..

Ben olsam, 'Nasıl yani?' derdim.. Yani eşinizin de tanınmış olması sizi rahatsız mı ediyor. En tanınmış siz mi olmalısınız?' derdim.

Devam ediyoruz..
Hülya Avşar, Can Ataklı'ya 'Kadın olarak biliyor olmanız lazım' diyor. Ben olsam, 'Nasıl kadın olarak, ben erkeğim, heyecanlandınız galiba' derdim!

Konu, Kaya Çilingiroğlu'nun Q kızı Reyhan'la ilgili aldatmasına geliyor (Tabii böyle açık açık konuşulmuyor) ve HÜlya Avşar başlıyor konuşmaya.. Nasıl olsa meydan boş..
'Benim babaannem kumayla yaşadı. Annemde öyle. Biz kadınlar erkeklere töloranslı olmamız lazım. Yine aynı olaylar olsa kocama yine sahip çıkarım.'

İşte bu kocaman bir yalan.. Hem de kuyruklu yalan.. Zaten Kaya Çilingiroğlu'nu aldatma noktasına getiren, Hülya Avşar'ın bu tip açıklamaları olmuştu. Kaya Çilingiroğlu da bunu Ayşe Arman'a yaptığı röportajda itiraf etmişti. Ve aynı Hülya Avşar, yine canlı yayında, 'Kocam aldatabilir, ben sahip çıkarım. Anneannem de, annem de kumalarla yaşamıştı' diyebiliyor. Milyonlarca insana kötü örnek olduğunun farkında olmadan. Sanatçı duruşunu unutarak söylüyor bunları.. Tamam erkekler aldatabilir de ama bunu HÜlya Avşar canlı yayında bu şekilde mi söylemeli?

Ben olsam, 'Hülya Hanım, siz çok yoğun bir sanatçısınız. Erkeğinize fazla zaman ayıramıyorsunuz ve sürekli 'kocam aldatabilir, erkekler aldatabilir' diyorsunuz. Zaten evde sizi göremeyen koca, yaptığınız bu açıklamalardan sonra kendini dışarı atmamız mı, başka kollara dalmaz mı? İşte Kaya bey daldı zaten ama burada Kaya Çilingiroğlu suçlu değil, onu bu duruma getiren siz suçlusunuz' derdim.

Canlı yayın 'Kırmızı Koltuk'ta Hülya Avşar'la devam ediyoruz..

'Ben duygularımla yaşıyorum, sevmeliyim. Eve girerken huzurlu olmalıyım' diyor Hülya Avşar.. Biraz önce söylediklerini unutarak. 'KOcam aldatsa, yine ona sahip çıkarım' dediklerini yani.. Sürekli aldatan bir koca ile nasıl sevgi payalaşabileceğini açıklamadan.. Sürekli aldatabileceğini varsaydığı ve sahip çıktığı kocasıyla nasıl evde huzurlu olacağı sorusuna cevap vermeden konuşuyor.

Daha önce bana telefonla söylediği 'Kaya ile nasıl birlikte olabileceğimi bilmiyorum Kenan. Düşünsene öyle rezil bir kızla birlikte olmuş. Ben onunla nasıl olabilirim, tenine nasıl dokunabilirim Kenan' dediklerini unutarak.

Ben olsam, 'Bu konuda samimi değilsiniz Hülya Hanım. Sanki bu gülen, kendinen emin yüzünüzün altında aldatılan kadının ızdırabı var. Hangi kadın göz göre göre kocasının başka bir kadınla birlikte olmasını kabul edebilir? Bu nasıl bir affediştir? Toplum önünde böyle mi görünmeniz gerekiyor? Yani Dışınız gülüyor ama içiniz kan ağlıyor. Q kızı Reyhan olayından sonra evde kocanızla eskisi gibi misiniz?' derdim.

Devam ediyoruz
Can Ataklı, Kaya Çilingiroğlu'nun verdiği röportajlarda 'Evliliğimiz şirket gibi' sözlerinin anlamını soruyor. Hülya Avşar da 'Kaya'nın aldatmasından çok, sarfettiği sözler beni daha çok sinirlendiriyor' diye başlıyor konuşmasına. 'Şirket gibi evlilik mi olurmuş' diyor ve yine Kaya'yı suçluyor. Yine toplum önündeki başarılı kadın, kocasını canlı yayında eziyor.

Geliyoruz, Zehra'nın yetişmesine ve öz annesinin nasıl rezil edildiğine..
'Kayınvalidem çok hanımefendi bir insan. Zehra zamanının çoğunu kayınvalidem ile geçiriyor ve bu beni mutlu ediyor. Çünkü ondan çok güzel şeyler öğreniyor.' diyor Hülya Avşar.. Yani öz annesi Emral Avşar'ın torunuyla fazla ilgilenmediğini, zaten ilgilenmesini istemediğini, ondan öğrenecek birşey olmadığını anlatmaya çalışıyor. Çünkü o bölümde öz anne Emral Avşar'ın torunuyla ilgili hiçbir konusu geçmiyor.

Ben olsam sorardım.. 'Neden öz annene güvenmiyorsun? O seni yetiştirmişki, bu yerlere gelmişsin. Seni Hülya Avşar yapan annen değil mi? Seni saklayan, koruyan.. Şİmdi kızının ondan birşeyler öğrenmesini neden istemiyorsun?' derdim.

Hülya Avşar devam ediyor;
'Babam annemi çok üzdü.. O yüzden annem de beni yordu. Babam vefat ettiği dönemlerde genç yaşta kızlarla flört ediyordu. Annemi çok üzüyordu..'

Canlı ayında itiraf.. Vefat eden babasının, genç kızlarla birlikte olduğunu söylüyor Hülya Avşar.. Bence bu ağzından kaçtı..

Ben olsam 'Ölmüş olan babanızın son dönemlerde genç kızlarla olan ilişkisini açıklamanız doğru mu? Anneniz üzülmeyecek mi?' derdim.

Hülya Avşar 'Sigara içemiyorum, sevmiyorum' diyor, Can Ataklı da 'Aynı duyguları yaplaşıyoruz' diye cevap veriyor.

Canlı yayın Kırmızı Koltuk'ta Hülya Avşar 'böyle şeyler söylenemz ama' diyor ve boş vakitlerinde namaz kıldığını, Zehra'nın da artık başını örtüp namaza başladığını açıklıyor. İşsizliğe çok üzüldüğünü, her kontratta iki kişinin işe alınması gerektiğini belirtiyor. Ekmeği çöp kutusuna atan 10 yıllık yardımcısının işine son verdiğini belirtiyor. Canlı yayın Kırmızı Koltuk Avşar kızının marka olmasıyla, yakında Hülya Avşar zeytinyağları, sabunları vs. ürünlerinin çıkacağı ile bitiyor.

Bitiyor bitmesine ama ertesi gün reytingler geliyor. Türkiye'nin bir numarası olan Hülya Avşar, Can Ataklı ile yaptığı canlı yayında, hem de karşısında o saatte herhangi bir program yok (Televole bitince Hülya Avaşr başladı) ve 81. oluyor. Hülya Avşar seksenbirinci. Share 7.. Çok yazık.. Demek ki, izlenmemiş.. Demek ki, halk yememiş..

Şimdi size tanık olduğum başka bir hikaye anlatacağım. Mekan swissotel EYvan.. Celal Çapa, swissotel'in müdürü ve Petek Dinçöz oturuyorlar. Celal Çapa, swissotel'in eski kumarhanesi canlı müzik olan bir gecce kulübü yapacak. Petek Dİnçöz'e teklifte bulunuyorlar. Petek Dinçöz'de 'Bence HÜlya Avşar'I çıkarın. İLk önce o çıksın, sonra ben çıkarım' diyor. Ama swissotel'in müdürü 'Hülya Avşar'ı istemem, Artık eskisi gibi değil. Onu dinlemeye gelmezler' diyor.

Yani, şunu demek istiyorum. Sanatçılar ve biz basın olarak HÜlya Avşar, hep HÜlya Avşar ama halk için, sanatçı ve basının dışındaki kesim için öyle mi acaba? Hiç sanmıyorum..

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: